Голова Івано-Франківської військово-цивільної адміністрації Світлана Онищук звернулася до мешканців Прикарпаття найближчими днями не нехтувати сигналами повітряної тривоги.
Про це очільниця повідомила у в етері радіо "Західний полюс", пише Фіртка.
Світлана Онищук наголошує, що за інформацією командування Повітряних сил ЗСУ українцям слід бути дуже обережними під час відзначення Дня Державного прапора 23 серпня та Дня Незалежності України 24 серпня, оскільки доведеться відсвяткувати під час війни.
росія нарощує своє озброєння, існує загроза ракетних обстрілів з боку білорусі, адже саме там спостерігають переміщення військ, а також перевезення боєкомплектів та ракет.
"Ми розуміємо, що це для нас дуже важливі й величні свята, щороку ми відзначали по-особливому, проте, цьогоріч потрібно бути особливо обережними", - наголошує голова ОВА.
За словами Онищук нещодавно провели консультаційну раду серед голів територіальних громад, на якій обговорювали питання життєдіяльності й безпеки Івано-Франківської області.
"Наші військові мають більше інформації як ми й, якщо вони нам кажуть, що ми повинні бути обережними, то ми повинні виконувати все, що вони нам скажуть", - зазначила посадовиця.
Зокрема, великих скупчень та грандіозних подій, зокрема концертів, на День Незалежності в Івано-Франківській громаді не буде.
Відтак, традиційно проведуть панахиду за загиблими Героями. Також запланували підняття прапора на Вічевому майдані.
Крім того, проведуть нагородження військових, які наразі перебувають на ротації.
Фіртка нагадує, що робити, якщо лунає сирена
Звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім».
Що треба робити, почувши такий сигнал?
Увімкніть ТБ або радіо — інформація передається офіційними каналами упродовж п'яти хвилин після сигналу.
Далі рятувальники радять уважно зосередитися на озвучуваній інформації, після прослуховування повідомлення необхідно виконувати всі інструкції, які у ньому містяться.
«Пильнуйте, залишайте теле - і радіоканали увімкненими — через них може надходити подальша інформація».
Такі повідомлення для населення повинні містити:
інформацію про загрозу, місце та час її виникнення, масштаби, тривалість дії;
• зону надзвичайної ситуації (наприклад, райони, масиви, вулиці, будинки, які потрапляють у зону ураження);
• необхідні заходи безпеки, порядок дій.
Тривалість таких повідомлень складає не менше п’яти хвилин. За потреби їх можуть повторювати через кожні десять-п'ятнадцять хвилин.
Водночас у разі отримання повідомлення про евакуацію потрібно зібрати необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, документи, гроші, найбільш цінні речі тощо.
Зазначимо, що якщо відключать телефонний зв’язок, радіо, телебачення, Інтернет, не буде зв’язку та електрики, тоді треба орієнтуватись лише на звукові сигнали.
Якщо немає можливості вийти з квартири, перебувайте якомога далі від вікон та дверей, наприклад, у ванній чи коридорі.
Що робити якщо сирена «застала» в громадському транспорті?
«Прохання не наражати себе та водія на небезпеку» , — наголошують у підприємстві.
Що робити якщо сирена «застала» на вулиці?