ПРЕЗЕНТОВАНО УНІКАЛЬНИЙ ПУТІВНИК "МЕТАФІЗИКА КАРПАТ" (фото)

20 січня в Івано-Франківську в колишній міській Ратуші, в залі, в якій засідав колись магістрат міста Станиславова Благодійна Громадська Культурологічна Фундація «Цинамоновий Хрущ» презентувала ще один реалізований проект Фундації – видання унікального путівника «Метафізика Карпат».

 

Цей проект був задуманий, як перша спроба сучасної подачі карпатської феноменології не через «важкий» науковий текст, а саме в стилі туристичного путівника тими стежками загадок і недосліджених явищ, які нерозривно пов’язані з Карпатами.

 

Меценатами проекту виступили народний депутат Роман Ткач, відомий меценат і політик Андрій Романчук та юридична компанія «MORIS Group».

«Метафізику Карпат» вже надрукували

«Метафізику Карпат» вже надрукували

План Стиниславівської фортеці нагадує в плані Кабалістичне Дерево Життя.

За тиким же планом будувалися Лондон, Париж, Вашингтон

 

Книга має 108 сторінок (і ті, хто знайомі з нумерологією Сходу, зрозуміють значення цього числа). В книзі вміщено більше 150 кольорових ілюстрацій і п’ять карт-схем Івано-Франківської області з відмітками тих містичних об’єктів, про які йдеться у книзі.

 

Презентована книга, є своєрідним путівником по «місцях Сили» Прикарпаття і тої частини Карпат, яка знаходиться на території Івано-Франківської області. Упорядники не вважали своїм завданням розв’язувати суперечки науковців щодо природи тої Сили, джерелом якої є природні утворення, сакральні об’єкти та особливі місця. Нехай вчені метафізики, геофізики і геомантики визначають: чому деякі ландшафтні утворення допомагають людям, лікують їх, а інші – навпаки. Головне те, що ці феноменальні властивості таємничих «місць Сили» впевнено прослідковуються і фіксуються століттями (якщо не тисячоліттями). І це є найголовнішою запорукою їхньої справжності.

 

Кожна епоха накладала на ці місця візерунки своїх легенд і міфів. Різні племена і народи залишили свої матеріальні і духовні сліди біля них. Тому одне й те ж саме «місце Сили» іноді супроводжують і прадавні язичницькі перекази, і християнські легенди й, навіть, кабалістичні знаки. Упорядники намагалися дотримуватися синтетичного і зваженого підходу до цього спадку.

 

Ті, хто захоче відвідати «енергетичні пам’ятники» Прикарпаття, можуть додати до нього свої враження і відчуття. Адже історія карпатської метафізики ще недописана. Вона й надалі потребує для свого доповнення уваги й завзяття ентузіастів-містиків, краєзнавців і допитливих мандрівників.

 

Запропонований перелік «місць Сили» безумовно не є вичерпним. У «Метафізиці Карпат» подано лише найвідоміші і найвизначніші з них. Це стосується й Карпатського «легендарію», котрий невичерпний, як і будь-яка справжня народна творчість.

 

Метафізика Карпат – живе явище, тому упорядники додали до розділів, присвячених об’єктній метафізиці ще й розділ, у якому йдеться про живих носіїв прадавньої Карпатської містичної традиції – мольфарів, котрі, за переконаннями частини вчених, є спадкоємцями знань і вмінь давніх жрецьких колегій, що мешкали в Карпатах тисячоліття тому.

 

В книзі розміщені карти Івано-Франківщини, за якими кожен зможе прокласти свій маршрут до чудотворних джерел, містичних об’єктів, чудотворних ікон, Місць Сили, старовинних святилищ Прикарпатського краю.

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Кореспондент телеканалу "1+1" Алла Пасс та редактор газети "Репортер" Андрій

Філіпський дуже тішаться з того, що нарешті вийшла друком "Метафізика Карпат"

 

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Команда "Форсайт-Альянсу", яка займалася дизайном, макетуванням та версткою книги

 

ПРЕЗЕНТОВАНО УНІКАЛЬНИЙ ПУТІВНИК

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Володимр Єшкілєв, письменник-метафізик

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Посередині головний фотограф проекту Жанна Мойсеєнко,

справа - Тарас Нагірний, краєзнавець

 

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Юні бандуристки створювали містерійно-фолькльорне тло презентації

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Справа - Чупакабра, про яку йдеться і в "Метафізиці Карпат"

 

Колектив проекту зараз готує вже друге видання книги в російсько-англомовному варіанті, яка може побачити світ влітку. Наразі зголосився підтримати проект Сергій Чмихалов, директор калуського підприємства «Карпатнафтохім», яке входить в групу російських нафтохімічних підприємств «Лукойл».

А в п’ятницю 28 січня, в київській книгарні «Є», що на Лисенка, 3, був аншлаг. Тут також відбулася презентація книги-путівника «Метафізика Карпат». Презентували видання івано-франківці - письменник Володимир Єшкілєв та краєзнавець Тарас Нагірний. Модератором зустрічі був відомий київський письменник Сергій Грабар. Презентацію відвідали журналісти київських ЗМІ, телеканалів, газет, інтернет-видань.

 

Презентація вийшла за межі розмови власне про представлену книгу. Зав’язалася дискусія щодо співзвучності карпатської та східної метафізичних традицій. Про це фахово розповів, зокрема, філософ Києво-Могилянки та Національного інституту філософії ім. Григорія Сковороди Юрій Завородній.

 

Кореспондентка «Дзеркала тижня» Дана Ключевська запропонувала авторам книги зробити спеціальне дослідження щодо карпатської єврейської магії. Нагадаємо, що в Карпатах в печері на Сокільському хребті поблизу Косова колись більше десятиліття медитував відлюдником засновник хасидизму (єврейської містичної традиції) Бааль Шем Тов, який, до речі, товаришував та часто дискутував з карпатським «робін гудом» Олексою Довбушем.

 

Данило Яневський, який раніше, за його словами, дуже уважно прочитав «Метафізику Карпат»,  припустив, що в книжці описується єдина багатошарова система карпатських магічних ритуалів, які належать до різних історичних періодів, але залежні та між собою, бо черпають свої знання з єдиного прадавнього джерела. Про це джерело писав колись відомий традиціоналіст Рене Генон, якого також згадали гості презентації.

 

Багато питань присутніх на презентації було, зокрема, про відмінності чоловічої жрецької карпатської магії (мольфарства та відьмацтва).

 

Презентацію відвідало багато знаних людей, зокрема політолог Кость Бондаренко та письменник Степан Процюк.

11


22.01.2011 4069 2
Коментарі (2)

08 2011.02.06, 23:58
Ткач зробив добру справу!
Марія 2012.07.14, 16:24
Де в Києві можна придбати цю книжку?
30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

145
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

964 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1014
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1174
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1452
10.11.2022
Тіна Любчик

Своєю історією поділився Василь Джердж, військовий, який служив у 75 батальйоні територіальної оборони, при цьому маючи громадянство росії та тимчасове посвідчення громадянина України.

2560 7

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1079

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2032

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

1471

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

2553
25.11.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

310
23.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

479
18.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

743
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

204
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5686
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1077
06.11.2022

Найвищий рівень довіри до Церкви в західному регіоні (86%), у центральному регіоні їй довіряють 72%.    

1225
14.11.2022

Історія сюжету заснована на реальних подіях. Захід присвячений 80-річчю створення УПА.  

805
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

271
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

679
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

803
06.11.2022

Адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.  

1117