Правнук Михайла Коцюбинського воює в АТО під Луганськом

 

Поки у Чернігові готуються до відзначення 150-річного ювілею класика нашої літератури, його правнук воює в АТО під Луганськом. 

 

Рівно за два тижні, 17 вересня, видатному українському письменнику, громадському діячеві, голові Просвіти в Чернігові, члену Братства тарасівців Михайлу Михайловичу КОЦЮБИНСЬКОМУ минуло б 150 років. Без його хрестоматійних для сучасного покоління українських читачів творів «Сміх», «Він іде», «Intermezzo», «Persona grata», «Коні не винні», «Тіні забутих предків» та багатьох інших неможливо уявити слід європейського модернізму в українській культурі. 

 

Сьогодні, коли співробітники Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського за умов обмеженого бюджетного фінансування готуються відзначити ювілей українського класика, його прямий нащадок — 49-річний правнук і директор цього музею Ігор Коцюбинський, воює за незалежність та суверенітет своєї Батьківщини. Повістка Ігорю Коцюбинському прийшла ще 17 березня, а із сьомого липня — він несе службу під Новоайдаром Луганської області. Удома на військового чекає дружина Наталія, яка наразі виконує обов’язки директора музею, та донька Ірина.

 

МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

— Чоловіку вдається подзвонити лише кілька разів на тиждень. Коротко повідомляє, що живий-здоровий і — все. Загалом  зв’язок під Луганськом дуже поганий, — розповідає «Дню» дружина Ігоря Коцюбинського Наталія Коцюбинська. — Каже, що у військових на передовій та у нього особисто — високий морально-вольовий дух. Але легко на фронті не буває. Умови служби складні. Всі вірять у перемогу й готові боротися за неї до останнього. Єдине, що турбує чоловіка, — певна невизначеність команд: що робити далі, як діяти... Відверто зізнається, що не завжди керівництво дає чіткі та конкретні завдання.

 

За словами Наталії Михайлівни, частина товаришів по службі знають, що воюють пліч-о-пліч з правнуком великого українського письменника, а інші — на це не звертають уваги, адже головне — якомога швидше перемогти.

 

— Про чоловіка пішов розголос, коли стало відомо, що їх переправлятимуть в зону АТО. Відразу через соціальні мережі творча інтелігенція, музейні працівники зібрали кошти на бронежилет, каску, каремат та медикаменти. Це була ініціатива Тетяни Сосновської, директора Літературно-меморіального музею-квартири П. Тичини. Дякуючи їй, інтелігенція Києва та Чернігова допомогла, й Ігор має засоби персонального захисту, — продовжує Наталія Михайлівна. — Як просили у людей кошти для Ігоря Коцюбинського, так сьогодні шукаємо меценатів, аби допомогли гідно відзначити ювілей його прадіда — Михайла Михайловича, адже бюджетного фінансування на це немає. Зверталися ми до спонсорів, але всі вони говорять, що віддають гроші на війну і їм сьогодні не до культури. Просили в місцевих магазинів будівельних матеріалів: трохи цементу, фарби, щоб підремонтувати будівлі, зокрема треба пофарбувати дах будинку родини Коцюбинських, підвести цоколь, але нам усі відмовили. У народних депутатів просили кошти, щоб реалізувати до ювілею письменника кілька підготовлених завчасно видавничих проектів. Це і перевидання творів самого Михайла Коцюбинського, і збірник праць лауреатів премії ім. М. Коцюбинського. Мало хто відгукнувся, тому й ювілейні заходи відбудуться дуже скромно. 

День


04.09.2014 725 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

210
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

649
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1918
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3410
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1250
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1370

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1050

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1217
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24178
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

431
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

459
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1421
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15283
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1108 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

554
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541