Прикарпатський університет виграв грант на організацію ЕКОтабору у Бещадах

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника здобув перемогу у конкурсі з відбору проєктів, що проводило Міністерство молоді і спорту України у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт вишу.

Цьогоріч університет буде реалізовувати проєкт – Міжнародний молодіжний еколого-культурно-освітній табір (далі – ЕКОтабір) “Карпати Incognita”, підготовлений кафедрою біології та екології. Партнерами з реалізації є Фонд Академічної Співпраці “Obserwatorium”, ГО «Права та Порядку» та ГО «Західно-український ресурсний центр».

Це уже другий проєкт кафедри, який втілюється за зазначеною програмою студентської мобільності, спрямований на популяризацію екологічних ініціатив Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського та Варшавського університетів на горі Піп Іван.

Ключові цілі проєкту — сприяння екоорієнтованій діяльності студентської молоді, пропагування екологічних ідей, волонтерства, безпечного гірського екотуризму в інтересах сталого розвитку Карпатського регіону; підвищення обізнаності молоді щодо природної й еколого-етнічної спадщини Східних Карпат – території з винятковим багатством біоти, неповторними ландшафтами і самобутньою культурою. Її збереження і сталий розвиток значною мірою залежить від рівня екологічної свідомості й освіченості громад та інтернаціоналізації природоохоронних і соціокультурних заходів.

В умовах непровокованої військової агресії російської федерації в Україні та спричинюваних нею значних екологічних збитків та загроз, актуалізація питань збереження природи та автентичної природно-культурної спадщини розглядається авторами проєкту як чинник збереження нації, а розвиток співпраці з дружніми країнами, зокрема шляхом привернення уваги молоді до спільних міжнаціональних етнічних витоків і необхідності збереження спільного міжнаціонального природного надбання – потужним фактором післявоєнної відбудови, а також способом психологічної реабілітації.

Тому основними завданнями проєкту є:

  • актуалізація уваги на важливості збереження природної та етнічної міжнаціональної спадщини України і Польщі, зокрема, у світлі загроз військового характеру;
  • підвищення обізнаності молоді щодо можливостей охорони природи і перспектив сталого розвитку Карпатського регіону, пропагування екологічних ідей серед місцевого населення;
  • привернення уваги громадськості до екологічних проблем Карпат, шляхів їх вирішення та перспектив еколого-економічного розвитку;
  • вивчення потенціалу екологічного туризму у Карпатах та ролі гірських рятувальних служб для сталого розвитку регіону;
  • ознайомлення із самобутньою культурою, багатовіковими традиціями, віруваннями й еволюцією взаємовідносин у системі “людина-довкілля” на теренах Карпатського регіону (порівняльний аналіз Українських Карпат і Західних Бещад);
  • підвищення комунікації між студентською молоддю України і Польщі.

Реалізовуватиметься проєкт у жовтні 2023 року впродовж п’яти днів на території Бещадсього національного парку. Це третій за величиною національний парк Польщі, розташований у Підкарпатському воєводстві за участі студентів Прикарпатського національного і Варшавського університетів.

За час роботи табору студенти візьмуть участь у низці тематичних лекцій, ретрит-семінарів, майстер-класів, польових практикумів, еколого-культурних семінарів-дискусій. Програму доповнить комплекс пізнавальних етноекологічних заходів з циклів “Традиції НЕзабутих предків” і «Карпати без кордонів».

Також заплановано проведення екологічного благодійного ярмарку й аукціону з продажу картин, написаних дітьми з-поміж внутрішньо переміщених осіб із зони бойових дій на Івано-Франківщину. Вилучені кошти будуть спрямовані підтримку цієї категорії дітей в Україні.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як харчуватися, щоб зберегти здоров'я в умовах війни: поради для прикарпатців

Вчені назвали унікальний продукт, який є профілактикою чотирьох видів раку


26.05.2023 Тіна Любчик 666
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1813
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1126
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1398 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3918 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33972
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2979

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

417

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

840

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1810

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1152
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1196
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

710
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

586
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2060
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12276
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1580
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1363
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30536 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

884
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

338
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

413
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

451