Інженер-телемеханік служби автоматизованих систем керування технологічними процесами, член клубу радіоаматорів ПАТ «Прикарпаттяобленерго», Сергій Орлов здобув перше місце у чемпіонаті світу 2010 року з радіоспорту і встановив новий світовий рекорд.
Він став кращим серед кількох тисяч учасників з усіх країн світу, набравши 57318 очок. Хоча турнір проходив торік, результати надійшли тільки нещодавно – напередодні нового чемпіонату світу. Адже процес підрахунку результатів є дуже скрупульозним і потребує тривалого часу.
Після кожного турніру учасники відправляють звіти країні-організатору. Далі дані кожного учасника обробляються і співставляються. Якщо дотепер цю роботи робили наймані з цією метою фахівці, то зараз на допомогу приходять комп’ютери, які опрацьовують тисячі звітів, це прискорює процес.
Варто сказати, що наставником та спортивним тренером Сергій Орлова є багаторазовий чемпіон світу, керівник радіоклубу Леонід Хомутовський, відомий у радіосвіті під позивним – UX5NQ. Він, до речі, на цих же ж змаганнях, виступаючи в іншій категорії – 160-CW здобув друге місце. Таким чином вийшло, що учень перевершив свого учителя.
Зазначимо, що загалом за підрахунками радіолюбителів на політичній карті світу є понад 360 радіокраїн, учасники з яких приймають участь у різноманітних змаганнях. Аматорський клуб радіолюбителів ПАТ «Прикарпаттяобленерго» відомий у всьому світі, уже більше 40 років його учасники показують найкращі спортивні результати і встановлюють нові рекорди.
Коментар чемпіона, Сергій Орлов:
«До рідоспорту мене долучив Леонід Хомутовський, він буквально привів мене у клуб. Маю сказати, що це заняття захопило мене відразу, адже тут все було так легко, варто вийти в ефір і перед тобою відкривається цілий світ, де можна вільно спілкуватися з людьми з різних куточків землі. Це вражало, враховуючи закритий тип держави, в якій ми тоді жили.
Радіолюбительство – це для мене перш за все хобі. Це справжній спорт, тут є свій особливий азарт, свої правила, свої вимоги. Коли ми змагаємося між собою – ми знаємо наших конкурентів, знаємо їхні можливості. Як правило, міжнародні змагання тривають два дні. Під час змагання я не думаю про кінцевий результат, про очки чи про рекорди, мене цікавить сам процес. Хоча і ставлю перед собою ціль виступити краще ніж торік, показати рівень».