Преса про поліцію в Івано-Франківську, за які гроші агітують партії, ностальгію за "посьолком" та мандри прикарпатців

 

 

Огляд преси за період 3 - 10 вересня 2015 року.

 

Західний кур'єр

Сюжети і бюджети. Розпочалася агітаційна кампанія напередодні міцевих виборів. "ЗК" дізнавався, як і за чиї кошти політичні партії готуються до місцевих виборів. Сторінка 5 видання.

 

Яким ви бачите майбутнього мера нашого міста? ЗК провів опитування серед франківців щодо того, яким має бути новий мер Івано-Франківська. Серед критеріїв - простий, чесний, сім'янин, газда.

 

Люди у чорному... В Івано-Франківську триває набір у нову патрульну поліцію. І він уже б'є усі рекорди. Які саме - на сторінці 6 "ЗК".

 

 

Вікна

Вибори 2010 року: старт стратегічних проектів і «нелегітимний» Насалик. Вибори 2010 року важко вважати кількамісячним процесом. Адже увесь рік був багато у чому визначальним для Калуша: екологічний референдум, який у наступні роки зробив Калуш майданчиком для піару й відмивання бюджетних коштів; початок проекту безкоштовної медицини, який об’єднав місто і район, і зародки ідеї із впровадження адміністративно-територіальної реформи, яка у подальшому звела «на пси» добрі стосунки міської і районної влад. Для впровадження ідеї адмінреформи міському голові Ігореві Насалику потрібне було не тільки місто, але й район і навіть область. Упродовж 2010 року і навіть у попередні роки Ігор Насалик перебував у політичному пошуку. Як вибори 2010 року пройшли під «зіркою Насалика» й навіть помирили затятих опонентів — згадували «Вікна».

 

Ностальгія за «посьолком». 25 років тому у Калуші перестала існувати одна із основних на той час частин міста — вулиця 40-річчя Жовтня. До цього вулиця під такою назвою з’єднувала центральну частину міста, а саме площу Героїв і теперішній майдан Шептицького із «посьолком», де жила більшість населення Калуша. Зараз мало хто із молодого покоління знає чи пам’ятає, що у місті була і така сторінка історії.

 

Близько тисячі калушан не можуть отримати субсидію. Калушани активно звертаються за субсидією. А в Управлінні праці та соцзахисту населення Калуської міської ради прогнозують, що у вересні жовтні заявників може ще побільшати. Водночас, не всі мешканці міста, які звернулися з відповідними документами, субсидію вже отримують. Близько тисячі справ "зависли" — через неузгодженість у документах.

 

Галицький кореспондент

Гальмівний шлях. У сім'ї Лейбюк з Яремчанщини тапилось лихо. Їхню старшу дочку, 13-річну дочку Мар'янку, збив автомобіль, коли воан їхала велосипедом у магазин. Машина протягнула дівчинку 30 метрів. Вже понад дв ароки дівчинка живе по лікарнях, а суду по цьому ДТП немає і досі.

 

У гості до айсбергів. Тут холодно, безлюдно і красиво. Країна льоду. Ісландія кличе відчайдушних сміливців, які готові до рандеву із суворою природою франіквські фотографи поділилися враженями від вдівідин цієї загадкової країни. Сторінка 16 "ГК".

 

Політичні перелази. Яремчанщина крізь призму виборів 2006-го, 2008-го та 2010-го років. "ГК" про партії, що міняються, але люди залишаються. Стоірнка 18 видання.

 

Репортер

Волонтерський тил Долини. Кожного дня з шостої вечора вони збираються у колишньому кінотеатрі. Плетуть, шиють, сушать, збирають передачі на схід. Читайте в газеті.

 

А там, кажуть, краса неймовірна і трохи смороду… Поїхали, подивилися. Краса є, смороду нема. Канали, гондоли, романтика та моторошні історії. У Репортері — Венеція.

 

Діброва. В’язниця на околиці. Історія станиславівської тюрми просто насичена подіями, які легко потягнуть на пригодницький роман. Високі мури пильно охороняли свої секрети, але з часом усе стає явним. Ну, майже все.


10.09.2015 766 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12088
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1488
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1088
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2111
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3636
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1373

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1752

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

543

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1176

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1341
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

572
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24289
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

530
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

498
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

652
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1538
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

707
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7259
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

650
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1678 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

642
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

553