Прикарпатські волонтери придбали тренажери та відкрили зал для людей з обмеженими можливостями (фото)

 

 

Люди з обмеженими можливостями з Коломийського району матимуть змогу проходити реабілітацію і адаптуватись до життя в суспільстві.

 

Для цього в Центрі «Надія Отинії», який займається роботою з дітьми та молоддю з особливими потребами в селищі Отинія закупили нові тренажери, а також відкрили зал для хворих на аутизм, пише прес-служба Воля Прикарпаття. 

 

Волонтери  провели «свято літа» для дітей і батьків, які відвідують Центр. ГО «Товариство молодих інвалідів та їх батьків «Надія Отинії» під керівництвом Антоніни Шушкевич діє протягом 5 років.

 

Основною метою організації є сприяння інтеграції у суспільство та реабілітації не тільки дітей, але й дорослих з особливими потребами. 108 людей відвідує Центр, в більшості це особи з інвалідністю. Волонтери надають підтримку також багатодітним сім`ям, онкохворим і одиноким людям, воїнам АТО.

 

Поки в Центрі по роботі з дітьми та молоддю з особливими потребами є лише  загальний зал, а також  кімната для хворих на аутизм. Планують також зробити ремонт у залі з тренажерами. Попри значну чисельність учасників, Центр розвивається завдяки роботі волонтерів.  



Керівник Центру Антоніна Шушкевич говорить, що від держави волонтери коштів не отримують, тільки цьогоріч селищна рада виділила 10 тисяч гривень  на ремонт даху і заміну вікон: 


 «Проте є волонтери як місцеві, так і закордонні, які постійно допомагають будувати і розвивати Центр, їх небагато, але вони фактично все роблять. Тренажери закупили представники американського фонду «Джин-Джер», є також і місцеві наші добродії, які постійно допомагають людям з особливими потребами, а також сім`ям, які відвідують Центр». 



Помічник народного депутата від партії «ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Юрія Дерев'янка Марія Карпюк, постійно працює з Центром як мама, волонтер і активіст: 


«Бачу перспективу у розвитку цього закладу, адже  його, окрім дітей, відвідують також і  молоді люди від 18 років. Усім зрозуміло, що в Україні їм тяжко адаптуватись в суспільство. Потрібно, щоб було таких центрів якомога більше, де діти могли б реалізовувати свої мрії, розвивати здібності, створювати себе як особистість. У людей з особливими потребами є багато незвичайних талантів, вони творчі і душею багаті: люблять вишивати, співати, виготовляти художні вироби».



На думку Марії Карпюк, такі заклади як Центр в Отинії дають людині з особливими потребами фундамент, який може допомогти їй реалізувати себе в майбутньому: «Попри те, що Центр діє на громадських засадах, вважаю, що все-таки потрібно, щоб фінансову допомогу надавала держава, бо діти і молодь тут розвиваються. Необхідно також сприяти їх подальшому працевлаштуванню».



Петро Богаченко, якому безпосередньо надавали допомогу у «Товаристві молодих інвалідів та їх батьків «Надія Отинії», хворіє на дитячий церебральний параліч, проте це не завадило хлопцеві стати музикантом , писати вірші:

 

«Люблю співати для дітей і молоді, які відвідують Центр. Я сам як ніхто інший знаю, що людям з особливими потребами необхідна підтримка і любов. Мене у моїй хворобі підтримала мама, я не був сам, хоча дитячий церебральний параліч – це тяжке захворювання. Коли я був малим, то взагалі не ходив, але завдяки мамі став на ноги. Зараз я радий тому, що я є таким, яким є, що можу спілкуватись з людьми, маю дуже багато друзів і знайомих з благодійних організацій.  Мені приємно, що Центр по роботі з дітьми та молоддю з особливими потребами в Отинії розвивається, бо вони  тут відчувають себе однією великою родиною».

 


15.07.2017 680 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

761
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1727
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3308
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2239 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4434
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6182

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

597

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

533

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

521

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10150
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

992
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

937
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

773
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2584
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

995
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1308
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34248 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

446
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

511
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

856 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1065