Потрібні чи не потрібні приватні «виписні кімнати» у медичних закладах Івано-Франківська?

 

 

 

Вже кілька років TзOB «Престиж-Центр», що зареєстроване в м.Київ, орендує нежитлові приміщення в обласному перинатальному центрі за адресою вул. Чорновола, 47 та в міському клінічному пологовому будинку за адресою вул. Чорновола, 49 з метою проведення «урочистої виписки новонароджених». У грудні 2011 року фірма знову подала документи у Івано-Франківський міськвиконком для продовження ще на рік терміну оренди даних приміщень, поки що рішення не приняте…

 

Ось короткий виклад мети і основних принципів роботи цього підприємства:

 

«З метою створення затишку та урочистості, приміщення в обласному перинатальному центрі та в міському клінічному пологовому будинку обладнано необхідними меблями та житгєстверджуючою атрибутикою (картини, оберіг, рушники, лелека, гірлянди квітів та інше). Батькам вручається жартівливий паспорт немовляти та знаки пошани родичам. Відеодиски і фото пропонуються з фірмовими малюнками. Наявна фото та відеотехніка дозволяють виконувати замовлення на високому рівні. Розроблений спеціальний сценарій виписки. Послуги родичам немовлят надаються виключно на добровільних засадах з урахуванням інтересів медичної установи та відповідно до діючого законодавства України.

 

Послуги надаються виключно підприємцями міста Івано-Франківська, тобто податки та єдиний соціальний внесок перераховуються до місцевих органів. Підприємці дотримуються правил розпорядку роботи медичної установи, послуги надаються при наявності санітарних книжок. Працевлаштовані 13 осіб. Про корисність послуг, що надаються, свідчать чисельні подяки родичів новонароджених».

 

Приводимо ціни на послуги TзOB «Престиж-Центр» станом на лютий місяць 2012 року:

 

Урочиста виписка - 80 грн.

 

Фото:

формат 13x18 см               І шт. - 12 грн. повторний 1 шт. - 6 гри.

формат 10x15 см                1 шт. - 9 грн. повторний 1 шт. - 5 грн.

формат 20 х 30 см                     1 шт. - 22 грн. повторний 1 шт. - 11 грн.

 

Казковий персонаж :

            формат 10x15/13x18 см 1 шт. - 25 грн., повторний - 13 грн.

            формат 20x 30см 1 шт. - 35 грн., повторний - 18 грн.

            Альбом книга - 600 грн.

 

Цифрова відеозйом ка - 180 грн.

Повторний відеозапис - 120 гри.

Відеозйомка на камеру замовника - 120 грн.

Монтаж - 100 грн.

Контрольне фото - 17 грн.

Медаль малюка - 50-грн. / 100 грн. / 120 грн.»

 

Отже, саме перебування у виписній кімнаті коштує – 80 грн. 

Далі, якщо ви захочете фотографуватися, то фото формату 10x15см 1шт. коштує 9 грн., а тиражування фото обійдеться вам по 5 грн. за штуку, при середній вартості художнього фото такого ж формату у фотоательє Івано-Франківська 5 грн., а при тиражуванні по 1 грн.20 коп. за штуку. Я вжила фразу, «якщо ви захочете» напівіронічно, бо як розповідали мені не одні свідки «цієї радісної події», (мабуть у даному випадку більше для працівників TзOB «Престиж-Центру», потім зрозумієте чому…), проходження через виписну кімнату (80 грн.) і 5 фото на згадку (45 грн.) фактично є обов’язковим, бо інакше у вас «чомусь автоматично» виникають проблеми з отриманням на руки виписних документів на новонароджену дитину.

 

Але знову ж таки напівіронічно хочу підтвердити, що таких фактів, що маму з дитиною не виписали через вимоги  TзOB «Престиж-Центр», не зафіксовано. Тай справді, хто буде собі псувати настрій у такий урочистий день і розмінюватися на якихось 150-200 грн.? А тепер поясню чому так радіють кожній новонародженій дитині працівники TзOB «Престиж-Центр». У обласному перинатальному центрі за та в міському клінічному пологовому будинку за рік в середньому народжується по 1500 дітей. Множимо 3000 новонароджених на  мінімальну суму 80 грн., отримуємо 240 000 грн. Гадаю коментарі зайві…

 

Альбом книга тут коштує - 600 грн., (не буду описувати її вигляд…), але у конкурентів найкраща альбом книга (до 60 аркушів) формату А4 з фотографуванням і художнім оформленням коштує - 500 грн.

 

Питання до читачів:

1. Чи повинні лікувальні заклади віддавати свої функції, такі як прийом пацієнтів на лікування чи виписка пацієнтів з стаціонару приватним структурам?

2. Якщо бізнес по виписуванню пацієнтів з стаціонару, зокрема матерів з новонародженими, має право на існування, то що це:

а) турбота за пацієнтів; б) створення урочистості і фіксування цієї події; чи в) лохотрон пацієнтів; г) нагода для обдирання пацієнтів.

3. А може все-таки виписування пацієнтів з стаціонару має організувати і забезпечити адміністрація медичних закладів? А може виписування з стаціонару матерів з новонародженими на належному рівні, - затишок, урочистість, можливість сфотографуватися власним фотоапаратом чи відзняти кадри власною відеокамерою, - має забезпечити адміністрація вище перелічених медичних закладів?

