Поранені прикарпатські бійці у США стали на ноги (ФОТО)

Боєць добровольчого батальйону "Донбас" Олег Івахнюк, поранений 2014 року, вдруге повертається до нового життя. А десантник Андрій Насада, втративши на війні дві ноги, вже міцно стоїть на протезах.

Як інформують "Вікна", нині Олег Івахнюк та Андрій Насада перебувають на лікуванні та реабілітації в США, де ними опікується благодійний фонд "Revived Soldiers Ukraine", пише Фіртка.

На сторінці фонду оприлюднили нову світлину, як виглядають наші захисники, які тренуються знову ходити.

Нагадаємо, що десантник Андрій Насада з села Негівці Калуського району, який втратив ноги, в грудні 2022 року зробив перші кроки на біонічних протезах.

З 2014 року Андрій Насада служив у легендарній 80 десантно-штурмовій бригаді. З початком повномасштабної війни доєднався знову до своєї бригади й поїхав на Херсонщину як аеророзвідник. Після п’яти місяців служби, під час виїзду на бойове завдання підірвався на протитанковій міні. Отримав травматичну ампутацію обох ніг вище колін, втратив 3 пальці правої руки, втратив одне око і частково зір на іншому оці.

Вартість біонічних протезів, які вдалося зібрати фонду, склала 38 тис. доларів США за собівартістю запчастин. Біонічні коліна Андрія не бояться води та можна навіть ходити в душ.

Крім того, бійцеві завдяки медикам у США повернули зір, адже в оці знайшли шмат гуми.

Крім операції на очах, медики провели часткову пластику обличчя, прибрали глибокі шрами. Також видалили чорний порох, який зайшов глибоко під шкіру обличчя. Буде наш Андрійко красунчик, — впевнені волонтери.

Інший боєць, який нині в США, ветеран батальйону "Донбас" Олег Івахнюк з Калуша понад 8 років бореться за повноцінне життя.

Три кулі повністю розтрощили кістку стегна, а недбале лікування в Україні лишили Олега паралізованим від грудей після одної з операцій, коли неправильно зробили анестезію та ще й занесли інфекцію.

"Ми разом з отцем Миколою Бурядником взялися за Олега ще у 2019 му році і привезли на лікування до Чикаго. 2 роки — 2 довгих роки в Чикаго відновлювали здоров'я Олега: операція — боротьба з інфекцією — реабілітація, і так по колу.

Олег почав ставати на ноги, ходити, і з початком повномасштабного вторгнення повернувся до України волонтерити", — згадувала голова благодійного фонду "Revived Soldiers Ukraine" зі США  Ірина Ващук Дісіпіо.

З початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року Олег повернувся з Чикаго в Україну і їздив на фронт з допомогою для побратимів. Він на візочку навіть сидів в окопі з хлопцями під час обстрілів. Поки не впав на стегно і не отримав запалення кульшового суглоба, який був поставлений в США.

"І пів року гнив в калуській лікарні. Ми повернули Олега назад до США і одразу до University of Illinois Hospital", — розповідала голова благодійного фонду.

Олега успішно прооперували, закрили відкриту рану і, як видно на фото, Олег уже знову пробує ходити, а не сидить в інвалідному візку.

Як відомо, калушанин переніс понад 30 операцій після складного поранення у 2014 році біля Попасної Луганської області.

Раніше благодійний фонд "Revived Soldiers Ukraine" опікувався  десантником 80 бригади, калушанином Станіславом Стовбаном, який втратив на захисті Донецького аеропорту ногу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2543
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19833
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1765
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1245 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2277
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3902

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

300

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2026

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

709

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1324
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

393
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

920
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24418
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

649
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

620
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

762
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1651
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8077
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

517
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

790
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2071 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

748