Про розрив поколінь і «дітей потоку»

 

Ще років двадцять тому ніхто не передбачав, що гаплик вистрибне саме звідти. Всі знали: кожне нове покоління бере досвід від попередніх. Так було зав­жди. Проте нині світ змінюється швидше за зміну поколінь. Ті, кому 30-35, ще не встигли вивчити своїх дітей (а дехто ще й не відправив їх до школи), а від куцого досвіду покоління тридцятилітніх вже тхне нафталіном. Їхній досвід вже можна відправляти в музей.

Теперішні вісімнадцятилітні дивляться на тих, кому за тридцять, як на динозаврів. З ними нема про що балакати. Вони грали в перші версії Fallout та різний candyland, тусували в «Однокласниках» і все ще ржуть з тупих приколів. Про сорокарічних і людей передпенсійного віку мова взагалі не йде. Цих юна генерація розглядає хіба як принагідне джерело грошей. Дайте бабло і валіть нафіґ, задроти. Дивіться свій тєлєк, пийте горілку.

Вісімнадцятилітні живуть на Інстаґрамі і у Фейсбуці. Ці світи налаштовані на їхню хвилю. Пропущена крізь фейсбучні фільтри реальність не передбачає зрілості та старості як станів якісного уможливлення. Там сонце світить лише молодим. Тобто реально молодим та вічно молодим. До останніх відносяться ті, хто й після сорока пливе собі за потоком, не виробляючи нічого, крім добрих посмішок, теплих фраз і шлункових газів.

Молоді скажуть вам, що просто живуть. А насправді вони, як від чуми, тікають від усіх різновидів відповідальності. Вони навіть сексу уникають, бо секс також суміжний з відповідальністю. Вони «діти потоку», диванні мандрівники, ненапружені хом’ячки сансари. Їхні пророки донесли до них рятівну істину: у потоці можна не гребти, у потоці можна просто плисти за течією, врубити медитативну музичку і ловити кайф. Have fun! Розважайся, забий на все!

Можливо «діти потоку» й підозрюють, що пророки фальшиві. Що тих пророків хазяї каси зарядили комерційними меседжами. Що комусь вигідно мати споживацький кластер «вічної молодості». Але від тих підозр нічого не змінюється. Тому що, по-перше, кочова ілюзія, що мешкає на дисплеях смартфонів, все одно цікавіша за реальний світ, а, по-друге, перед очима молодих завжди маячить приклад того, що альтернативи немає.

Цей приклад – їхні батьки та батьки їхніх батьків. Ці зафіксовані у сірій реальності люди, які все своє життя працюють-працюють-працюють і, врешті-решт, нічого не зрозумівши і принципово не заробивши, відправляються спочатку на копійчану пенсію, а відтак – на цвинтарі.

Теперішнє next-покоління мало в що вірить. Вони сміються з віри батьків і дивуються тому, що предки вірили у ще смішніші речі. Наприклад, у будування світлого майбутнього. Теперішня молодь знає, що його не буде. Може бути лише світле теперішнє. І лише в тих, хто має бабло і владу.

Теперішня молодь тягнеться до бабла і влади, як метелики до світла. За близькість до бабла і влади вони ладні на все. Одна лише біда – «діти потоку» (окрім тих, в кого модельна зовнішність, видатний інтелект або ж яскравий талант) не мають, з чим вийти на ринок. Тому вони грають в ігри, де їм дають ілюзії можливостей. Відчуття контролю над придуманою реальністю. Відчуття перемоги над придуманими монстрами. Зрештою, відчуття того, що вони у потоці життя.

Хоча є підозра, що цей потік також кимось придуманий.

 

report.if.ua


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644