21 червня 2011 року в приміщенні Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася прес-конференція на тему: «Діяльність наукового інформаційно-аналітичного центру НАТО Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника: становлення та перспективи розвитку».
Директор Центру Олег Білоус розповів про мету діяльності та завдання Центру. Зокрема він наголосив, що Центр діє за підтримки ректорату Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Центру інформації і документації НАТО в Україні та Головного управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Пріоритетом діяльності Центру є наукові, інформаційні та аналітичні дослідження, розробки і напрацювання в галузі безпекової політики в контексті діяльності НАТО. Діяльність Центру спрямована на об’єктивне та всебічне інформування вчених, аспірантів, студентів, вчителів, учнів, структур державної влади та місцевого самоврядування, інших зацікавлених сторін суспільства про суть, завдання, діяльність НАТО, переваги і виклики співпраці України з НАТО та актуальні проблеми національної безпеки української держави. Структурно Центр складається з трьох відділів, а саме: відділу просвітницько-методичної роботи, відділу інформаційно-аналітичної роботи, відділ науково-інноваційної роботи. Кожен відділ очолюють заступники директора Центру з відповідного напрямку. До роботи Центру залучено експертів, які досліджують проблеми економічної безпеки, екологічної безпеки, політичної безпеки, військової безпеки, психологічної безпеки, соціальної безпеки, релігійної безпеки, можливості наукового співробітництва в рамках НАТО, інших міжнародних і міждержавних структур та інші актуальні проблеми
Заступник директора Центру з інформаційно-аналітичної роботи Ігор Доцяк наголосив, що колективом Центру за три роки проведено два соціологічних дослідження, ряд науково-освітніх інформаційних семінарів для учнів старших класів, для студентів університету, для представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Відбувається постійна співпраця центру з регіональними засобами масової інформації. Прийнято участь в спеціалізованих програмах в ЗМІ, опубліковано інтерв'ю з керівництвом Центру в місцевій пресі, в інтернет-виданнях. Окрім, цього, заходи центру постійно висвітлюються в ЗМІ. Відбувся брейнг-ринг, організований спільно з Головним управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації серед ВНЗ міста. Представники Центру в складі українських делегацій здійснили чотири візити в Брюссель в штаб-квартиру НАТО.
Заступник директора Центру з просвітницько-методичної роботи Василь Климончук відзначив, що науковцями Центру опубліковано навчальні посібники «Євроатлантична інтеграція України: проблеми і перспективи» для студентів ВНЗ, «Євроатлантична інтеграція України» для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл, які були висунуті науково-технічною радою університету на здобуття премії голови ОДА і голови облради за 2008 рік. Опубліковано також Бюлетень «Все про НАТО». Експерти Центру прийняли участь в десяти міжнародних конференціях, а саме, в Донецьку (4 конференції), Дрогобичі, Сату-Маре (Румунія). Івано-Франківську (3 конференції), Одесі; в шести Академіях НАТО — в Києві (2 академії), в Донецьку (2 академії), в Харкові та Дніпропетровськ; в трьох семінарах, з них — двох міжнародних наукових і одному міжнародному науково-практичному; в одному круглому столі; в одному міжнародному тренінгу та одному міжнародному тренінгу-стажуванні. Починаючи з липня 2009 року науковці Центру читають лекції для держслужбовців на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Заступник директора Центру з науково-інноваційної роботи Любомир Никируй підкреслив, що колективом Центру реалізовано три наукових проекти, проведено чотири наукових конференції, з них — три міжнародні та одна регіональна, видано три номери Вісника Центру НАТО, в яких опубліковані праці дослідників з України та з-за кордону в галузі безпекової політики. Підготовлено ряд мультимедійних презентацій, які стосуються діяльності НАТО, взаємин України з НАТО, можливостей наукової співпраці українських вчених з науковцями країн НАТО та інші. Функціонує сайт Центру, на якому можна знайти інформацію про Центр, є розділ новин, аналітичної інформації тощо.
Щодо перспектив діяльності, то керівники Центру відзначили, що започатковується регулярна участь представників Центру в передачах Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії з питань євроатлантичної співпраці. На сайті Центру щокварталу буде розміщуватися електронний бюлетень, що складатиметься з наступних розділів: «Наукові дослідження», «Інформаційні сторінки», «Моніторинг регіональних ЗМІ», «Методичні рекомендації для викладачів, аспірантів і студентів». Готуються до друку ряд навчальних та навчально-методичних посібників, які будуть окремо презентовані. Заплановано проведення дискусій, зустрічей зі студентами, учнями, представниками влади, іншими зацікавленими особами, структурами тощо. Також започатковується проведення регулярних брифінгів для представників засобів масової інформації щодо питань діяльності НАТО, співпраці України з НАТО, викликів для глобальної та регіональної безпеки та інших актуальних проблем.