Прикарпатський університет виграв грант на організацію ЕКОтабору у Бещадах

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника здобув перемогу у конкурсі з відбору проєктів, що проводило Міністерство молоді і спорту України у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт вишу.

Цьогоріч університет буде реалізовувати проєкт – Міжнародний молодіжний еколого-культурно-освітній табір (далі – ЕКОтабір) “Карпати Incognita”, підготовлений кафедрою біології та екології. Партнерами з реалізації є Фонд Академічної Співпраці “Obserwatorium”, ГО «Права та Порядку» та ГО «Західно-український ресурсний центр».

Це уже другий проєкт кафедри, який втілюється за зазначеною програмою студентської мобільності, спрямований на популяризацію екологічних ініціатив Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського та Варшавського університетів на горі Піп Іван.

Ключові цілі проєкту — сприяння екоорієнтованій діяльності студентської молоді, пропагування екологічних ідей, волонтерства, безпечного гірського екотуризму в інтересах сталого розвитку Карпатського регіону; підвищення обізнаності молоді щодо природної й еколого-етнічної спадщини Східних Карпат – території з винятковим багатством біоти, неповторними ландшафтами і самобутньою культурою. Її збереження і сталий розвиток значною мірою залежить від рівня екологічної свідомості й освіченості громад та інтернаціоналізації природоохоронних і соціокультурних заходів.

В умовах непровокованої військової агресії російської федерації в Україні та спричинюваних нею значних екологічних збитків та загроз, актуалізація питань збереження природи та автентичної природно-культурної спадщини розглядається авторами проєкту як чинник збереження нації, а розвиток співпраці з дружніми країнами, зокрема шляхом привернення уваги молоді до спільних міжнаціональних етнічних витоків і необхідності збереження спільного міжнаціонального природного надбання – потужним фактором післявоєнної відбудови, а також способом психологічної реабілітації.

Тому основними завданнями проєкту є:

  • актуалізація уваги на важливості збереження природної та етнічної міжнаціональної спадщини України і Польщі, зокрема, у світлі загроз військового характеру;
  • підвищення обізнаності молоді щодо можливостей охорони природи і перспектив сталого розвитку Карпатського регіону, пропагування екологічних ідей серед місцевого населення;
  • привернення уваги громадськості до екологічних проблем Карпат, шляхів їх вирішення та перспектив еколого-економічного розвитку;
  • вивчення потенціалу екологічного туризму у Карпатах та ролі гірських рятувальних служб для сталого розвитку регіону;
  • ознайомлення із самобутньою культурою, багатовіковими традиціями, віруваннями й еволюцією взаємовідносин у системі “людина-довкілля” на теренах Карпатського регіону (порівняльний аналіз Українських Карпат і Західних Бещад);
  • підвищення комунікації між студентською молоддю України і Польщі.

Реалізовуватиметься проєкт у жовтні 2023 року впродовж п’яти днів на території Бещадсього національного парку. Це третій за величиною національний парк Польщі, розташований у Підкарпатському воєводстві за участі студентів Прикарпатського національного і Варшавського університетів.

За час роботи табору студенти візьмуть участь у низці тематичних лекцій, ретрит-семінарів, майстер-класів, польових практикумів, еколого-культурних семінарів-дискусій. Програму доповнить комплекс пізнавальних етноекологічних заходів з циклів “Традиції НЕзабутих предків” і «Карпати без кордонів».

Також заплановано проведення екологічного благодійного ярмарку й аукціону з продажу картин, написаних дітьми з-поміж внутрішньо переміщених осіб із зони бойових дій на Івано-Франківщину. Вилучені кошти будуть спрямовані підтримку цієї категорії дітей в Україні.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як харчуватися, щоб зберегти здоров'я в умовах війни: поради для прикарпатців

Вчені назвали унікальний продукт, який є профілактикою чотирьох видів раку


26.05.2023 Тіна Любчик 715
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9219 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1222
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

643
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5723
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1549
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1415

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

489

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1304

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1135

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1033
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

380
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

453
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1397
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

450
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

721
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5766
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

474
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

339
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

666 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1113
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

968