
Найвищий показник щасливих людей в Україні — на заході України. Так, 77% респондентів вважають себе щасливими.
Водночас 4% мешканців Заходу не вважають себе такими.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Загалом станом на вересень 2022 року 68% українців вважали себе щасливими. Попри понад пів року повномасштабної війни показники майже не змінилися — у грудні 2021 року 71% громадян заявляли, що вони щасливі.
Заразом показник нещасливих українців знизився, порівняно із довоєнним — 13% проти 15% у грудні минулого року.
У центрі України 68% вважають себе щасливими проти 15%; на півдні — 62% проти 15%; на сході — 59% проти 22%.
При цьому самооцінка щастя є високою й серед внутрішніх переселенців (64% проти 17% таких, що не вважають себе щасливими) — людей, які евакуювалися із зон активних бойових дій, виїхали з окупації. Багато з них могли втратити житло.
«Навіть серед внутрішньо переміщених осіб ми бачимо, що більшість вважають себе щасливими. Це є ще одним свідченням єдності та міцності українців у відсічі ворогу», — уточнили соціологи.
Також опитування показало, що в Україні серед чоловіків (71%) показник щастя вищий, ніж серед жінок (65%). При цьому кількість нещасливих людей серед них однакова — по 13%.
Крім цього, показник щастя все-таки залежить від віку: якщо серед молодих людей (18-29 років) щасливих нарахували 79%, то серед людей старшого віку (від 50 до 70 років) — в середньому 61%.
Найбільше людей, які вважають себе нещасливими серед тих, кому від 50 до 59 років — 17%. Серед молодих людей — всього 4%.
Довідково: опитування провели 7-13 вересня 2022 року методом телефонних інтерв’ю.
Опитали 1 025 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Статистична похибка не перевищувала 3,4%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!