Прикарпатці найчастіше отруюються сироїжками та печерицями

З початком цьогорічного грибного сезону на Прикарпатті зареєстровано 4 випадки отруєнь дикорослими грибами, в результаті яких потерпіли 3 дорослих та 1 дитина. В минулому році від отруєнь грибами потерпіли 30 людей, з яких 2 померло.

Більшість отруєнь були викликані вживанням пластинчастих грибів, таких як сироїжки, печериці, пише Фіртка.

Головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Людмила Бичковська радить, як вберегтися від отруєння грибами:

При збиранні грибів, приготуванні з них страв, заготівлі на зиму та споживанні завжди необхідно строго дотримуватись основних правил. Саме тоді можна убезпечити себе та своїх рідних від отруєнь грибами.

Отже, збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні. Якщо є найменші сумніви, від підозрілих грибів краще відмовитись. Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними. Ніколи не куштуйте гриби на смак, не дозволяйте цього робити дітям.Не збирайте гриби в посушливу погоду: гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів.

Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, сміттєзвалищ, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, в тому числі важкі метали. Такі гриби стають непридатними для споживання. Принесені додому гриби, в той же день ретельно перегляньте. Усі сумнівні гриби, не шкодуючи, потрібно викинути. Гриби повинні бути піддані кулінарній обробці в день збору. Не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини під час варіння грибів. Це неправильне уявлення! Не довіряйте іншим народним методам щодо визначення отруйності грибів.

Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин. Загалом варити, смажити, засолювати, консервувати, маринувати гриби краще згідно кулінарних рецептур. Готові страви з грибів не можна зберігати у холодильнику більше доби, а свіжі гриби - довше 2-3 днів в морозильнику, якщо він не обладнаний системою швидкої, глибокої заморозки. Необхідно строго дотримуватися правил обробки банок, кришок і режиму теплової обробки в домашніх умовах.

Всі продукти домашнього консервування необхідно зберігати в холоді (0-3 град. С), відбраковувати і знищувати «бомбажні» (надуті) банки. Грибні страви не рекомендується давати дітям до 12 років, вагітним та жінкам, котрі годують грудьми, а також особам, які страждають захворюваннями кишково-шлункового тракту.

Слід також пам’ятати, що не можна купувати і вживати в їжу гриби консервовані, мариновані, солоні, сушені у невідомих осіб на ринках, в місцях стихійної торгівлі, або просто з рук.

Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню, а особливо тяжко протікає у дітей. Захворювання починається раптово. З’являються нудота, блювота, сильні болі у животі, пронос, головний біль, запаморочення, слабкість. Порятунок потерпілого залежить від своєчасного надання йому медичної допомоги. Якщо після споживання грибів ви відчули загальне недомагання, негайно викликайте «швидку допомогу». Необхідно якнайшвидше промити шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, викликати штучну блювоту. Залишки грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм. Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.


10.08.2018 838
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

629
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3238
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21339
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1604 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

874

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

572
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

773
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8355
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

448
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1283 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2298 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1007