Прикарпатські енергетики пояснили, чому споживачам 4 черги не вимикають світло вночі

Для зменшення навантаження на мережу в години пікового навантаження до вимкнення застосовують 4 чергу. 

Як розповів в етері радіо «Західний Полюс» технічний директор «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник, 4 чергу поділили на дві підчерги та доповнили адресами, які раніше не вимикали, передає Фіртка.

Зокрема, за його словами, підчерга 4.1 вимикається вручну лініями 10 кВт та при цьому відключають декілька підстанцій, а 4.2 — це ручні вимкнення, які відбуваються у самій трансформаторній підстанції.

Оскільки у 4 черзі відключення світла проводять у «ручному режимі», а дистанційно проводити вимкнення немає технічної змоги, тому цю чергу вночі не вимикають.

«Загалом вимкнення трьох черг є дистанційними — з пульта управління диспетчера відбувається вимкнення ліній приєднання 10 кВт від живлячих підстанцій.

Але в області є об’єкти забезпечення критичної інфраструктури. Наприклад, лікарня живиться від лінії, де є ще велика кількість споживачів. Ось, йде лінія, яка має відгалуження до інших житлових мікрорайонів. Створена підчерга 4.1 — там енергетики вручну комутаційними апаратами 10 кВт вимикають частини ліній 10 кВт.

А є підчерга 4.2 — це, коли є одна підстанція, ї її не можна цілу вимкнути якимось комутаційним апаратом, а треба всередину зайти та відключити окремо кожен під’їзд.

Чому це не можна автоматизувати? Бо рубильник не передбачає цього: це простий пристрій, який треба потягнути рукою», — пояснив Сеник.

Зазначимо, аби відключати споживачів 4 черги, в обленерго організували додаткові бригади, які їздять по місту і вимикають споживачів по окремих трансформаторних підстанціях. Разом з тим відключення споживачів черги 4.2 потребує багато додаткових ресурсів, а тому такі вимкнення не можуть бути чіткими у часі.

«Одна бригада для вимкнень має об’їхати 15 трансформаторних підстанцій, і вимкнення на кожній підстанції тривають до десяти хвилин. Перших споживачів відключатимуть рівно у тій годині, яка написана.

Наступних умовно через десять хвилин й так далі у міру переміщення бригади по місту.

За годину-півтори закінчиться цикл вимкнень. У тій самій послідовності будуть відбуватися увімкнення. Ця черга буде не настільки чітко визначена в часі, але кожен зможе орієнтуватися», — уточнював раніше енергетик.

Нагадаємо, що 24 січня енергетики планували провести режимні виміри електричних навантажень на Прикарпатті, щоб знати скільки електрики за добу споживає область за нормальних умов.  Однак, за вказівкою НЕК «Укренерго» через дефіцит потужності в енергосистемі здійснити режимний замір на території Прикарпаття не вдалось. Режимний день без вимкнень перенесли. Про дату повідомлять додатково.

Зауважимо, що першочергово енергетики забезпечують живленням об’єкти критичної інфраструктури. Решту дозволеної потужності розподіляють на величину черг. З графіком увімкнення світла на 24 січня можна ознайомитись за посиланням. Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком, а також у чат-боті Viber під кнопкою «Відсутнє світло».

До слова, енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.

Крім цього, відомо де в разі екстрених ситуацій в Івано-Франківську можна набрати води.

Попри це, очільник міста Руслан Марцінків радить готуватися до найгіршого, рекомендує знайти місцеперебування в сільській місцевості або в індивідуальних будинках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На випадок блекауту: де в Івано-Франківській громаді можна зігрітися

Графіки відключень світла складатимуть по-новому: що варто знати прикарпатцям

Прикарпатці у темряві обурені, чому в сусідів цілодобово світиться. За яким принципом вимикають світло?


Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580