Посткілер. Історія одного вбивці.

Вірші Андрія Любки, власне, зацікавили своїм поєднанням слів і сучасністю. Добре це чи погано? Не мені судити. Головне, що про нього говорять. А тепер Львів. Книгарня «Є». «Кілер». Думаю, Андрій був нещирим, коли пояснив, що назва дуже на часі, тобто наразі актуальна в нашому суспільстві. Слово «кілер» настільки смачне і небезпечно красиве, що самому хочеться побути ним чи присвоїти собі його частинку. Ні, мені не відомо, який ти. Так само, як і тебе не цікавить, чия я дівчина чи подруга. Мені імпонує твій виклик.

Переглядаючи відгуки і свіжі статті про презентацію, читаю, що на заході були практично одні дівчата. Справді, зал був заповнений молодими шанувальницями поета. Проте я сюди прийшла не за його посмішкою, не за автографом (хоча і це отримала). А за натхненням. За поштовхом до нового вірша чи прози. Так, це сталося… Пишу «Антикілера» чи то пролог «Кілера». Насправді для мене у це слово вкладено набагато більше, ніж може здатися. І він би мав здогадатися. Ширші паралелі і асоціації.

Стоячи у задніх рядах, поза кріслами, мене цікавило одне питання: «Що ж такого цікаво-поганого йому говорили про власну творчість?». Особисто такі речі я люблю слухати найбільше. І почула відповідь, яка мене більше, ніж задовольнила: у нас мало справжніх, професійних критиків.

- Я чую, по суті, лише критику, - посміхається Андрій. - І що література моя не є Літературою, що це все брудний постмодернізм, який ми вкрали у американських друзів. Але що у нас є свого? Зрештою, романтизм, бароко також прийшли із Заходу.

У моїх аудіозаписах два його вірші - «Ти прокинешся зранку» і «Дегустація твоєї шкіри». Я б не назвала їх зовсім пристойними. Останній навіть ніжно-брутальний. Проте інколи не вистачає саме того настрою. Саме такого. І, до речі, люблю його манеру читання. Є поети, які не вміють передати чи прочитати його вірші. А от Андрія краще за все слухати. І не тому, що він найзавидніший жених Закарпаття, не тому, що доволі привабливий. А тому що справжній. А справжні не бувають ідеальними. Проте справжність тим і захоплююча.

Виїжджаючи зі Львова, по дорозі нарешті відкрила його книгу. Наслухавшись провокативних уривків, вирішую далі сама продовжити читання. Дев’ята сторінка. За вікном автобуса моросить сніг з дощем. Як же ж мені не вистачало цього натхнення… Так, я закрила книгу, свою дозу на сьогодні я взяла. Відкриваю ноутбук і розпочинаю писати сама. Прототипи героїв у нас на диво однакові…


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494