«Потяг до Яремча» присвятили Володимирові Івасюку

 

Уже вчетверте в мальовничому Яремчі відбудеться фестиваль сучасної української культури «Потяг до Яремча». Впродовж двох фестивальних днів — 26—27 серпня — мистецький настрій свята створюватимуть українські музиканти, письменники, художники та численні його відвідувачі. До творення унікальної мистецької атмосфери долучаться письменники Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Юрій Іздрик, Юрій Винничук, публіцист Мирослав Маринович, музичні гурти «Пан Пупець», «КораЛЛі» «Оратанія», «The Stens», «Фліт», «Гайдамаки», Тарас Чубай, а також художники Ярема Стецик і Юрій Писар.

 

Цього року «вагони» «Потяга до Яремча», тобто фестивальні дні, матимуть своє тематичне забарвлення — творчість Володимира івасюка. Саме тому до участі в програмі «Потягаѕ» організатори запросили рідну сестру композитора Оксану івасюк. Крім того, кожен гурт, що виступатиме першого фестивального дня, виконає одну пісню Володимира Івасюка у власній обробці. Також на великій сцені художник Юрій Писар за сім-десять хвилин намалює великоформатний портрет івасюка під музичний супровід гуртів — учасників фесту. Тому поки що кінцевий вигляд полотна — таємниця для всіх, і навіть для її автора. Цю картину подарують Музеєві В. Івасюка в Чернівцях.


І найцікавіша подія цьогорічного фестивалю — зйомки римейку українського мюзиклу «Червона рута». Цій стрічці вже минуло 40 літ. «Ми не будемо повторювати сюжет, історію тієї «Червоної рути», адже хочемо показати, як змінилося Яремче — місцевість, на якій знімали цей фільм, за останні 40 років. Будемо мати надію, що нам це вдасться», — наголосила організатор фестивалю ірина Малиновська. Над стрічкою працюватимуть режисер Олексій Гуз та художник фільму Ярослав Зень, головні ролі виконають відомі українські музиканти, письменники та громадські діячі і, звісно, відвідувачі фестивалю. Не останню роль зіграють невмирущі пісні Івасюка. Готовий продукт транслюватимуть в івано-франківських кінотеатрах.


На прес-конференції Тарас Прохасько — модератор літературної частини, цілком справедливо зазначив, що саме літературна складова цього фестивалю особлива та відрізняє його від інших численних фестів. Цього року список письменників — гостей «Потяга до Яремча» є чималим, включає як молодих, так і більш досвідчених митців. Формат літературної частини буде дещо змінено, літератори не лише читатимуть свої твори, а й дискутуватимуть про любов з відомими людьми мистецтва, бізнесу та глядачами. Тема дослівно звучатиме так: «На денці серця. ЛЮБОВ — це...». «Говорячи про любов, говорять про дуже різні речі, тому не можна сподіватися від цієї дискусії якихось кльових способів, як же ж нарешті полюбити чи як любити правильно», — наголосив Т. Прохасько.


Спеціально для людей, які люблять не лише слухати музику, а й створювати її, функціонуватиме справжня майстерня «Музичний ранок». «Це щось на зразок музичного караоке, лише замість телевізора та компакт-диска у вашому розпорядженні буде повний набір музичних інструментів та професійні музиканти, котрі допоможуть вам втілити у життя свої творчі здібності», — розповів модератор «Музичного ранку» Роман Калин. Отож музику творитимуть з ранку до вечора як професіонали, так і початківці-любителі. Організатори фесту зазначили, що таким способом вони прагнуть залучити до нього людей інших поколінь, а не лише молодь — звичних відвідувачів «Потяга до Яремча».

 

Ольга МОНЧУК,

Галичина


13.08.2011 Ольга МОНЧУК 1844 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

359
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1200
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2120 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1021
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2930
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2016

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

791

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

959

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1382

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1987
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26234 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

674
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

875
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2896
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1149
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

864
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1115
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1117
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

311
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4083
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

983
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1552