Прикарпатські медики вшанували пам’ять про професора Леоніда Гольдштейна (ФОТО)

У четвер, 26 вересня, у лекційній аудиторії кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету відбулося засідання Івано-Франківського обласного осередку Української асоціації дерматологів, венерологів і косметологів. Подія була присвячена 100-річчю від дня народження професора Леоніда Гольдштейна.

Знаний український дерматолог, доктор медичних наук, професор Леонід Михайлович Гольдштейн зробив вагомий внесок у розвиток дерматологічної науки, організацію лікувальної та профілактичної роботи у дерматовенерологічній сфері в Україні, інформує Фіртка з посиланням на сайт вишу.

Народившись 7 серпня 1919 року у Харкові, сформувавшись в атмосфері донецької дерматовенерологічної школи під керівництвом визнаного в Україні та світі дерматовенеролога і лепролога, професора Миколи Торсуєва, професор Гольдштейн близько 15 років очолював кафедру шкірних і венеричних хвороб Івано-Франківського державного медичного інституту.

Разом з працівниками медичного університету на чолі з завідувачем кафедри доцентом Олександром Александруком і лікарями-інтернами учасниками засідання були лікарі-дерматовенерологи міста та області, в тому числі Василь Бахталовський, Дарія Шакірова, Віктор Фіщук з Івано-Франківська, Любов Котурбаш з Долини, Людмила Ставрова з Калуша та інші.

«Професор Леонід Михайлович Гольдштейн — це приклад талановитої, працьовитої і творчої людини, яка залишила після себе величезний спадок, — говорить завідувач кафедри дерматології та венерології ІФНМУ, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Александрук. — Це дуже важливо. В любій професії чи спеціальності для того, щоб досягти якихось результатів, треба мати перед очима приклад, орієнтир. І дуже хочеться, щоб така людина, як професор Гольдштейн, який раніше очолював нашу кафедру, для молодих дерматологів був одним з життєвих маяків, який дозволив би їм досягти принаймні подібних результатів за своє життя».

«В нашому університеті ми маємо традицію шанувати наших вчених, лікарів, корифеїв науки, педагогіки, — каже доцент кафедри дерматології та венерології, учень професора Гольдштейна Василь Ткач. — Професор Гольдштейн — це лікар від Бога, чудовий педагог і організатор охорони здоров’я. Він зробив великий внесок в нашу службу. Ми його шануємо, продовжуємо його ідеї, популяризуємо його методи лікування і маємо від того велику користь».

Наприкінці засідання присутні переглянули короткий документальний фільм про професора Гольдштейна, який створив його друг, завідувач кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Ігор Козлик.

Учні та спадкоємці професора Гольдштейна бережуть пам’ять про нього. Ще у 2011 році було видано багатий документальними свідченнями біобібліографічний покажчик професора. У праці описаний його науковий і літературно-художній спадок, а також були представлені спогади про нього його колег і вихованців. А з нагоди 100-річчя від дня Леоніда Гольдштейна побачила світ брошура, в якій висвітлено його життєвий і творчий шлях.


Читайте також:

Зарплати викладачів та зміни у держзамовленні: Міносвіти хоче змінити систему фінансування вишів

Фотогалерея


29.09.2019 2978
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3241
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1265
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1181
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2390
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3812
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2846 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

139

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1039

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

885

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

832
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

122
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10520
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

130
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

446
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5525
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1235
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

631
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

461 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

894
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

779
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

837