 

Отож, потрібні чи не потрібні приватні «виписні кімнати» у медичних закладах Івано-Франківська вирішувати міській владі? Дати відповідь на питання, що це, - чесний бізнес чи нав’язування своїх послуг «втридорога»?, - вирішувати їй.

 

Бєня Огурцов

Фото: http://colpna.ru/ 


22.03.2012 Бєня Огурцов 1878 13
Коментарі (13)

я 2012.03.21, 19:23
Моя знайома,щоб уникнути "урочистої" виписки , яку їй наполегливо рекомендували,тікала з новонародженим підвалами пологового будинку. Це здирання грошей!!! Думаю,що хтось одержує непогані відкати за дозвіл ведення такого бізнесу на території полового будинку.Проте за вчасне одержання документів на виписку довелось заплатити.Але було дешевше.
gryc 2012.03.21, 20:32
А ми не платили. Я запитав, чому вони навязують цю послугу, яку ми не замовляли. Кажуть:"Ми так всіх виписуємо". А ми:"Дякуємо, не хочемо". На тому й розійшлися
мама 2012.03.22, 11:16
Проходячи через "виписку" декілька разів, ніколи не хотіла скористатись її урочистим варіантом. Працівники ТзОВ "Престиж-Центр" нахабно окупували єдиний можливий вихід та навязують свої послуги без пояснень. Люди не встигають зрозуміти, чому в них беруть дані про особу. Думають, що це процедура звичайної виписки. Про створення затишку і говорити годі, прикраси - суцільний несмак. Однак найголовнішим є те, що ці люди полюють на немовлят заради грошей, а батьки, замість того, щоб комфортно, затишно, урочисто в їхньому сенсі, повинні відбиватися від цих яструбів.
Микола 2012.03.22, 12:59
Справа добровільна! А якщо зобов'язують чи напоолеглево пропонують, то бекоштовно буд-ласка!
До Бені Огурцова 2012.03.22, 16:11
А чи не на замовлення конкурентів ця стаття? Навіть можу спробувати вгадати хто під псевдонімом? Не вдалось відкат зірвати ? Вдаєшся до чорного піару! Фе..
Українка 2012.03.22, 16:16
А ви не платіть! Відмовляйтесь від того що не подобається! У нас вільна країна - хіба вас хтось зобовязує до урочистої виписки?! А тікати підвалами - ну це вже "детектив". Чи поруч не було гідного мужчини, щоб захистив?
Микола 2012.03.22, 16:53
Я вважаю що така послуга має бути, не кожен на виписці має при собі заздалегіть підготовлену фото-відео аппаратуру, а так, якщо є можливість і бажання, можна скористатися послугами і зберегти цю мить!
Міра 2012.03.22, 17:14
А нам з чоловіком сподобалась ця послуга, бо фото і відео були дуже гарні. Один раз бува народження, і самостійно таку пам'ять не зробиш!
Дана 2012.03.22, 17:18
А нам з чоловіком сподобалась ця послуга, бо фото і відео були дуже гарні. Один раз бува народження, і самостійно таку пам'ять не зробиш!
Тато 2012.03.22, 19:05
Послуга така має бути, але по-перше це має бути без елементів насильства. Бо зараз це є так - в одні двері кімнати заводять маму з новонародженим, а назустріч в двері тата з родиною. І в цей момент починається фотографування, відеозйомка, "нагородження" грамотами і видача "посвідчень". А потім вас питають чи вам це все потрібно. Схема "розводу лоха" класична. Ми вже все зробили, а ти якщо відмовишся від 5 хвилин відеозйомки (по ціні 180 гивень!!!), - то ти відповідно - "падлюка". І фото з 500%-ною "націнкою". І т.д. А мало би бути так - родині показали прайс і сказали - якщо ви хочете отримати таку послугу, то для цього треба зайти в ці двері і там ви все отримаєте... Так не є на жали. Банальна добровільно-примусова "стрижка ложхів". Монополька з 500%-ною рентабельністю.(((((
Cпокій 2012.03.22, 19:52
Вася, ти визначся, хто ти - Міра чи Дана? Тролі кермують:)))
старожил 2012.03.23, 09:17
Років зо п"ять тому ми відмовилися від цієї нав"язливої послуги (чесно кажучи, нас попередили). Так ось, десь на наступний день дзвінок на домашній телефон із запитаннями - чи дійсно ми самі відмовилися від цієї послуги. Тобто, ще й контролюють своїх співробітників, щоб мимо каси гроші не пройшли.
Роман 2013.03.14, 19:32
Виписна кімната - то лохотрон для батьків. Вони мають бути завчасно попереджені і проінформовані про ціну послуг. Переважно батьки не готові ні морально ні фізично і їх просто беруть на понт знаючи слабкість. Керіництво державно закладу має великий відкат від цих приватних структур..
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

356
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

313
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6170 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2385 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1789
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2267

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

386

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

413

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

486

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

874
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

226
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

372
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

524
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

267
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

395 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

694
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

978
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5530
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

260
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

282
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

387
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

574