Прикарпатська правда: "Молочний кримінал"

 

Прокуратура Івано-Франківської області взяла  під особистий  контроль хід слідства по кримінальній справі порушеній щодо колишніх службових осіб ЗАТ «Світлиця» та приватного підприємця, які злочинним шляхом впродовж багатьох років вчиняли шахрайські дії спрямовані на заволодіння приміщення колись добре відомого всім як «Молочне кафе». 

 

Необхідно зауважити, що це стало можливим у  зв’язку з ротацією керівництва прокуратури області, яка виявилася вкрай необхідною і своєчасною. Прокуратуру області очолив Олександр Каліфіцький, професіонал з досвідом роботи в Генпрокуратурі. Відповідальна ланка, яка безпосередньо відповідає за слідство, перейшла у відання Владислава Грищенка та Олега Кіпера, теж професіоналів, які проявили себе в Генпрокуратурі як висококваліфіковані працівники.

 

Новій команді вдалося  розплутати складний клубок цивільно-правових відносин, який утворився внаслідок довготривалого  протистояння сторін у кримінальній справі, обтяженій значною кількістю судових  рішень, здобутих шляхом введення в оману судових органів.

 

Сьогодні «Молочка» навіює сум. Порожні зіниці вікон відлякують перехожих. Розкрадені гранітні та мармурові облицювальні плити, здерта штукатурка. Пошкоджена зовнішня водостічна система спричинила руйнування фасаду. Чому один із найкращих колись закладів громадського харчування доведений до жалюгідного стану? Відповідь найближчим часом має дати слідство.

 

Злочинне угруповання, наче спрут, обхопило щупальцями всю будівлю. З часом його обійми скрутилися в залізний обруч, розрубати який не під силу законному власнику без допомоги всієї правоохоронної системи області. Проте і вона не раз пасувала перед основним фігурантом шахрайської афери.

 

23 січня 2004 року К.Бородайко та Н.Гринишин здійснили рейдерську атаку на підприємство ЗАТ "Світлиця". Зламавши замки, з групою зацікавлених ними осіб проникли всередину і захопили приміщення кафе. Вигнали з нього працівників, припинили господарську діяльність підприємства.

 

Здобувши обманним чином дублікат договору купівлі-продажу державного майна, Н.Гринишин 13 лютого 2004 року незаконно відчужила К.Бородайкові нежитлові приміщення на вулиці Шашкевича 6. Відтак він представлявся акціонером і членом спостережної ради, а Н.Гринишин - головою правління ЗАТ «Світлиця". Однак діяли вони на підставі сфальсифікованого реєстру власників іменних цінних паперів товариства, оскільки контрольний пакет акцій (понад п'ятдесят відсотків) знаходився в законних акціонерів. Після рейдерського захоплення К.Бородайко реалізував свій задум - став власником приміщення. А Н.Гринишин, сфальсифікувавши документи, прихопила гуртожиток підприємства. Так несподівано для акціонерів товариства і жителів міста припинив своє існування один із найкращих закладів громадського харчування.

 

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 09.09.2004 року дублікат договору купівлі-продажу визнаний недійсним. Зобов'язано Івано-Франківське ОБТІ скасувати реєстрацію дубліката договору купівлі-продажу, виданого 28 січня 2004 року, та відновити реєстрацію оригіналу договору купівлі-продажу від 28.09.1995 року станом на 13.02.2004 року. У постанові Вищого господарського суду України зазначено, що ОБТІ не мало права реєструвати дублікат договору купівлі-продажу. Це означає, що ТОВ "Гостинець", як правонаступник ЗАТ "Світлиця", на 13 лютого 2004 року було власником нежитлових приміщень на вулиці Шашкевича 6 на підставі оригіналу договору купівлі-продажу від 28.09.1995 року, а не дубліката цього договору і не укладало з К.Бородайком жодних цивільно-правових угод. У тому числі договору купівлі-продажу від 13.02.2004 року.

 

Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Львівської області від 07.08.2007 року цивільний позов ТОВ "Гостинець" і цивільні позови потерпілих задоволено. Товариству, як законному власнику повернуто приміщення на вул.Шашкевича 6, яке постановою Галицького районного суду м. Львова від 07.03.2006 року передане йому на зберігання. 24 грудня 2007 ухвалу виконали.

