Посткілер. Історія одного вбивці.

Вірші Андрія Любки, власне, зацікавили своїм поєднанням слів і сучасністю. Добре це чи погано? Не мені судити. Головне, що про нього говорять. А тепер Львів. Книгарня «Є». «Кілер». Думаю, Андрій був нещирим, коли пояснив, що назва дуже на часі, тобто наразі актуальна в нашому суспільстві. Слово «кілер» настільки смачне і небезпечно красиве, що самому хочеться побути ним чи присвоїти собі його частинку. Ні, мені не відомо, який ти. Так само, як і тебе не цікавить, чия я дівчина чи подруга. Мені імпонує твій виклик.

Переглядаючи відгуки і свіжі статті про презентацію, читаю, що на заході були практично одні дівчата. Справді, зал був заповнений молодими шанувальницями поета. Проте я сюди прийшла не за його посмішкою, не за автографом (хоча і це отримала). А за натхненням. За поштовхом до нового вірша чи прози. Так, це сталося… Пишу «Антикілера» чи то пролог «Кілера». Насправді для мене у це слово вкладено набагато більше, ніж може здатися. І він би мав здогадатися. Ширші паралелі і асоціації.

Стоячи у задніх рядах, поза кріслами, мене цікавило одне питання: «Що ж такого цікаво-поганого йому говорили про власну творчість?». Особисто такі речі я люблю слухати найбільше. І почула відповідь, яка мене більше, ніж задовольнила: у нас мало справжніх, професійних критиків.

- Я чую, по суті, лише критику, - посміхається Андрій. - І що література моя не є Літературою, що це все брудний постмодернізм, який ми вкрали у американських друзів. Але що у нас є свого? Зрештою, романтизм, бароко також прийшли із Заходу.

У моїх аудіозаписах два його вірші - «Ти прокинешся зранку» і «Дегустація твоєї шкіри». Я б не назвала їх зовсім пристойними. Останній навіть ніжно-брутальний. Проте інколи не вистачає саме того настрою. Саме такого. І, до речі, люблю його манеру читання. Є поети, які не вміють передати чи прочитати його вірші. А от Андрія краще за все слухати. І не тому, що він найзавидніший жених Закарпаття, не тому, що доволі привабливий. А тому що справжній. А справжні не бувають ідеальними. Проте справжність тим і захоплююча.

Виїжджаючи зі Львова, по дорозі нарешті відкрила його книгу. Наслухавшись провокативних уривків, вирішую далі сама продовжити читання. Дев’ята сторінка. За вікном автобуса моросить сніг з дощем. Як же ж мені не вистачало цього натхнення… Так, я закрила книгу, свою дозу на сьогодні я взяла. Відкриваю ноутбук і розпочинаю писати сама. Прототипи героїв у нас на диво однакові…


29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1325 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3455 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2681
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7131 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19300 29
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4867 1

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

341

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1297

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1834

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1689
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1973
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

706
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

717
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5654
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4283 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

924 3
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

792 1
11.07.2024

Арсен Мірзоян у суботу приїде в Івано-Франківськ із презентацією свого нового альбому «Сонце».  

282
09.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

477 1
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

615
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

756 1
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

892 1