Порошенко – майбутній Каддафі?

 

Полювання за здобиччю, за їжею – ось що становить суть життя будь-якої тварини-хижака. Як поводиться дикий ведмідь, коли бачить свою жертву: так, нападає на неї. А ще він “мітить” територію і недопускає туди своїх конкурентів. Ці прості, на перший погляд, ази зоології вивчають ще у школі. А вже пізніше розповідають, що боротьба за ресурси стає чи не найбільшою цінністю. Точніше сказати – енергоресурси – за них та за контроль над їхнім транспортуванням.

 

Нічого особистого – тільки бізнес. Не секрет, що Росія є одним із найкрупнішим постачальників нафти і газу в Європу. А через Україну проходить більше 75% енергопотоків, і тільки 15% – через Білорусь. А ще, Україна – один із найбільших споживачів газу в Європі. Навіть такі енергоємкі економіки, як німецька чи італійська, споживають куди менше газу, ніж ми. Старі, ще радянські, способи обігріву в “обіймах” тіньових схем газопостачання руками спритних ділків затягнули на українському споживачеві енергоресурсів надійний зашморг. Тому й не дивно, що Росія просто не може змиритися з тим, що постачання газу до Європи може здійснюватися цілком незалежно та ще й прозоро. Та й сам енергоринок України є надто спокусливим та ласим шматком.

 

Конкуренція – рушій бізнесу. Конкуренція помножена на добру освіту у сучасному глобальному світі – запорукою зростання та прогресу. А конкуренція, у першу чергу, – це прозорість ведення бізнесу. Росія ніколи не відзначалася прозорістю, а навпаки була майже енциклопедичною її протилежністю. Підкуп, підступ та шантаж були притаманними цій країні у всі часи.Не була Росія ніколи і надто освіченою. Кілька російських вишів доступні тільки для великих центрів і у цьому показнику країна доволі відчутно програє тим же американцям чи європейцям. Прикладом цього є небажання Росії здійснювати модернізацію та реформувати свою економіку. «Російський ведмідь» навчився качати нафту і на цьому заробляти гроші. Але, світ змінився і зараз час шукати нові, більш вигідніші джерела ресурсів. Сланцевий газ цьому – яскравий приклад. А війна в Україні – хвороблива реакція у вигляді небажання прогресу. Їм простіше жити в старих хатках, думати про «Велікую Россію», жити злиденно, але тішитися думкою про те що тільки Росія може протистояти світовому імперіалізму. Не говоримо вже про те, що і омріяна російським великодержавством ідея «русского миру» не відповідає на сьогоднішні виклики світу.

 

“Великий газовий шлях”. Колись великий шовковий шлях мав і економічну і культурну і соціальну складові. Теперішній “великий газовий шлях” окрім економічної складової (читай – збагачення невеликої купки російських олігархів) – ще й геополітичну та міжнародну складову. Як тільки той, хто є у системі “газового шляху” висловлює якусь незгоду, він одразу ж потрапляє під репресії та шантаж. Великій країні можуть просто перекрити газопостачання, для прикладу, якраз на Новий рік. Чи просто “випадково” потрапити у катастрофу із президентським літаком. Таке життя.Якось уже забулися кадри міжнародних новин із Сирії, Єгипту та Лівії. А ці країни колись жили цілком не бідно: життєвий рівень населення рік за роком піднімався у щорічних рейтингах. Чи не тому, що ці країни мали стати майбутнім плацдармом для альтернативного транспортування енергоресурсів із арабських країн до Європи як альтернативу російському газу і нафті. І Каддафі, котрий перетворив Лівію у сучасну країну зі зростаючою економікою та який заручився підтримкою європейських країн, раптом став ворогом для усіх…

 

Звичайно, не час, і не місце, та навіть недоцільно порівнювати Каддафі і Порошенка - надто вже різні люди. Порівнюємо тільки ситуацію, у якій опинилися лідери - нажаль, обидвоє потрапили в енергетичну пастку між двома різними світами.

 

І тут основні світові гравці аж ніяк не зважають, хто і де живе, яка країна має глибшу історію, чи є освіченішою. Україна для них – тільки територія зіткнення інтересів. Коли одна сторона в черговий раз висловлює стурбованість і занепокоєння, інша діє ще активніше. Тому найважливіше – чи, бува, не залишимося віч-на-віч із агресором - внутрішніми і зовнішніми, як Каддафі…


13.11.2014 Марія Лутчин 1794 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7958 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496