 

Під час досудового слідства у кримінальній справі постановою слідчого у квітні 2004 року на приміщення ЗАТ "Світлиця" накладено арешт. Його передали на зберігання адвокату Р.Попадинцю, якого попередили про кримінальну відповідальність за недотримання умов зберігання майна. Нехтуючи постановою слідчого, К.Бородайко та Р.Попадинець порушили цілісність арештованого майна. Обладнання і матеріальні цінності пропали, міжкімнатні перегородки зруйновані, мармурове покриття стін щезло. Штукатурка на стінах оббита до основи. ТОВ "Гостинець" завдано матеріальну шкоду в особливо великих розмірах.

 

Напрямок, визначений прокуратурою області, чітко спрямований, обґрунтований і можна сказати, кримінальна справа зведена до одного знаменника. Без сумніву, істина у кримінальній справі буде встановлена і справа доведена до справедливого кінця.

 

Роман Світличний

газета "Прикарпатська Правда"

 

ДО ТЕМИ:

Костянтина Бородайка хочуть повернути під варту

Івано-Франківського бізнесмена Костянтина Бородайка затримали за шахрайство?


21.02.2012 Роман Світличний 1864 11
Коментарі (11)

Око 2012.02.23, 11:19
Чуєш -Я- похоже, що плющить тЕБЕ, зробили заказуху а люди не хавають, всі знають Бородайка як нормальну людини і хто вИ - кончіти...
Тежпідсудний 2012.02.21, 20:34
Фіртка ! Це заказуха? Для чого передруковувати чужі висновки про "... які злочинним шляхом впродовж багатьох років ..." , ну дочекайтесь вироку суду , або послухайте іншу сторону конфлікту. Або наберіться сміливості і напишіть як у громади нині діючий депутат Верховної Ради вкрав бувший готель "Київ"! Ну слабо?
% 2012.02.21, 21:15
...Злочинне угруповання, наче спрут, обхопило щупальцями всю будівлю. З часом його обійми скрутилися в залізний обруч, розрубати який не під силу законному власнику без допомоги всієї правоохоронної системи області... РЖУНІМАГУ. Прикарпатська правда в повному маразмі :)
111 2012.02.21, 21:21
Фуууууууу, це ж треба було так лизнути кАЛІФІЦЬКОМУ! Ну най вже буде: Прикарпатська правда - джинсу по повній шиє. Таке саме той журналюга від імені якого написали цю статтю. Бо хто зверне з юристів увагу, простий журналіст так грамотно не опише юридичну сторону даного питання з точним використанням термінів. Не здивуюся, якщо добрий шмат цього тексту не опиниться у обвинувальному висновку. А ще б добре було б викликати на допит цього "журналіста" і задати питання, звідки йому відомі такі деталі справи? А вам, шановна Фіртка, якщо вже передруковуєте то хоч щось цікаве, а не таке "пальоне джинсою". На себе ж також тінь кидаєте...
Лео 2012.02.21, 22:03
Чому не згадується у статті судові рішення, які були на стороні Бородайка, які звісно також треба виконувати. Сумніваюсь, що справа доведеться до логічного завершення у тому руслі, в якому розпочалася, тим більше що строки давності ось-ось закінчаться, та й адвокати в К.Б. не найгірші в місті, всім про це відомо
Я 2012.02.22, 00:18
Цікаво, усі попередні відгуки з одного ІР відправлялись?
Марта 2012.02.22, 08:16
Дякую Фіртка. Я вже "ПР правду" років 10 не читала. Це капєц. Ніби попала на 25 років в радянське минуле. Деградація повна. Це не журналістика. Але завдяки Фіртці я розширила свої знання про пресу Івано-Франківщини! Фіртка, але ви ж так не думаєте, як "ПРправда"? Саме під цією статтею вам варто було приписати традиційне: "Редакція ніколи не погоджується з думками, висловленими в цитованих статтях інших ЗМІ та авторів")))))
кукуся 2012.02.22, 08:54
анал-ітика сільнєйша! браво прикарпатська правда!
Микола 2012.02.22, 10:31
Власником прикарпатськоі правди є Федьків Богдан, теперішній начальник юридичного управління ОДА. Гнилєйшій чоловік, очільник ригоаналів в Івано- франківську.
Хи-Хи 2012.02.22, 11:38
Рыцарь без страха и упрека, Донкихот из прокуратуры Калифицкий и 2 его Санчапансы посланы нам в награду, дабы справедливость восторжествовала на Прикарпатье. А то , панимаешь, варуют и не делятся.
Я 2012.02.22, 12:06
Це ж як Бородайка плющить, що стільки вкидів "відгуків" на статтю?
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1699 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1126
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4886
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13952 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3284 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3116

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

776

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2241

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2257

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2810
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1224
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1030
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

818
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

423
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

407
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

750
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

705
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21683
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

699 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

522
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

976
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

861