Правнук Михайла Коцюбинського воює в АТО під Луганськом

 

Поки у Чернігові готуються до відзначення 150-річного ювілею класика нашої літератури, його правнук воює в АТО під Луганськом. 

 

Рівно за два тижні, 17 вересня, видатному українському письменнику, громадському діячеві, голові Просвіти в Чернігові, члену Братства тарасівців Михайлу Михайловичу КОЦЮБИНСЬКОМУ минуло б 150 років. Без його хрестоматійних для сучасного покоління українських читачів творів «Сміх», «Він іде», «Intermezzo», «Persona grata», «Коні не винні», «Тіні забутих предків» та багатьох інших неможливо уявити слід європейського модернізму в українській культурі. 

 

Сьогодні, коли співробітники Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського за умов обмеженого бюджетного фінансування готуються відзначити ювілей українського класика, його прямий нащадок — 49-річний правнук і директор цього музею Ігор Коцюбинський, воює за незалежність та суверенітет своєї Батьківщини. Повістка Ігорю Коцюбинському прийшла ще 17 березня, а із сьомого липня — він несе службу під Новоайдаром Луганської області. Удома на військового чекає дружина Наталія, яка наразі виконує обов’язки директора музею, та донька Ірина.

 

МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

— Чоловіку вдається подзвонити лише кілька разів на тиждень. Коротко повідомляє, що живий-здоровий і — все. Загалом  зв’язок під Луганськом дуже поганий, — розповідає «Дню» дружина Ігоря Коцюбинського Наталія Коцюбинська. — Каже, що у військових на передовій та у нього особисто — високий морально-вольовий дух. Але легко на фронті не буває. Умови служби складні. Всі вірять у перемогу й готові боротися за неї до останнього. Єдине, що турбує чоловіка, — певна невизначеність команд: що робити далі, як діяти... Відверто зізнається, що не завжди керівництво дає чіткі та конкретні завдання.

 

За словами Наталії Михайлівни, частина товаришів по службі знають, що воюють пліч-о-пліч з правнуком великого українського письменника, а інші — на це не звертають уваги, адже головне — якомога швидше перемогти.

 

— Про чоловіка пішов розголос, коли стало відомо, що їх переправлятимуть в зону АТО. Відразу через соціальні мережі творча інтелігенція, музейні працівники зібрали кошти на бронежилет, каску, каремат та медикаменти. Це була ініціатива Тетяни Сосновської, директора Літературно-меморіального музею-квартири П. Тичини. Дякуючи їй, інтелігенція Києва та Чернігова допомогла, й Ігор має засоби персонального захисту, — продовжує Наталія Михайлівна. — Як просили у людей кошти для Ігоря Коцюбинського, так сьогодні шукаємо меценатів, аби допомогли гідно відзначити ювілей його прадіда — Михайла Михайловича, адже бюджетного фінансування на це немає. Зверталися ми до спонсорів, але всі вони говорять, що віддають гроші на війну і їм сьогодні не до культури. Просили в місцевих магазинів будівельних матеріалів: трохи цементу, фарби, щоб підремонтувати будівлі, зокрема треба пофарбувати дах будинку родини Коцюбинських, підвести цоколь, але нам усі відмовили. У народних депутатів просили кошти, щоб реалізувати до ювілею письменника кілька підготовлених завчасно видавничих проектів. Це і перевидання творів самого Михайла Коцюбинського, і збірник праць лауреатів премії ім. М. Коцюбинського. Мало хто відгукнувся, тому й ювілейні заходи відбудуться дуже скромно. 

День


04.09.2014 645 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

314
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1059
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2131
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1996
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1938
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5949

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1158

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1884

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2646

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2584
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

338
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

780
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

862
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

14960
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2510
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

806
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2748
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26244 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

367
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

817
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

902
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1119