У четвер, 14 грудня 2023 року, на 94-му році життя відійшов у вічність Устенко Олександр Андрійович.
Про це повідомили в пресслужбі ПНУ, передає Фіртка.
Український вчений-економіст і політик, ректор Івано-Франківського педагогічного інституту (1967-1980), ректор у 1984-2002 рр. ТНЕУ (нині Західноукраїнський національний університет), народний депутат України четвертого скликання, Почесний професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (з 2015 року).
"Прикарпатський національний університет висловлює свої щирі співчуття з приводу тяжкої втрати! Вічна та світла пам’ять!
Олександр Андрійович прожив цікаве, багатогранне життя, яке присвятив служінню людям та університету. Його справу продовжують десятки тисяч випускників, частина з яких стала викладачами університетів, професорами.
Він живе у своїх учнях, послідовниках-ректорах, друзях, колегах, рідних", - йдеться у дописі.
Довідково:
Народився Олександр Андрійович 17 жовтня 1930 року в місті Вінниця. У 1954 році закінчив Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка. Отримав диплом юриста. У 1962-1964 роках навчався в аспірантурі на кафедрі політичної економії Львівського державного університету. У 1965 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Зміни характеру праці працівників промисловості».
З червня 1967 до лютого 1980 – ректор Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника.
З квітня 1984 року – ректор, з квітня 2002 – президент, голова наглядової ради Тернопільської академії народного господарства.
З квітня 2002 року по березень 2005 року – народний депутат України 4-го скликання, обраний по виборчому округу № 164 Тернопільської області. Працював у фракції Блоку «Наша Україна». Голова підкомітету по фаховій освіті Комітету Верховної Ради по науці та освіті.
Напрямок наукових досліджень: політична економія, проблеми використання трудових ресурсів, економічні проблеми вищої освіти. Опубліковано понад 200 праць, в тому числі 6 монографій.
Автор та співавтор статей у тритомній енциклопедії України, економічних підручників і співробітників, зокрема «Політична економія» (2002).
Мета роботи: «Удосконалення управління бізнес-процесами в умовах перехідної економіки».
За вагомий внесок у розвиток науки та підготовку висококваліфікованих спеціалістів для народного господарства присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти УРСР».
За наукові та освітянські досягнення удостоєний Диплома Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України. Нагороджений медаллю імені Туган-Барановського.
Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: