Прикарпатець тримає вдома понад 30 змій (фото)

 

 

Володимир Бакун половину життя присвятив… зміям. Нині у його колекції їх понад 30, ще 17 “висиджує” інкубатор. Серед домашніх улюбленців — і морські свинки. Усю живу колекцію тримає у квартирі. Каже, це безпечно, гігієнічно і зовсім не страшно. А ще — це його відпочинок і заряд позитивних емоцій.

 

Володимир Бакун каже: змії невибагливі в догляді, їх можна залишити в тераріумі на певний час і поїхати на море, в гори чи на інший відпочинок, — інформують Вікна із посиланням на Вісті Калущини.

 

Нинішнє захоплення розпочалося, пригадує калушанин, зі… страху до змій. Одного дня вирішив, що зі страхами треба боротися і — вийшов у поле ловити плазунів. Перший вуж вдома прижився, страх минув. На його зміну прийшла цікавість, а відтак й захоплення.

 

Закривши вужа в тераріумі, почав спостерігати за ним: що їсть, як поводиться, скільки спить. Цікаво було надзвичайно, адже це щось зовсім нове. На початках було важко, бо ж у той час не було Інтернету. Доводилося дізнаватися інформацію, де тільки можна було: з енциклопедій, з розповідей старших людей, листуватися з тими, хто вже раніше почав тримати вдома плазунів. Згодом така разова авантюра переросла у хобі.

 

Ціна утримання плазунів, стверджує чоловік, не така й велика — обходяться набагато дешевше за пухнастих улюбленців. До того ж, плазуни не такі страшні, як про них говорять. Єдине — не тримає вдома отруйних, бо виховує маленьку доньку. Чоловік каже, дружина і донька таке сусідство зі зміями сприймають добре, надто не цікавляться, але допомагають в утриманні, єдине — довелося позбутися павуків і ящірок.

 

Вся колекція поміщається на 2 квадратних метрах однієї кімнати. Фактично — займає півстіни. Це — нормальні умови, не переживайте. Бо ж плазуни — не птахи, їм не треба крилами махати. До речі, плазуни в неволі живуть набагато довше, аніж в природних умовах, — коментує Володимир Бакун.

 

У морозильній камері знаходиться заморожений корм — їжа для плазунів. Деколи чоловік купує для корму “бракованих” курчат — з переламаними лапками, крильцями. Взагалі, за підрахунками Володимира, харчування для бодай одного собаки чи кота обходяться дорожче, аніж для всього “загону” плазунів.

 

Так, наприклад, удави їдять приблизно раз у місяць. Можуть взагалі не їсти цілий рік, якщо здорові, і нічого страшного чи надзвичайного в тому нема. Маленькі змії з’їдають по одній миші (ціна — від 5 до 10 гривень), більші, буває, і 5. Ще більшим купую щурів. Ми часто обмінюємося кормом з такими ж любителями змій. Загальну суму витрат на їжу для тварин ніколи не рахував.

 

Окрім невисокої ціни на харчі для тварин, чоловік називає й інші переваги тримати саме таких домашніх улюбленців — відсутність шерсті та майже повна відсутність хвороб, яких можна набратися від плазунів: оскільки в холоднокровних і теплокровних — різні паразити, тож людям від плазунів заразитися хворобами важко. Єдина хвороба — сальмонельоз, та й її можна набратися хіба тоді, коли в ролі корму для плазунів використовувати хворих курчат чи голубів.

 

Звісно, за увесь час утримання екзотичних тварин вдома, не обходилося без курйозів. Одного разу два полози втекли з тераріуму і прожили в квартирі “на вільних хлібах” півроку. Чоловік думав, вже втекли десь назовсім, аж доки за півроку не побачив одного на батареї. За годину приповз і другий. З того часу поміняв тераріуми, деякі заклеїв скотчем, аби в подальшому таких ситуацій уникнути і не лякати сусідів, запитуючи, чи не бачили, бува, в себе вдома змію.

 

Сусіди можуть не хвилюватися, — каже чоловік. — Я стежу постійно за тим, щоб змії не втекли: тераріуми закриваються на ключ, маленьких змій тримаю в контейнерах, які надійно закриваються. Безпека людей і їхній комфорт — понад усе!



Хочу розчарувати багатьох — змії не дресируються, вони лише звикають до умов. А ще — змії глухі, тож під музику танцювати не будуть. Вони вловлюють лише вібрації. А з допомогою язика відчувають смак і запах. Так само і з зором — у деяких він нормальний, у деяких — майже відсутній, — прокоментував Володимир Бакун. — Треба пам’ятати, що змії кусають. Звісно, якщо не отруйні, нічого страшного не буде, бо укус не болючий.

 

А от з ядовитими, каже чоловік, варто бути обережними. А на природі слід дотримуватися певних правил.

 

Так, наприклад, змії переважно виповзають прогрітися вранці і увечері. Вдень, коли спека, ніяка гадюка на сонце не виповзе, тож при температурі близько 30 градусів на сонці, можна сміливо йти до лісу чи у поле не боячись.


26.06.2015 1567 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

464
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1559
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1603
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1589
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5533
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8094 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

845

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1548

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2313

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2322
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

462
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2483
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3877
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2119
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

431
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2351
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3366
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25917 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

746
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

975 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

686
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2261 6