У понеділок, 9 квітня, пластуни Івано-Франківськапровели прес-конференцію з нагоди 100-річчя від часу складання першої пластової присяги у Львові, на якій розказували про святкування сторічного ювілею організації у Івано-Франківську.
Прес-конференція відбувалась в будинку колишньої української гімназії, де було проведено перші сходини пластунів в Станіславові. Учасниками прес-конференції були Оксана Румак (голова місцевого осередку Пласту), Тарас Зень (член оргкомітету «Святкування 100-річчя Пласту»), Дана Андрухів (член оргкомітету «Святкування 100-річчя Пласту»).
Як зазначила голова Пласту у Івано-Франківську Оксана Румак: «Століття Пласту - це велика дата в історії нашої організації. За цей період Пласт пережив різні події, та що разу залишався вірним своїй ідеї, виховати молоде покоління українців. Для нас важливо гідно відсвяткувати сторічний ювілей нашої організації не тільки пластунами, але й із залученням жителів міста, нагадуючи їм про нашу мету та ідею».
Учасники прес-конференції розповіли про наступні загальноміські заходи:
10 квітня (вівторок) 15:00 – Відкриття музейної експозиції «Пласт-100 років великої історії»
Музей визвольної боротьби ім. С. Бандери – 2 поверх (вул. Тарнавського, 22)
12 квітня (четвер) 13:00 – Відкриття пам’ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг»
В програмі: вимарш центральною частиною міста, освячення пам’ятника, вітальні слова та інше.
Газон перед інститутом підвищення кваліфікації вчителів (вул. Грушевського, 5)
21 квітня (субота) 12:00-22:00 – Одноденне наметове місечко Пласту
В програмі: молебень, вимарш центральною частиною міста, вело-пробіг, квести, складання гігантського пазлу та рекордного тризубу, лялькові театри, одноденний музей Пласту та нон-стоп сюжети та фільми у великому військовому наметі, майстер-класи для перехожих, вогняне шоу, ватра та інше.
Майдан Шептицького.
22 квітня (неділя) 14:00 - З агальноміський концерт «Пласт 100»
В програмі: вітання, вручення подяк, концерт пластової творчості, перформенс від художника Юрка Писаря, виступ Андрія Винницького та друзів. Спеціальний гість: голос «Плачу Єремії» – Тарас ЧУБАЙ.
Вхід по запрошеннях.
Івано-Франківський обласний академічний музично-драматичний театр ім. І. Франка (вул. Незалежності, 27а)
23 квітня (понеділок) – Зустріч з відомим економістом, пластуном – Богданом Гаврилишином
В програмі: презентація книги «Я – українець», запитання – відповіді.
Актова зала Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника (вхід з вул. Чорновола)
1 травня (вівторок) 19:00 – Концерт україно-польського гурту -«DagaDana» до 100-річчя Пласту
В програмі: фанк, фольк, джаз, альтернатива, електроніка, танці, співи, оплески
Івано-Франківська обласна філармонія (вул. Курбаса, 3)
27 травня (неділя) – Відзначення «Свята героїв» та 100-річчя Пласту
В програмі: конкурс вимаршу між юнацькими куренями, показовий вимраш від учнів військо-спортивного ліцею, покладання вінків на могили УСС, молебень, показова загальноміська реконструкція бою відділу УПА із загоном НКВС.
Вимарші – майдан Шептицького, реконструкція бою – міський парк культури та відпочинкуім. Т. Шевченка.
ДОВІДКОВО:
В даний час всесвітній скутський рух, до якого входить і український "Пласт", налічує близько 40 мільйонів осіб в 217-ти країнах.
«Пласт» — скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.
Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р.
Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (Між ними Пласт в CША, Пласт в Apгeнтині, Пласт в Kaнадi) та об'єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів складає 10000 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.
Заснував рух скаутів в 1907 році у Великобританії полковник масон сер Роберт Стівенсон Сміт Баден-Пауелл . Ним у 1907 році був проведений перший табір на острові Браунсі (Великобританія), а в 1908 році була видана всесвітньо відома книга "Скаутинг для хлопчиків". Скаутський рух заснований на традиціях масонства.
Роберт Стівенсон Сміт Баден-Пауелл входить в "100 великих британців" згідно опитування ВВС, яке було проведене в 2002.