
Здоровим правилом є уникнення перестимуляції. Уникання інформації зараз неможливе. А от визначення особистої межі - цілком реальне завдання.
Психологиня Валерія Худзіцька радить, слідкувати за своїм станом, помічати від чого вам стає важко, старатись не переходити цю межу, пише Фіртка.
Наприклад, ви можете сприймати інформацію «наче через брудне скло», забувати, не могти сконцентруватись, не помічати трагічних деталей, мати приглушену і запізнілу реакцію тощо.
Можете визначити собі місце і час спеціально для ознайомлення з актуальними новинами і читаєте новини лише в цьому місці та у відведений час.
"Якщо новини викликають паніку і страх, я не знаю кращого способу, ніж дихальні техніки.
Ваше завдання - «активізувати» парасимпатичну нервову систему, яка відповідає за зменшення частоти серцевих скорочень, нормалізації дихання, розслаблення м’язів, зниження тиску", - каже фахівець.
Активізувати її можна шляхом повільних та довгих видихів. Інший спосіб самодопомоги при інтенсивному страху та паніці - перемикання на когнітивну діяльність.
Більше читайте у матеріалі: "Емоційний стан впливає на сприйняття інформації". Як читати новини без шкоди для психічного здоров'я.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: