Посилення антикорупційних заходів: як на Івано-Франківщині функціонує робоча група «Прозорість і підзвітність»

На Прикарпатті створили робочу групу "Прозорість та підзвітність".
Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук в програмі "Про головне в деталях", передає Фіртка.
Зі слів посадовиці, група запрацювала минулого тижня при Івано-Франківській військовій адміністрації.
Так, вже відбулося перше установче засідання: обрали голову, секретаря робочої групи та підписали відповідні меморандуми про співпрацю.
"Напрацьовували різні пропозиції, як повинна працювати ця робоча група, щоб була користь для військових. Відповідно заслухали інформацію від начальника управління Західного офісу Держаудитслужби в області Богдана Грицака щодо результатів проведених перевірок державних закупівель та контролю за дотримання законодавства про державні закупівлі, які відбувалися цього року на Прикарпатті", - розповіла Онищук.
Посадовиця додала: наразі роблять аудит по кожній територіальній громаді. Є відповідні доручення: скільки отримали податку від військовослужбовців та скільки використали на потреби наших захисників.
"Відповідно запрошуватимемо заслуховувати таких розпорядників коштів, аналізувати інформацію. Тут дуже важливо, щоб максимально громадськість була долучена до цієї групи підзвітності.
Ми постійно інформуватимемо про результати. Надіємось, що спільно будемо все робити для нашої перемоги", - підкреслила Онищук.
Як наголосила Онищук, голови територіальних громад - обрані людьми. Крім того, люди обирали депутатів, які на сесіях розглядають, куди спрямовувати кошти.
"Тому тут повинне бути активне суспільство. Запитувати в голови та депутатів, яких обрали, чому кошти сьогодні не спрямовуються на ті потреби, які є першочерговими й найбільш важливими.
Відтак, докладаю зусилля, щоб ця робоча група ефективно запрацювала - й ми мали результати. А результат - спрямування коштів на потреби ЗСУ", - зауважила голова Івано-Франківської ОВА.
Як уточнила очільниця області, аудиторська служба має право заблокувати проведення відповідних торгів, якщо є на те підстави та порушене законодавство. Якщо громада робить ремонт, здійснила тендер і він за законом, то аудит не має право зупинити роботи.
"Втім, є питання логіки, питання спрямування коштів на перемогу - і про це говорить суспільство. 
В Івано-Франківську влітку проходив конгрес місцевих регіональних влад. Перше звернення президента України Володимира Зеленського було до кожного, щоб спрямовували кошти на перемогу, на ЗСУ. Після перемоги будемо ремонтувати у містах.
Тому, якщо нас не чують голови громад, не чують розпорядники коштів, то від слів ми переходимо до конкретних справ. Ми будемо чітко аналізувати кожну гривню. Бо це кошти платників податків, кошти наших військовослужбовців, які ціною свого життя захищають нас.
Зараз ми напрацьовуємо ті моделі, щоб робоча група працювала ефективно, результативно, відкрито та прозоро", - резюмувала Онищук.


Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

2764 25
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10098 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11215 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5165
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2953
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2413

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

43

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

473

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

532

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

601
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

408
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

467
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1430
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

571
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3248
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1895
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

864
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17461
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

290
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

218
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

543
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

988 2