Прикарпатські волонтери придбали тренажери та відкрили зал для людей з обмеженими можливостями (фото)

 

 

Люди з обмеженими можливостями з Коломийського району матимуть змогу проходити реабілітацію і адаптуватись до життя в суспільстві.

 

Для цього в Центрі «Надія Отинії», який займається роботою з дітьми та молоддю з особливими потребами в селищі Отинія закупили нові тренажери, а також відкрили зал для хворих на аутизм, пише прес-служба Воля Прикарпаття. 

 

Волонтери  провели «свято літа» для дітей і батьків, які відвідують Центр. ГО «Товариство молодих інвалідів та їх батьків «Надія Отинії» під керівництвом Антоніни Шушкевич діє протягом 5 років.

 

Основною метою організації є сприяння інтеграції у суспільство та реабілітації не тільки дітей, але й дорослих з особливими потребами. 108 людей відвідує Центр, в більшості це особи з інвалідністю. Волонтери надають підтримку також багатодітним сім`ям, онкохворим і одиноким людям, воїнам АТО.

 

Поки в Центрі по роботі з дітьми та молоддю з особливими потребами є лише  загальний зал, а також  кімната для хворих на аутизм. Планують також зробити ремонт у залі з тренажерами. Попри значну чисельність учасників, Центр розвивається завдяки роботі волонтерів.  



Керівник Центру Антоніна Шушкевич говорить, що від держави волонтери коштів не отримують, тільки цьогоріч селищна рада виділила 10 тисяч гривень  на ремонт даху і заміну вікон: 


 «Проте є волонтери як місцеві, так і закордонні, які постійно допомагають будувати і розвивати Центр, їх небагато, але вони фактично все роблять. Тренажери закупили представники американського фонду «Джин-Джер», є також і місцеві наші добродії, які постійно допомагають людям з особливими потребами, а також сім`ям, які відвідують Центр». 



Помічник народного депутата від партії «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Юрія Дерев'янка Марія Карпюк, постійно працює з Центром як мама, волонтер і активіст: 


«Бачу перспективу у розвитку цього закладу, адже  його, окрім дітей, відвідують також і  молоді люди від 18 років. Усім зрозуміло, що в Україні їм тяжко адаптуватись в суспільство. Потрібно, щоб було таких центрів якомога більше, де діти могли б реалізовувати свої мрії, розвивати здібності, створювати себе як особистість. У людей з особливими потребами є багато незвичайних талантів, вони творчі і душею багаті: люблять вишивати, співати, виготовляти художні вироби».



На думку Марії Карпюк, такі заклади як Центр в Отинії дають людині з особливими потребами фундамент, який може допомогти їй реалізувати себе в майбутньому: «Попри те, що Центр діє на громадських засадах, вважаю, що все-таки потрібно, щоб фінансову допомогу надавала держава, бо діти і молодь тут розвиваються. Необхідно також сприяти їх подальшому працевлаштуванню».



Петро Богаченко, якому безпосередньо надавали допомогу у «Товаристві молодих інвалідів та їх батьків «Надія Отинії», хворіє на дитячий церебральний параліч, проте це не завадило хлопцеві стати музикантом , писати вірші:

 

«Люблю співати для дітей і молоді, які відвідують Центр. Я сам як ніхто інший знаю, що людям з особливими потребами необхідна підтримка і любов. Мене у моїй хворобі підтримала мама, я не був сам, хоча дитячий церебральний параліч – це тяжке захворювання. Коли я був малим, то взагалі не ходив, але завдяки мамі став на ноги. Зараз я радий тому, що я є таким, яким є, що можу спілкуватись з людьми, маю дуже багато друзів і знайомих з благодійних організацій.  Мені приємно, що Центр по роботі з дітьми та молоддю з особливими потребами в Отинії розвивається, бо вони  тут відчувають себе однією великою родиною».

 


15.07.2017 688 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1487
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7093
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14948 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1860
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1129
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6605

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

674

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

912

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1693

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1499
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

480
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

722
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

889
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

708
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1788
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

815
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1115
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34953 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

302
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

465
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

783
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

692