Плазмотерапія в гінекології – інноваційна методика відновлення інтимних зон

Гоман Тетяна Іванівна – кандидат мед. наук, лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал Івано-Франківськ

Вікові зміни, післяпологові дефекти, вроджені проблеми – на жаль, ми не можемо зупинити час і не можемо вплинути на певні уражаючі чинники, які призводять до небажаних змін у плані інтимного здоров’я жінки. Вдаватися до оперативного лікування готова не кожна, і це логічно, адже хірургічні втручання можуть нести за собою ризики та тривалий період реабілітації.

Сучасна гінекологія передбачає малоінвазивні та нетравматичні методи лікування, перевірені роками та численними дослідженнями. Революційною методикою відновлення на сьогодні є ін’єкційна інтимна пластика, зокрема плазмотерапія інтимних зон.

Що це за процедура?

Суть методу плазмотерапії полягає у місцевому ін’єкційному введенні власної плазми пацієнтки, збагаченої тромбоцитами, факторами росту та мікроелементами, яку виділяють методом центрифугування. Численні дослідження показують, що завдяки плазмотерапії ми можемо досягти ефекту омолодження, відновлення клітин, покращення трофіки тканин та повноцінного зволоження.

Плазмотерапія широко застосовується у косметології, трихології, травматології, урології.

В численних дослідженнях встановлено, що використання даної методики в  гінекології разом з медикаментозним лікуванням в рази покращує лікувальний ефект та прискорює цей процес. Усуваючи місцеві запальні явища, покращуючи тонус піхви, а також сприяє відновленню еластичності тканин.

Плазмотерапія допомагає усунути проблему вагінальної сухості, яка турбує жінок під час менопаузи, у післяпологовому періоді та при гормональних порушеннях.

Коли рекомендована плазмотерапія інтимних зон?

Лікарі гінекологи застосовують метод плазмотерапії часто у комбінації з іншими техніками лікування (хірургічними, лазерними, медикаментозними) і як самостійний метод.  

Плазмотерапія показана при:

 • віковій атрофії статевих органів;
 • надмірній вагінальній сухості;
 • при рубцевих деформаціях та спайкових процесах статевих органів;
 • для швидкого і ефективного загоєння після радіохвильової коагуляції шийки матки;
 • при дистрофічних патологіях статевих органів;
 • при опущенні та/або пере розтягненні стінок піхви, що може призводити до пролапсу геніталій;
 • при нетриманні сечі;
 • реабілітації після травматичних пологів;
 • при схильності до неспецифічних запальних захворювань;
 • при дисбіозі піхви.

Варто зауважити, що, незважаючи на високу біодоступність, метод має певні протипоказання, а саме:

 

 • вагітність та лактація;
 • гепатити В і С;
 • гострий інфекційний процес сечостатевих органів;
 • патологія гемостазу;
 • анемія;
 • ниркова/печінкова недостатність;
 • онкологічна патологія.

Щоб встановити показання та протипоказання, підготувати пацієнтку до проведення процедури, розробити індивідуальний курс лікування, лікарю необхідно провести базові обстеження, а саме:

 • детальний збір анамнезу;
 • гінекологічний огляд пацієнтки;
 • відеокольпоскопію;
 • лабораторні дослідження: загальний аналіз крові (для виключення анемії), мікроскопія мазка (CVU) та цитологічне дослідження (виявлення атипових клітин).

Опираючись на дані анамнезу та огляду, лікар може призначити додаткові обстеження (за потреби).

Як відбувається процедура плазмотерапії.

1. Плазмотерапія виконується лікарем гінекологом після первинного огляду.

2. Перед процедурою лікар або медсестра проводить забір венозної крові (до 50мл).

3. Процедура виконується БЕЗ знеболення.

4. Лікар вводить плазму під слизову оболонку інсуліновим шприцом з тонесенькою голкою.

5. Курс терапії складається з 3-10 процедур, кількість визначає лікар в індивідуальному порядку.

6. Плазмотерапія інтимних зон – безболісна, безпечна і нетравматична.

Переваги методу плазмотерапії в гінекології.

Ознайомлюючись із методами лікування, пацієнтки в першу чергу зосереджують свою увагу саме на перевагах та недоліках. Метод плазмотерапії має один вагомий недолік: НЕ ВСІ ПАЦІЄНТКИ ЗНАЙОМІ ІЗ ЙОГО ПЕРЕВАГАМИ!

Переваги не можуть залишити вас байдужими бодай тому, що:

 • ефективність плазмотерапії вражаюча – за один курс процедур результати докорінно змінюють загальну картину як під час огляду так і за суб’єктивними відчуттями пацієнтки;
 • плазмотерапія не потребує введення чужорідних речовин – вводиться плазма, отримана шляхом центрифугування крові пацієнтки, взятої з вени;
 • метод не несе небезпек у вигляді алергічних реакцій;
 • плазмотерапія не потребує знеболення чи наркозу;
 • пацієнтка не потребує реабілітації чи стаціонарного лікування – одразу після процедур можна повертатися додому/на роботу/на пари.

Оксфорд Медікал – за вашу безпеку і комфорт. Ми пропонуємо тільки ті методики, які перевірені часом та відгуками пацієнтів. Нам можна довірити своє здоров’я!

Партнерський матеріал


31.10.2022 4220
Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

510
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

414
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

881
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11658 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1460
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2783

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

208

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

701

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2054

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1090
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

126
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1294
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

669
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

220
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

354
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

448
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

757
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3443
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

243
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

436
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

732
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

929