Прикарпатська преса про п'ять новацій реформи, селян проти кар'єру та Степанівну, яка тримає фронт

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 1 по 8 грудня  2016 року.

 

Репортер

Статус не вбиває Євген і Олександра працюють у благодійній організації «Захід шанс», яка займається допомогою людям з ВІЛ/СНІДом. Про свій позитивний статус чоловік дізнався п’ять років тому, а жінка – вісім. Про те, як жити з ВІЛ і допомагати іншим читайте у статті Репортеру.

 

Степанівна тримає фронт Цього тижня українці відзначили День волонтера і День збройних сил. Всім добре відомо, що саме ці люди бережуть спокій у наших оселях. В основному завдячуючи волонтерам, бійці мають форму, теплові зори, взуття, автомобілі, інше. Та найголовніше – це моральна підтримка. Героїня цього матеріалу  - одна з легендарних волонтерок.

 

Без паркувальників не обійдеться З 29 листопада у Франківську запустили перші паркомати. На центральних вулицях з’явилися сині термінали. Теоретично тепер платити за паркування треба з їх допомогою. Тож, як це працює?

 

П’ять новацій реформи «Виглядає так, що уряд набрався рішучості і 2017 рік стане в Україні роком початку реформ у первинній ланці охорони здоров’я", - каже заступник головного лікаря Івано-Франківська Володимир Вовчук. – "Зараз маємо ситуацію, коли міністерство і комітет Верховної Ради не мають принципових розбіжностей у законопроектах, які повинні запустити реформу. Найближчим часом на розгляд парламенту внесуть сім законів, які стануть нормативним підґрунтям для цього».

 

Галицький кореспондент

Селяни проти кар’єру На Прикарпатті жителі трьох невеликих сіл Галицького району на правому березі Дністра – Перлівців, Суботова, Острова – ось уже вісім років протестують проти відкриття місцевим підприємцем піщано-гравійного кар’єру поруч з річкою.

 

Призначай і контролюй Відтепер на комунальних підприємствах можна створювати наглядові ради, і не лише як консультативно-дорадчий орган, а як орган колегіального управління. Однак, наразі Івано-Франківська міська рада не поспішає це робити. Чому?

 

«Я буду героєм…» Той «зелений коридор» став для нього «чорним». Смертельний шлях під Іловайськом украв життя сміливця, але здійснив його заповітну мрію. Історія цього загиблого прикарпатського вояка яскраво ілюструє огидну істину: на війні одні гинуть, а інші на цьому нахабно заробляють.

 

«Вікна»

 Дорогий Миколаю 200 тис. гривень зекономив відділ освіти Калуської РДА на харчуванні дітей і вирішив спрямувати їх на придбання подарунків дітям до Дня святого Миколая. А освітяни району через це ледь не залишилися без зарплати.

 

Віктор Павлів: «У Калуші є що показати, лише потрібно закотити рукави» Калуш є цікавим та перспективним у плані розвитку туризму, лише потрібно закатати рукави та братися до діла. У цьому переконаний Віктор Павлів, який півроку тому посів посаду головного спеціаліста з розвитку туризму в управлінні економіки міськради. Калуш потрібно відновлювати, «відкопувати», реставрувати та «просувати». А одночасно — запроваджувати у міських школах уроки історії рідного міста. Хоча, Калуш на сьогодні є дуже мало вивченим, а його історію науковці та музейники збирають по крихтах.

 

Епідемію грипу прогнозують на січень В Україні п'ять областей перейшли епідеміологічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ. На Прикарпатті ситуація наразі стабільна, хоча медики і фіксують поступовий ріст захворювання. У Калуші рівень захворюваності також трохи виріс, проте, до епідпорогу місто ще не наближається. Медики прогнозують епідемію у Калуші приблизно на січень та рекомендують вакцинуватися.


08.12.2016 496 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

224
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

808
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1808
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3351
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2277 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4478

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

636

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

559

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

548

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

579
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10186
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1025
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4850
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

821
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2620
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1044
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34281 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

474
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

542
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

885 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1098