«Потяг до Яремча» присвятили Володимирові Івасюку

 

Уже вчетверте в мальовничому Яремчі відбудеться фестиваль сучасної української культури «Потяг до Яремча». Впродовж двох фестивальних днів — 26—27 серпня — мистецький настрій свята створюватимуть українські музиканти, письменники, художники та численні його відвідувачі. До творення унікальної мистецької атмосфери долучаться письменники Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Юрій Іздрик, Юрій Винничук, публіцист Мирослав Маринович, музичні гурти «Пан Пупець», «КораЛЛі» «Оратанія», «The Stens», «Фліт», «Гайдамаки», Тарас Чубай, а також художники Ярема Стецик і Юрій Писар.

 

Цього року «вагони» «Потяга до Яремча», тобто фестивальні дні, матимуть своє тематичне забарвлення — творчість Володимира івасюка. Саме тому до участі в програмі «Потягаѕ» організатори запросили рідну сестру композитора Оксану івасюк. Крім того, кожен гурт, що виступатиме першого фестивального дня, виконає одну пісню Володимира Івасюка у власній обробці. Також на великій сцені художник Юрій Писар за сім-десять хвилин намалює великоформатний портрет івасюка під музичний супровід гуртів — учасників фесту. Тому поки що кінцевий вигляд полотна — таємниця для всіх, і навіть для її автора. Цю картину подарують Музеєві В. Івасюка в Чернівцях.


І найцікавіша подія цьогорічного фестивалю — зйомки римейку українського мюзиклу «Червона рута». Цій стрічці вже минуло 40 літ. «Ми не будемо повторювати сюжет, історію тієї «Червоної рути», адже хочемо показати, як змінилося Яремче — місцевість, на якій знімали цей фільм, за останні 40 років. Будемо мати надію, що нам це вдасться», — наголосила організатор фестивалю ірина Малиновська. Над стрічкою працюватимуть режисер Олексій Гуз та художник фільму Ярослав Зень, головні ролі виконають відомі українські музиканти, письменники та громадські діячі і, звісно, відвідувачі фестивалю. Не останню роль зіграють невмирущі пісні Івасюка. Готовий продукт транслюватимуть в івано-франківських кінотеатрах.


На прес-конференції Тарас Прохасько — модератор літературної частини, цілком справедливо зазначив, що саме літературна складова цього фестивалю особлива та відрізняє його від інших численних фестів. Цього року список письменників — гостей «Потяга до Яремча» є чималим, включає як молодих, так і більш досвідчених митців. Формат літературної частини буде дещо змінено, літератори не лише читатимуть свої твори, а й дискутуватимуть про любов з відомими людьми мистецтва, бізнесу та глядачами. Тема дослівно звучатиме так: «На денці серця. ЛЮБОВ — це...». «Говорячи про любов, говорять про дуже різні речі, тому не можна сподіватися від цієї дискусії якихось кльових способів, як же ж нарешті полюбити чи як любити правильно», — наголосив Т. Прохасько.


Спеціально для людей, які люблять не лише слухати музику, а й створювати її, функціонуватиме справжня майстерня «Музичний ранок». «Це щось на зразок музичного караоке, лише замість телевізора та компакт-диска у вашому розпорядженні буде повний набір музичних інструментів та професійні музиканти, котрі допоможуть вам втілити у життя свої творчі здібності», — розповів модератор «Музичного ранку» Роман Калин. Отож музику творитимуть з ранку до вечора як професіонали, так і початківці-любителі. Організатори фесту зазначили, що таким способом вони прагнуть залучити до нього людей інших поколінь, а не лише молодь — звичних відвідувачів «Потяга до Яремча».

 

Ольга МОНЧУК,

Галичина


13.08.2011 Ольга МОНЧУК 1765 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

314
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

955
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2089
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1164
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1637 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2795

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

525

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

609

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1526

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1511
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

346
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18251
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1213
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3546
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

917
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10675
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6447
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1086
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

347
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

580
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3195
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

896