
Огляд прикарпатської преси за період з 7 по 13 липня.
Репортер
Сміття кочує Мер Львова Андрій Садовий неодноразово звертався до інших міст, щоб ті прийняли на полігон частину львівського сміття. Міські ради Прикарпаття львів’янам відмовили. Аргументували тим, що сміттєзвалища переповнені. Та вже наприкінці червня, попри офіційну відмову, в область привезли тонни непотребу. І скидають його – будь-де.
Будка з пивом на дорозі У Франківську на вулиці Хоткевича облаштували ділянку для розвороту маршрутних автобусів. Постелили свіженький асфальт, наставили знаків. І прямо на місці для розвороту, під знаком «парковка» встановили МАФ (кіоск – ред.) Днями тут вже запустили торгівлю – хотдоги, кава, пиво. А як же автобуси?
«Дністер» виходить з берегів Поганим станом пам’яток архітектури в Івано-Франківську нікого не здивуєш. Як не дивуємося ми й тому, що більшість реставрацій закінчуються, м’яко кажучи, не зовсім відновленням будівель. Але зняти з пам’ятки архітектури дах у самісінькому центрі міста наважиться не кожен…
Христина йде вперед Нині вона – радіоведуча, одна з найкращих ораторів у Франківську, а ще – приклад для інших. Два роки Христина вчиться ходити самостійно – без підтримки. Щодня робить ще один крок до нового життя. Про біль і мотивацію вона знає все.
Галицький кореспондент
Прикарпатська перспектива На черговій сесії обласної ради депутати затвердили схему планування території Івано-Франківської області: транспортні магістралі, видобуток прикордонних ресурсів, індивідуальні центри, вузькоколійки, розвиток рекреації та багато іншого. «ГК» з’ясовував, як розвиватиметься область у майбутньому.
Повернення блудного сина Нещодавно вся країна спостерігала за підлітком з Прикарпаття, який дивував усіх своїми витівками. То він втік з дому, щоб Проїхати до Польщі, то втік з притулку і повернувся додому. Зараз з ним проводять профілактичні та виховні бесіди.
Там, де розум мусить мовчати Катманду. Лхаса. Кайлас. Майже торкнутися до забороненої священної гори, яка «чистить» мізки і карму. Іноді духовне просвітлення відбувається на висоті понад 5000 м і буквально звалює з ніг. Таємничий Тибет протягом двох тижнів підкорював івано-франківець Олег Головенський.
Західний кур’єр
За все платить споживач? Івано-франківські комунальники очікують роз’яснень до закону «Про комерційний облік комунальних послуг». Верховна Рада України ухвалила закон «Про комерційний облік комунальних послуг», який визначає засади здійснення комерційного, в тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої та холодної води…
Трансформація тіла та свідомості В Івано-Франківську продовжують готувати «трансформерів», після виснажливих півторагодинних тренувань вони викручують футболки. Разом із потом з організму виходять залишки зайвої вологи та жиру. Щодня їм пропонують інші види фізичних навантажень. Саме такі жорсткі умови тренувань долають 25 іванофранківців, аби досягнути бажаної фізичної форми.
Тріумф у Франківську: жіноча волейбольна збірна України – переможець Євроліги У манежі коледжу фізвиховання пройшов матч-відповідь між жіночими волейбольними збірними України та Фінляндії у рамках фіналу Євроліги-2017.
Вікна
Калушанин, який 10 років грабував банки, віддавав вкрадене людям у потребі Правоохоронці не могли спіймати уродженця Калуша Владислава Іваницького впродовж 10 років. І лише цього тижня Україну сколихнула новина – "шоколадного грабіжника" затримали, просто в його будинку, де він спокійно жив усі ці роки і не ховався.
«Діпромісту» – 70 років Крім гімназії, архітектори Калуського відділу «Діпроміста» запроектували багато об’єктів, які стали окрасою регіону. В Калуші – це житловий будинок з об’єктами обслуговування на вулиці Підвальній, група житлових будинків на вулиці Пушкіна, приміщення школи-ліцею №10, житлових мікрорайонів на вулицях Богдана Хмельницького, Хіміків, Пушкіна, Євшана, Каракая. В Долині – забудова проспекту Незалежності, музей «Бойківщина», кафе «Князь Олег». В Перегінську – школа, в Рожнятові – лікарня.
У Калуші дві сестри два роки не виходять із хати У Калуші дві молоді дівчини вже близько двох років не виходять із дому. Вони занедбали себе, будинок та господарство довкола нього. А останнім часом — ще і почали залякувати матір, яка, попри все, доглядає за ними, приносить їжу та ділиться пенсією. Через агресію власних дітей жінка змушена ночувати надворі та по сараях. Звертатися за допомогою — боїться, хоча і не виключає, що допомога її родині таки потрібна. Та чи прийде допомога сама?
Калушани привезли з чемпіонату України дев’ять нагород Ще кілька років тому ці хлопці грали у КВН. Згодом — захопилися спортом, почали збиратися на тренування у спортзалі калуської школи №10. Вчилися, здебільшого, самі. Сьогодні уже виховують чемпіонів. Днями повернулися із чемпіонату України. Привезли у Калуш по три «золота», «срібла» і «бронзи». «Вікна» познайомилися з «торнадівцями» ближче.