Присвячена місту: в Івано-Франківську триває виставка сучасного мистецтва "Болото" (ФОТО/ВІДЕО)

У Франківську в Музеї мистецтв Прикарпаття експонують виставку сучасного мистецтва "Болото". Офіційного відкриття за задумом організатора не було, але відвідувачі музею уже мають можливість її оглянути.

До створення виставки долучилися 15 сучасних митців. Художник і співорганізатор Ярослав Яновський розповідає, що усі картини та інсталяції присвячені Івано-Франківську.

Називали виставку "Болото" через те, що сучасний Івано-Франківськ, окрім середмістя, збудований на болоті. Картини, мовить художник, також несуть спонуку до місцевої влади.

"Знаєте приказку: "В тихому болоті чорти водяться". Тобто в нашому болоті виросло багато хороших ангельських чортиків відомих, — говорить Ярослав Яновський. — Це тільки перша акція — їх буде п’ять — вона стимулює обласну, міську владу спробувати зробити в Івано-Франківську музей сучасного мистецтва, бо місто того вартує".

Ярослав Яновський є автором інсталяції, яка розташована в центрі експозиції. Вона складається зі скляних банок, в яких плавають декоративні рибки.

Каже, робив її спеціально для виставки "Болото".

"Риба – це символ Христа. Всі знають це достатньо добре і, власне, риби символізують мир, поєднання зла, добра і духовності".

Франківець Роман Тихий ділиться враженнями від побаченого.

"Приємно, що є автори з цілої України. І взагалі, гарна атмосфера. Мета і візія виставки — теж мені подобаються".

Інший відвідувач експозиції Тарас Греськів розповідає, що йому найбільше сподобалися портрети із сюрреалістичними мотивами.

"Два портрети у такій дуже сюрреалістичній манері з дуже цікавою манерою відбиття фарби. Також це чорне, важко зрозуміти що, але воно мені дуже подобається. Також інші роботи. Мені дуже імпонує цей пародійний підхід".

Роботи художника Валерія Дувірака на "Болоті" не представлені. Розповідає, що після того, як роздивився картини, зрозумів, що виставка присвячена Івано-Франківську.

"Перше, що одразу в очі впало, – це вхідні ворота Палацу Потоцьких. Мені взагалі виставка сподобалася, бо нестандартне бачення. Ми, на жаль, привчені до соцарту. Не кожен сповідувався йому, але так було. А тут нове, нестандартне", — каже Валерій Дувірак.

За задумом організаторів, 29 травня буде обговорення виставки. Її експонуватимуть у Музеї мистецтв до 30 травня.Крім того, її у різних видах покажуть ще в чотирьох мистецьких просторах.


Читайте також:

 

Фотогалерея


26.05.2021 1547
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

692
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5659 5
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2048
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2072
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2358
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2946

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

209

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

478

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

651

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

381
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

247
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

342
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

514
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

204
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

368
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

525
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

406
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8165
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

115
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

809
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

424 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

493