Помилки і плутанина

 

 


У часи, коли Британія ще тільки збиралася ставати великою, і перебувала не в кращому стані, аніж нинішня Україна, яка ще не знає, що стане великою, Френсіс Бекон зазирнув у вічність і сказав: «Істина скоріше народжується з помилки, аніж з плутанини»

Браття й сестри! Не бійтеся помилок, плекайте в собі ненависть до плутанини. Її забагато, бо вона – найкращий захист від істини.

Плутанина дає можливість кожній вівці відчути себе вовком у соціальних мережах. Чи усвідомлюєте ви, браття і сестри, наскільки велике зло – соціальні мережі? Що користуючись фейсбуком ми пестимо диявола: він тут, поруч, дивіться на нас з того боку екрану.

Зло в тому, що мають можливість висловлюватися всі, хто мав би лише слухати. У зливі слів давно втопилися всі істини.

Окрім себе та Вас, друже, я знаю лише чоловік з п‘ятдесят на всю Україну, тих, чиї слова цінні. Іншим краще помовчати.

Плутанина дозволяє масі українських патріотів вважати себе борцями з режимом і ворогами держави. Брате, боротьба – це спричинення прямого ущербу ворогові. Нема ущербу – нема боротьби. Тому ми з вами, читачу, не борці. Ми плакальщики. Це непогано. Ще у тримісячному віці я дійшов висновку, що плач буває ефективніший за боротьбу. Можна так організовано і гучно плакати проти Януковича, що Євросоюз пожаліє нас і захистить. Варто лише подолати плутанину в уявленнях про себе і чесно усвідомити власну масть, як справи одразу підуть бадьоріше.

Плутанина дозволяє багатьом єпископам (не кажучи вже за нас – простих прихожан) щиро вважати себе християнами. Втім, часом, їхня простодушність допомагає нам пишатися Ненькою. Якщо годинник нашого Іларіона коштує 150 тисяч євро, на відміну від годинника їхнього Кирила, який тягне лише на 30, то це означає, що донецький митрополит у п‘ять разів крутіший за московського патріарха.

Плутанина в поняттях дозволяє багатьом лікарям не картатися докорами сумління тоді, коли вони трошки лікують своїми руками і трошки вбивають своїми язиками. Свіжий випадок. Волонтери, які допомагають онкохворим дітям, відкрито звернулися до президента з вимогою розібратися з катастрофічною нестачею ліків в дитячих онковідділеннях. Така нестача загрожує смертю сотням дітей. Міністерство охорони здоров‘я вирішило, що це звернення, розтиражоване пресою, шкодить міністру і не тільки заборонило лікарям спілкуватися з журналістами, але й спонукало їх загрожувати волонтерам тим, що їх позбавлять доступу в лікарні.

Лікарі йдуть на це знаючи, що багато дітей вижило лише завдяки коштам, зібраним волонтерами, тому вигнання волонтерів означатиме збільшення смертності. МОЗ бреше сам і спонукає брехати керівників онковідділень, буцімто «у нас все чудово», знаючи, що нестачі по необхідних позиціях сягають 90%.

У медичній сфері брехня – це вбивство. Плутанина дозволяє багатьом вважати себе лікарями, а не вбивцями.

Ми всі з нетерпінням очікуємо на нових бандер і шухевичів, революціонерів і шахідів, які сміливо стануть на захист національної гідності, здійснять суспільну помсту, стануть для нас великим прикладом. Проте, плутанина уявлень не дає можливості запустити конвеєр героїв.

Звідки беруться шахіди у нинішніх мусульман? З глибокої суспільної потреби, яка виливається в конкретні стимули для потенційного героя.

Той, хто наважується на самопожертву в ім‘я Аллаха знає, що його ім‘я буде прославлене одразу й назавжди. Його портрети висітимуть на кожному стовпі поруч з рекламою французьких сигарет, його ім‘я даватимуть школам і стадіонам, його сім‘я стане поважною сім‘єю, якій всі будуть заздрити й допомагати. І все це – земне доповнення до принад сімдесяти двох гурій, які втішатимуть його в ірії.

Нині в Україні є ті, хто вдавався до прямої дії на захист національної гідності. Близько тридцяти з них перебувають за ґратами, а ще більше переслідуються репресивними органами.

Плутанину в українській спільноті спричиняє те, що ми не прославляємо цих людей, за деякими виключеннями не скидаємося грошима на адвокатів і передачі, не підтримуємо матеріально їхні сім‘ї. Ми кажемо: вони не святі, вони не те казали, не так зробили. Брате, якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш ніколи нікому. Слава Богові, з‘явилися прояви солідарності між активістами різних націоналістичних угруповань, але навіть їм важко долати плутанину власних уявлень.

 

Дмитро Корчинський,

bratstvo.info


Коментарі (1)

Іванка 2012.07.16, 21:49
"Брате, якщо ти готовий допомагати лише ангелам, то ти не допоможеш НІКОЛИ, НІКОМУ". Запам,ятаймо ці слова , вони справедливі.Дуже часто ми не прощаємо іншим ніяких гріхів, себе оправдовуємо в усіх ситуаціях.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4937
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1713 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3896 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3051 1
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7814 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20101 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

134

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

705

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1771

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2272
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

569
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

370
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14317
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

864
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1108 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5991 1
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4664 1
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23275 1
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

850 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

847 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

374
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

853 1