Прикарпатські енергетики пояснили, чому споживачам 4 черги не вимикають світло вночі

Для зменшення навантаження на мережу в години пікового навантаження до вимкнення застосовують 4 чергу. 

Як розповів в етері радіо «Західний Полюс» технічний директор «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник, 4 чергу поділили на дві підчерги та доповнили адресами, які раніше не вимикали, передає Фіртка.

Зокрема, за його словами, підчерга 4.1 вимикається вручну лініями 10 кВт та при цьому відключають декілька підстанцій, а 4.2 — це ручні вимкнення, які відбуваються у самій трансформаторній підстанції.

Оскільки у 4 черзі відключення світла проводять у «ручному режимі», а дистанційно проводити вимкнення немає технічної змоги, тому цю чергу вночі не вимикають.

«Загалом вимкнення трьох черг є дистанційними — з пульта управління диспетчера відбувається вимкнення ліній приєднання 10 кВт від живлячих підстанцій.

Але в області є об’єкти забезпечення критичної інфраструктури. Наприклад, лікарня живиться від лінії, де є ще велика кількість споживачів. Ось, йде лінія, яка має відгалуження до інших житлових мікрорайонів. Створена підчерга 4.1 — там енергетики вручну комутаційними апаратами 10 кВт вимикають частини ліній 10 кВт.

А є підчерга 4.2 — це, коли є одна підстанція, ї її не можна цілу вимкнути якимось комутаційним апаратом, а треба всередину зайти та відключити окремо кожен під’їзд.

Чому це не можна автоматизувати? Бо рубильник не передбачає цього: це простий пристрій, який треба потягнути рукою», — пояснив Сеник.

Зазначимо, аби відключати споживачів 4 черги, в обленерго організували додаткові бригади, які їздять по місту і вимикають споживачів по окремих трансформаторних підстанціях. Разом з тим відключення споживачів черги 4.2 потребує багато додаткових ресурсів, а тому такі вимкнення не можуть бути чіткими у часі.

«Одна бригада для вимкнень має об’їхати 15 трансформаторних підстанцій, і вимкнення на кожній підстанції тривають до десяти хвилин. Перших споживачів відключатимуть рівно у тій годині, яка написана.

Наступних умовно через десять хвилин й так далі у міру переміщення бригади по місту.

За годину-півтори закінчиться цикл вимкнень. У тій самій послідовності будуть відбуватися увімкнення. Ця черга буде не настільки чітко визначена в часі, але кожен зможе орієнтуватися», — уточнював раніше енергетик.

Нагадаємо, що 24 січня енергетики планували провести режимні виміри електричних навантажень на Прикарпатті, щоб знати скільки електрики за добу споживає область за нормальних умов.  Однак, за вказівкою НЕК «Укренерго» через дефіцит потужності в енергосистемі здійснити режимний замір на території Прикарпаття не вдалось. Режимний день без вимкнень перенесли. Про дату повідомлять додатково.

Зауважимо, що першочергово енергетики забезпечують живленням об’єкти критичної інфраструктури. Решту дозволеної потужності розподіляють на величину черг. З графіком увімкнення світла на 24 січня можна ознайомитись за посиланням. Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком, а також у чат-боті Viber під кнопкою «Відсутнє світло».

До слова, енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.

Крім цього, відомо де в разі екстрених ситуацій в Івано-Франківську можна набрати води.

Попри це, очільник міста Руслан Марцінків радить готуватися до найгіршого, рекомендує знайти місцеперебування в сільській місцевості або в індивідуальних будинках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На випадок блекауту: де в Івано-Франківській громаді можна зігрітися

Графіки відключень світла складатимуть по-новому: що варто знати прикарпатцям

Прикарпатці у темряві обурені, чому в сусідів цілодобово світиться. За яким принципом вимикають світло?


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18017
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1592
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1135
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2178
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3726
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1421

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1841

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

604

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1226

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

744
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24325
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

582
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

545
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

687
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1583
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

745
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7821
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

711
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1871 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

681
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

585