Преса в очікуванні сенсації

Івано-Франківська преса цього тижня дуже різна за інформаційним наповнення. Віктор Янукович уже на гелікоптері не прилітає, а день виборів давно минув. Проте можете бути впевнені, що заплановані сесії міської та обласної ради Івано-Франківська сколихнуть друковані ЗМІ наступного тижня. Наразі ситуація така:

 

Галицький Кореспондент

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений понеділковому інциденту, коли неадекватний чоловік викрав іномарку та протаранив 6 автомобілів в самому центрі Івано-Франківська. В міліції викрадач пояснив, що вчинити таке йому наказав голос з космосу. Про це в матеріалі «Космонавт» за кермом».

На 3 сторінці газети опубліковано опитування українців щодо їх сподівань від проведення Євро-2012. Більшість громадян – 62% – сподіваються від проведення чемпіонату економічного підйому, збільшення робочих місць і зростання престижу держави у світі.

«Переможці ділять крісла: хто з ким і за кого» - матеріал на 4 сторінці про завершальний етап місцевих виборів – можливий переділ крісел і посад як в міській, так і в обласній раді.

На 5 сторінці бюро журналістських розслідувань «Свідомо» дійшло висновку, що незахищеність інтелектуальних прав в Україні б’є по державному бюджету й гаманцю кожного громадянина.

Щороку наприкінці осені на Івано-Франківщині оголошується місячник охорони карпатської форелі, яка у цей час йде на нерест у верхів’я карпатських річок. І саме тепер ця королівська риба стає здобиччю браконьєрів. Екологи вважають, що справжньої форелі вже майже не залишилося. Чи надовго вистачить форелі в Карпатах у матеріалі «Останні дні карпатської форелі».

«Соціальна «халява» закінчилася»: пенсіонери скаржаться, що ціни в соціальних магазинах та аптеках Івано-Франківська зросли на 10-15%. Дехто обурюється, дехто сприймає це спокійніше, мовляв, вибори закінчилися, а з ними і «халява». Про це читайте на сторінці 18.

 

Репортер

Коли весь цивілізований світ давно перейшов на зарплатні пластикові картки, Україна досі не гребує «конвертованою» зарплатою. Де криються ризики та чи існує альтернатива читайте у першосторінковому матеріалі «Невидимі гроші».

Про мільйонний борг Тисмениці за водопостачання та про можливість відключення районного центру від централізованого водопостачання читайте у матеріалі «Халяви вже не буде» на сторінці 4.

Як ставиться толерантне Прикарпаття до іноземних студентів, яких в Івано-Франківську навчається більше 1100 осіб, дізнавалися журналісти «Репортеру» на сторінці 5. Тижневик таки дійшов висновку, що расистських нахилів у іванофранківців немає. Навіть більше – іноземців намагаються українізувати.

Вже незабаром українські дороги матимуть дещо інший вигляд – державна служба автомобільних доріг хоче взятися за придорожню рекламу. Є пропозиція заборонити розміщувати білборди на українських шляхах міжнародного значення. Про це читайте на сторінці 6 в тексті «Вбити білборд».

 

Західний Кур’єр

«Податковий кодекс знищить середній клас?» - про зустріч івано-франківських підприємців із головою ОДА Михайлом Вишиванюком на першій шпальті тижневика. «Під час зустрічі губернатор хотів почути конструктивні зауваження і припозиції щодо нового Податкового кодексу, проте через емоції обурених бізнесменів це не завжди вдавалося.

Про інтригу навколо особи майбутнього керівника обласної архітектури та чи дійсно архітектура така корумпована структура, як її охарактеризував голова ОДА Михайло Вишиванюк читайте на сторінці 3 в матеріалі «Хто очолить «найкорумпованішу структуру»?

Задля заощадження енергоносіїв та коштів івано-франківський підприємець розробив сонячну електротеплоакумуляційну систему власного виробництва. Про це читайте на сторінці 5 в тексті «Енергію сонця використовувати можна і треба».


25.11.2010 2867 0
Коментарі (0)

14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

560
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6085
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1552
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1885
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

2984 5
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

1462

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

161

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

673

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

778

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1338
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1525
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1409
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

1399
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3509
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7088
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1120
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

44457
07.06.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

36050 1
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

625
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

695
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

970
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

1049