
Професія журналіста в усьому світі вважається однією з найнебезпечніших.
Цьогорічні події на Майдані та на Сході України лише підтвердили той факт, що посвідчення журналіста в Україні не може гарантувати безпеку представникам цієї професії.
Чи не єдиною організацією, яка займається захистом прав українських журналістів сьогодні є Незалежна медіа-профспілка України.
Про переваги членства у НМПУ та основні напрмяки діяльності організації розповіла івано-франківським журналістам відповідальний секретар Львівської філії НМПУ Ольга Лучка.
Пані Ольга повідомила, що спілка діє в Україні з 2002 року і на сьогодні налічує понад 850 членів, а також має свої філії у Львові, Херсоні, Луцьку та Києві.
Свого часу НМПУ очолювали такі відомі журналісти, як Андрій Шевченко, Роман Скрипін, Сергій Гусь, діючий голова спілки - Юрій Луканов.
Як що національна спілка журналістів (НСЖУ) є організацією творчого спрямування, то НМПУ націлена, в першу чергу, на захист професійних пра журналістів. "При спілці діє юридичне бюро, яке надає правовий захист журналістам, як от безкоштовний супровід адвоката у судових справах, консультації юриста при вирішенні трудових конфліктів, правовий аналіз журналістських розслідувань тощо", -- розповіла Ольга Лучка.
У 2014 році при НМПУ створили Фонд журналістської допомоги, який фінансує Міжнародна федерація журналістів і який дозволяє відшкодувати витрати, пов’язані зі шкодою здоров’я чи пошкодженням техніки.
Зокрема, з допомогою Фонду спілка активно надавала матеріальну допомогу журналістам і фотографам, яких побили під час Майдану чи пошкодили їм техніку.
Члени НМПУ мають можливість отримувати візу для журналістів без проблем та на тривалий термін, а також можуть виробити Національну або міжнародну прес-карту, яка має більшу вагу, аніж посвідчення журналіста і надає безперешкодний доступ до різних об’єктів та подій як в Україні, так і закордоном.
НМПУ активно організовує акції прямої дії по цілій Україні, як от акція проти побиття Тетяни Чорновіл, щорічне вшанування пам’яті Георгія Гонгадзе тощо.