Прикарпатцям розповіли, як отримати безплатну кваліфіковану психологічну допомогу та зменшити стрес

Міністерство соціальної політики України запрошує територіальні громади з усієї України долучитися до нового проєкту і запустити для своїх мешканців послугу з формування життєстійкості.

Відтепер кожна територіальна громада України має змогу запровадити у себе нову послугу, фінансовану державою, яка вкрай необхідна українцям в умовах війни.

Про це йдеться на сайті Івано-Франківської ОВА, передає Фіртка.

"Щодня як місцеві мешканці, так і ВПО, живуть під впливом стресу, негативних емоцій і часто не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У межах послуги з формування життєстійкості вони зможуть її отримати", - йдеться в дописі. 

Навіщо громадам послуга з формування життєстійкості?

Завдяки цьому проєкту, громада зможе надавати кваліфіковану психологічну допомогу більшій кількості людей. Разом з тим, наявність такої послуги дасть можливість громаді ефективно організувати роботу з її мешканцями: направляти їх до відповідних спеціалістів, або органів та установ, зекономити час людини і фахівців на пошук інформації та показати людині найкоротший шлях до потрібної послуги.

Кінцева мета ініціативи Мінсоцполітики - навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями, давати раду собі та близьким, посилити волонтерство на місцях, а отже - згуртувати громади.

У чому сутність послуги?

Проєкт дає можливість громаді зібрати команду фахівців (психолога, соціального менеджера та соціальних працівників), які пройдуть курс навчання та безплатно надаватимуть мешканцям громади, у тому числі ВПО, найзатребуваніші послуги з психологічної підтримки (психологічні консультації, індивідуальні та групові заняття, курс психологічної допомоги для дітей і дорослих та інші). Отримати таку послугу зможе будь-який мешканець громади, незалежно від місця реєстрації. А робота таких фахівців оплачуватиметься не з бюджету громади, а державним коштом.

Як громаді податися на участь?

Долучитися до проєкту може будь-яка територіальна громада. Для цього їй потрібно подати заявку на участь у визначені строки. Актуальні строки можна відстежувати на сайті Мінсоцполітики. Заявка не складна - приклад ви можете побачити за лінком.

Єдина умова для громади - підготувати та утримувати приміщення для надання послуги. Вимоги до нього доволі прості - 2-3 кімнати, санвузол, дотримання протипожежної безпеки. Деталі та відповіді на поширені запитання від представників громад - зібрані на сторінці послуги.

Наразі, дедлайн подачі заявок від територіальних громад - 20 грудня 2023 року (до 23:59). 

Для зручності, кожна громада може обрати свій варіант подачі заявки:

  • через електронну систему взаємодії органів виконавчої влади;
  • за електронною адресою: info@mlsp.gov.ua
  • з копією на : Vidbirgromadi@gmail.com;
  • фізично (паперовий варіант заявки) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

Усі свої запитання ви можете скеровувати координаторці проєкту Олександрі ВерлинськійVidbirgromadi@gmail.com.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


21.12.2023 Тіна Любчик 501
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

346
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2243
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1662
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1947
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5561 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4081

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1063

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1068

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1588

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1068
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

817
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

686
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14493
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10340
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6006
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

558
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5289 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28401 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

446
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

566
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

400
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

591