Приклад для наслідування: спогади про загиблого на війні прикарпатського захисника Назарія Лугарєва

Цьогоріч 12 квітня в Івано-Франківську ПЛАСТ відзначив 111 річницю з Дня першої пластової присяги. В рамках заходу та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, пластуну куреня «Лісові чорти», який загинув у боях за незалежність України.

Назарій Лугарєв був головним сержантом 78-го окремого батальйону 102-ої окремої бригади Територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського. Крім того, був музикантом та громадським діячем, пише Фіртка.

Герой загинув у бою з російськими окупантами поблизу села Дорожнянка Запорізької області.

«На жаль, цього року у нас не було звичного святкування. Натомість ми відкрили меморіальну дошку Назарію Лугарєву. Він був станичним нашого «Пласту» з 2018 по 2022 рік. Героїчно загинув на війні, захищаючи Україну. Дякуючи таким Героям, як він, ми досі стоїмо.

Назар був неймовірно яскравою особистістю. На жаль, для «Пласту» це непоправна втрата. Але зараз ми продовжуємо працювати, щоб зберегти все, що він закладав, будучи головою протягом чотирьох років.

Ми багато всього організовували з ним і складно у двох словах описати, якою він був людиною», — розповідає Олег Бабецький, очільник пластової станиці Івано-Франківськ сьогодні.

До слова, пластовим юнацьким псевдо Назара було «Лу», а військовий позивний – «Філософ».

«Я довгий час організовувала з Назаром пластові вишколи. Ми вчили учасників, як працювати за пластовою методою. Також пояснювали волонтерам, які до нас доєднувалися, що таке ПЛАСТ, яка мета організації, як працювати з дітьми та як тут можна розвиватися.

Тому в цей день, можна сказати, я прийшла до доброго друга. Назар — це непересічна особа. Він заслужив на те, щоб його пам’ятали», — ділиться Катерина Смірнова, членкиня Івано-Франківського «Пласту».

За словами Оксани Яцківської, заступниці окружного Івано-Франківської округи, війна ще більше згуртувала івано-франківських пластунів та актуалізувала цілі організації загалом.

«Ми займаємося вихованням молоді на патріотичних засадах. У час, коли триває війна, пластуни не лише показують добрий приклад, але й самі беруть участь в боротьбі та стають на захист.

Ця річниця — символічний пам’ятний день, бо спогади – це те, що нас кріпить і гартує.

Наш обов’язок — зберегти світлу пам’ять про цих добрих людей. Ця пам’ятна дошка стане добрим спомином і орієнтиром для молодих людей, які не встигли познайомитися з Назаром», — додає Оксана Яцківська.

Назар Лугарєв був також активним й у громадському житті. З 2006 по 2010 рік був гітаристом у гурті "Underground Dimension", а згодом — у поп панк гурті "The Pizza Boyz".

Навчався у школі №16 в Івано-Франківську, після закінчення якої вступив в Івано-Франківське вище професійне училище №21. Вищу освіту здобув за спеціальністю "Політологія" у ПНУ ім. Василя Стефаника, який закінчив у 2021 році.

«Я знався з Назаром не так довго і не так близько, як хотілось би, але навіть за півтора року знайомства було помітно, наскільки він був впертим у хорошому розумінні цього слова і настільки хотів плекати патріотизм серед молодого покоління.

Назар приділяв чимало часу своїй станиці, вкладав в неї свою душу. Тим, хто з ним знався особисто, дуже пощастило. Для мене він став величезним прикладом», — підкреслив Денис Жарков, бунчужний заходу.

Більше читайте у матеріалі: Пам'ять про Героїв кріпить та гартує: як в Івано-Франківську Пласт відзначив 111 річницю (ФОТО/ВІДЕО).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2320
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19254
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1721
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1196
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2255
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3844

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

32

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1981

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

679

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

369
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

889
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24386
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

616
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

604
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

740
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1634
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8033
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

765
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2031 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

726