Робоча поїздка Закарпаттям почалася від Коломиї-Яремче-Яблунівський перевал-Рахів-Хуст-Берегово-Мукачево-Стрий-Івано-Франківськ-Коломия. Від перевала до «румунського» села Біла Церква (Закарпаття) суцільна біднота, розруха, подібна з часів СРСР кінця 80-х років. Дві години не прибраними від снігу дорогами їхати надзвичайно важко і небезпечно. З середини дороги почалися відмінності в якості життя людей. Величезні палаци на 300-500 м.кв. приватних осель. Чудова архітектура. Безліч магазинів, супермаркетів, тощо. «Румунські» села змінюються «угорськими». Це дратує і шокує своєю викликаючою наругою над Конституцією України! Тоді, що ми святкуємо щороку, 28 червня?
«Румунське» українське село з державним прапором Румунії на флагштоці сільської ради поруч з українським. Ось така вона «демократична» Україна! Зате спецслужб і Генеральних прокуратур з багатомільйярдними бюджетами проїдають народні гроші в пусту! Далі всі села з прапорами Румунії та Угорщини.
Мукачево. Замок Паланок. На пагорбі вулканічного походження.
Центр Мукачево
Міська ратуша Мукачево
Мукачівський театр. Споруда без будь якого архітектурного смаку.
Зустріти справжнього сажотруса (коминяра) на вдачу. Зустрів бронзового.
Коминяр
Замок Паланок
Панорама з замкових мурів на місто Мукачево
Нижнє подвір’я замку. Вхідна брама
Красоти панорами
Середнє подвір’я замку
Старовинна криниця глибиною понад 75 метрів, прорубана в скелі з вулканічного каменю, за міцністю рівною гранітові. Воду піднімали бочками, за допомогою великого колеса, в якому людина ногами рухала колесо, аналогічно як білка в колесі
Господар з Хмельниччини, котрий розбудував кам’яну фортецю, яка має сьогоднішній вигляд. XVI ст.
Верхнє подвір’я замку.
Катівня. Стіни завширшки 5-6 м.
Катівня. У XVIII ст. Австрійська імперія облаштувала замок на політичну тюрму імперії. Понад століття тут була тюрма. Лише за офіційними даними за цей період її пройшли або загинули понад 20000 ув’язнених.
Катівня
Катівня
Сходи до катівні.
Сходовий перехід від середього до верхнього подвір’я
Центр Мукачево
Центр Мукачево
М.Берегово. Винний погреб прорубаний у скелі XVI ст. полоненими турками Австрійської імперії
Винний погреб
Берегово. Нова термальна купальня (басейн). Відкрита лише у жовтні минулого року. Мінералізації води 24 %. У Мішкольці-Тапольці (Угорщина) мінералізація води менше 5 %. Тепер немає потреби виробляти Шенгенську візу і їхати до Угорщини. Воду видобувають з свердловини глибиною 1200м. Температура води на виході зі свердловини 86 градусів по Цельсію. Вода має специфічний коричневий колір каламутного темного пива.
Вигляд на джакузі. Температура води з гідромасажем 44-45 градусів.
Температура води у басейні 32-33 градуси. Воду щоночі зливають, і до ранку наповнюють свіжою водою
Вартість години прийому басейну 50 грн. З дитини до 6 років 30 грн. Проживання в готелі поруч 250 грн. за добу з пари. Двокімнатний люкс коштує 450 грн.
Можливо термальна вода багатьом врятує або поверне здоровля, і не буде потрібно пити пігулки або приймати уколи. Не треба вже й їхати до Угорщини.
Хімічний склад води
Вхідна брама до замку