Прем’єри та знакові постановки: Франківський драмтеатр відкриває новий сезон

Новий сезон Івано-Франківського національного музично-драматичного театру символічно стартує на День незалежності показом драми-реквієму «Нація» за Марією Матіос - на вершині гори Піп Іван.

3 1 вересня театр чотири дні поспіль гратиме свої знакові постановки на міських локаціях: «FELIX AUSTRIA» на площі Бастіону, «Солодку Дарусю» на літньому майданчику Promprylad.Renovation, в Палаці Потоцьких - драму «Три сестри», на так званому Німецькому озері — феєрію-бурлеск «Енеїду», пише Фіртка.

«5-6 вересня відбудеться прем'єра драми «Едіп» за трагедією Софокла в перекладі Франка в режисурі Андрія Приходька. Масштабна постановка, обрана ще до карантинної безнадії, сьогодні в пандемічній добі. Роза Саркісян активно працює, освоюючи грантові кошти на постановку інклюзивного мюзиклу «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» та виставу у форматі документального театру «Хвиля», до котрої долучилися всі актори зі своїми родинними історіями та польська сучасна драматургиня Йоанна Віховська. Можемо похвалитися, що ми таки змогли придбати за кошти, котрі нам подарували на ювілей, автобус. Тому плануємо далекі і близькі виїзди.

27 вересня Театр їде до Кропивницького на 50-й ювілейний фестиваль «Вересневі самоцвіти» з мюзиклом «Гуцулка Ксеня» Ярослава Барнича та драмою «На західному фронті без перемін». Концепція фестивалю передбачає вшанування талантів корифеїв українського театру. Бо у цьому році відзначаємо 180-річчя з Дня народження Марка Кропивницького та 175-річчя Івана Карпенка-Карого. Планується вшанувати їх на хуторі «Надія», де ми і зіграємо драму за романом Е.М. Ремарка, інсценізація Олексія Гнатковського «На західному фронті...»», - розповів генеральний директор та художній керівник Ростислав Держипільський.

Жуль Одрі відновив роботу над постановкою «Мадам Елен», прем'єра якої мала відбутися 19 березня. Літературної основи не існує, в основі - спогади, уривки розмов Жюля Одрі з мадам Елен, живі звуки, помешкання, фото, книжки, атмосфера минулого і сьогодення та спільне в історії України та Франції.

Наступна у планах робота за сімома творами Гоголя у форматі кабаре.

Роза Саркісян працює одразу над двома новими постановками. Інклюзивний мюзикл «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» втілюється на грантові кошти за підтримки Українського культурного фонду. Це проєкт «КОЛО-БО-РАЦІО!». Символом цього проєкту є коло співпраці, комунікації на рівних, подолання стереотипів, яких багато в нашому суспільстві.

До проєкту запросили людей з інвалідністю, котрі мають внутрішню потребу звернутися до глядача з великої сцени. Всі вони цими днями відвідують майстер-класи, дізнаються про метод казкотерапії, вивчаються ази документального театру, спілкуються з режисеркою театру, хормейстером, психологинею, хореографом, занурюючись у магічний світ театру.

Уже відбулася читка п'єса сучасної драматургині Ірини Гарець «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри», котра ляже в основу майбутнього інклюзивного мюзиклу.

Друга робота - документальна вистава «Хвиля». Вона поєднає в собі елементи ігрового театру та документального.

«Історичні травми треба перетворювати в досвід, щоб далі не наступати на ті самі граблі. Бо ці моделі поведінки передаються поколінням спадково», - переконана наша режисерка Роза Саркісян.

Першопричиною стала книга Тода Штрассера «Хвиля». Вона описує реальні події, а саме експеримент в одній з американських шкіл. На уроці історії учні почали вивчати Другу світову війну і у дітей виникло багато запитань до вчителя. Дітям важко було зрозуміти мотиви жахливих дій нацистів.

Тоді вчитель запропонував провести експеримент, який мав би показати, чому мільйони німців повірили у фюрера. Ця історія показує, як за допомогою певного авторитету можна легко маніпулювати масою.

У новій постановці Рози Саркісян «Хвиля» працює польська драматургиня Йоанна Віховська, яка трансформує документальні родинні історії зайнятих у виставі акторів театру та реальну історію з книжки Тода Штрассера у новий драматургічний твір.

Темою його стануть маніпуляції, які змінюють спільноту людей, форми авторитету, не проговорене минуле, яке впливає на маси, комплекс жертви.

Нагадаємо, Франківський драмтеатр покаже легендарну виставу на вершині Карпат.


21.08.2020 2006
Коментарі ()

03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

654
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1077
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

702
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1174
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1269
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10484 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1066

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1190

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

815
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14130 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

534
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7313
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

679
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

780
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

547