Започаткований торік на Прикарпатті фестиваль камерної музики «KarpatyArt» уже став міжнародним.
Професійні музиканти не тільки з України радо підтримали ідею грати академічну музику посеред гір. III фестиваль, який відбудеться наступного року, отримав сприяння польського уряду і його внесено до програми «Дорогою до Європи», котру фінансує євроспільнота. Однак іноземні музиканти, захоплюючись професійною майстерністю українських колег, звично критично виступили не проти нашого бездоріжжя чи ще чогось, а протиѕ рекету в міліційних погонах.
— Наскільки добре було організовано фестиваль професійної музики в Карпатах, настільки незрозуміло для цивілізованого світу поводилися українські «даішники». Замість того, щоб всіляко сприяти, надати супровід іноземним музикантам, котрі везли цілу машину дорогих інструментів, вони просто взялися безцеремонно вимагати гроші, — обурено розповідає диригент Володимир Ханас. — Арештували машину з інструментами без усіляких підстав і поки не забрали всі гроші, не відпускали. Далі без будь-яких пояснень зупинили Шимона Ясновського, буцімто перевірити, чи він не перебуває за кермом п’яний, вимагали гроші. Та коли той сказав, що вимагає алкомат-тест готовий їхати на експертизу, то відпустили. Однак після цього інциденту всі дні просто перешкоджали фестивальним гостям, оточили будинок культури в Яремчі і постійно «збивали» гроші. Це неймовірно дискредитує Україну.
«Ми боїмося сюди їхати, бо про українських працівників ДАі недарма (я в цім пересвідчився на своїй шкурі) розповідають жахливе», — приєднався до розмови пан Шимон.
«У наших гостей всі ці непристойні речі викликали обурення. Україна мусить думати про те, що вона насправді вже є в Європі, і тому мусить достойно себе поводити, починаючи із найпростіших речей, — каже Тарас Менцінський. — Коли іноземець подорожує Україною і його зустрічають такими дикими правилами на дорогах ті, хто мав би допомагати, а не вимагати гроші, то це відлякує. Наші друзі музиканти просто казали: ми дуже хочемо, але боїмося сюди їхати, бо на дорозі тут можна втратити всі гроші. Влада мала б максимально сприяти таким заходам, дбати про імідж країни, а ми бачимо «імпровізовану» поведінку представників ДАІ».
Чи із такими підходами українці мають бодай найменший шанс почути на офіціозах гімн Євросоюзу — «ОДА радості»? Запитання риторичне, пише Галичина.