Прикарпаття взялося за «цілину»

 

До 20 травня в області мають провести інвентаризацію земельних площ сільськогосподарського призначення, які й далі не обробляють. Спеціальні комісії зі здійснення такої роботи мають запрацювати в районах найближчим часом.

 

Про необхідність їх створення ще раз нагадав керівникам РДА на позачерговій колегії ОДА  12 травня голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. Власне, формування тих робочих груп передбачає спільне розпорядження керівника ОДА і голови обласної ради Олександра Сича, котрий і раніше заявляв про доцільність розробки в області програми щодо обробітку тих колись продуктивних земель, які нині пустують.

 

Інвентаризацію проведуть з тим, аби забрати такі ділянки в землевласників, якщо вони рік у рік стоять облогом. Нагадаємо, що свого часу всю колишню колгоспну ріллю розпаювали й роздарували селянам, тобто нині вона — у чиїйсь приватній власностію, повідомляє Галичина.

 

Але «якщо на землі немає господаря, якщо вона рік у рік «родить» бур’яни, то її слід передати у землі запасу тієї чи іншої сільської громади, і зробити це можна на цілком законній основі, — наголосив на колегії Михайло Вишиванюк. — А вже сільські ради нехай приймають власні рішення, що з такою вилученою землею робити і хто має на ній ефективно господарювати».Це рішення стосується не тільки одиноких селянських перелогів, власники яких з тих чи інших причин не обробляють свої земельні наділи, наголосили нашому кореспондентові в головному управлінні агропромислового розвитку ОДА. Мова і про ті площі, які нині орендують потужні сільгосппідприємства і які все одно «зацілинюються».

 

Як приклад навели практику такого відомого орендаря, як «Галицькі аграрні інвестиції», що орендує в різних районах області близько дев’яти тисяч гектарів земель, а обробляє лише тисячу. І про потребу вжити відповідних заходів щодо таких землекористувачів ідеться в направленій до органів прокуратури доповідній з названого підрозділу ОДА.

 


Загалом на Івано-Франківщині пустує, за попередніми даними, до 55 тисяч гектарів землі сільгосппризначення. Правда, цю цифру, либонь, відкоригують за результатами згадуваної інвентаризації, в якій буде враховано результати цьогорічного веснування, що вже на завершенні.


16.05.2011 1833 0
Коментарі (0)

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

597
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2620
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3173 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2937
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

855
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1182

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2135

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4615

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4064 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3151
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

94
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1812
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4783 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1752
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

105