На території Івано-Франківської області виникло 890 пожеж, 515 — в екосистемах.
Про це розповіла речниця ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Христина Перцович в етері програми "На часі", пише Фіртка.
"Пожежі сухої трави стали справжнім стихійним лихом. Якщо загалом на території нашої області виникло 890 пожеж, то 515 — пожежі в екосистемах. Це 60 гектарів випаленої землі.
Потрібно розуміти й те, що на пожежі сухої трави, в екосистемах виїжджає велика кількість рятувальників. Щоб ліквідувати ці 515 пожеж залучили більше тисячі рятувальників та близько 400 одиниць техніки", — розповідає речниця.
Христина Перцович акцентує, що пожежі сухої трави відвертають увагу рятувальників.
"Це — шалений матеріальний та людський ресурси, відволікання рятувальників від прямого виконання обов‘язків. Пожежі сухої трави є екологічним лихом — це дим, наповнений канцерогенами, випалена земля, яка згорає разом зі всіма її мешканцями.
Там можуть жити цілі виводки птахів, зайців, інших тварин. Для них суха трава — домівка, а не просто якесь сміття. Таке «прибирання» надзвичайно шкодить.
Коли горить суха трава, в той момент надходить повідомлення про те, що потрібна допомога, підрозділи перенаправляють і втрачаються дорогоцінні хвилини", — зазначає Перцович.
Речниця наголосила, що пожежі сухої трави можуть перекинутись на ліси та масштабуватися.
"Лісову пожежу гасити набагато складніше, тому що це швидке поширення вогню, переростання у верхову пожежу, а це залучення більшої кількості сил, засобів і навіть авіації.
Така пожежа нещодавно виникла в Калуському районі, де вогонь із сухої трави перекинувся на лісову підстилку. Спільно із лісниками та місцевими мешканцями рятувальникам вдалося швидко ліквідувати пожежу та не допустити її поширенню", — говорить Христина Перцович.