Плазмотерапія в гінекології – інноваційна методика відновлення інтимних зон

Гоман Тетяна Іванівна – кандидат мед. наук, лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал Івано-Франківськ

Вікові зміни, післяпологові дефекти, вроджені проблеми – на жаль, ми не можемо зупинити час і не можемо вплинути на певні уражаючі чинники, які призводять до небажаних змін у плані інтимного здоров’я жінки. Вдаватися до оперативного лікування готова не кожна, і це логічно, адже хірургічні втручання можуть нести за собою ризики та тривалий період реабілітації.

Сучасна гінекологія передбачає малоінвазивні та нетравматичні методи лікування, перевірені роками та численними дослідженнями. Революційною методикою відновлення на сьогодні є ін’єкційна інтимна пластика, зокрема плазмотерапія інтимних зон.

Що це за процедура?

Суть методу плазмотерапії полягає у місцевому ін’єкційному введенні власної плазми пацієнтки, збагаченої тромбоцитами, факторами росту та мікроелементами, яку виділяють методом центрифугування. Численні дослідження показують, що завдяки плазмотерапії ми можемо досягти ефекту омолодження, відновлення клітин, покращення трофіки тканин та повноцінного зволоження.

Плазмотерапія широко застосовується у косметології, трихології, травматології, урології.

В численних дослідженнях встановлено, що використання даної методики в  гінекології разом з медикаментозним лікуванням в рази покращує лікувальний ефект та прискорює цей процес. Усуваючи місцеві запальні явища, покращуючи тонус піхви, а також сприяє відновленню еластичності тканин.

Плазмотерапія допомагає усунути проблему вагінальної сухості, яка турбує жінок під час менопаузи, у післяпологовому періоді та при гормональних порушеннях.

Коли рекомендована плазмотерапія інтимних зон?

Лікарі гінекологи застосовують метод плазмотерапії часто у комбінації з іншими техніками лікування (хірургічними, лазерними, медикаментозними) і як самостійний метод.  

Плазмотерапія показана при:

 • віковій атрофії статевих органів;
 • надмірній вагінальній сухості;
 • при рубцевих деформаціях та спайкових процесах статевих органів;
 • для швидкого і ефективного загоєння після радіохвильової коагуляції шийки матки;
 • при дистрофічних патологіях статевих органів;
 • при опущенні та/або пере розтягненні стінок піхви, що може призводити до пролапсу геніталій;
 • при нетриманні сечі;
 • реабілітації після травматичних пологів;
 • при схильності до неспецифічних запальних захворювань;
 • при дисбіозі піхви.

Варто зауважити, що, незважаючи на високу біодоступність, метод має певні протипоказання, а саме:

 

 • вагітність та лактація;
 • гепатити В і С;
 • гострий інфекційний процес сечостатевих органів;
 • патологія гемостазу;
 • анемія;
 • ниркова/печінкова недостатність;
 • онкологічна патологія.

Щоб встановити показання та протипоказання, підготувати пацієнтку до проведення процедури, розробити індивідуальний курс лікування, лікарю необхідно провести базові обстеження, а саме:

 • детальний збір анамнезу;
 • гінекологічний огляд пацієнтки;
 • відеокольпоскопію;
 • лабораторні дослідження: загальний аналіз крові (для виключення анемії), мікроскопія мазка (CVU) та цитологічне дослідження (виявлення атипових клітин).

Опираючись на дані анамнезу та огляду, лікар може призначити додаткові обстеження (за потреби).

Як відбувається процедура плазмотерапії.

1. Плазмотерапія виконується лікарем гінекологом після первинного огляду.

2. Перед процедурою лікар або медсестра проводить забір венозної крові (до 50мл).

3. Процедура виконується БЕЗ знеболення.

4. Лікар вводить плазму під слизову оболонку інсуліновим шприцом з тонесенькою голкою.

5. Курс терапії складається з 3-10 процедур, кількість визначає лікар в індивідуальному порядку.

6. Плазмотерапія інтимних зон – безболісна, безпечна і нетравматична.

Переваги методу плазмотерапії в гінекології.

Ознайомлюючись із методами лікування, пацієнтки в першу чергу зосереджують свою увагу саме на перевагах та недоліках. Метод плазмотерапії має один вагомий недолік: НЕ ВСІ ПАЦІЄНТКИ ЗНАЙОМІ ІЗ ЙОГО ПЕРЕВАГАМИ!

Переваги не можуть залишити вас байдужими бодай тому, що:

 • ефективність плазмотерапії вражаюча – за один курс процедур результати докорінно змінюють загальну картину як під час огляду так і за суб’єктивними відчуттями пацієнтки;
 • плазмотерапія не потребує введення чужорідних речовин – вводиться плазма, отримана шляхом центрифугування крові пацієнтки, взятої з вени;
 • метод не несе небезпек у вигляді алергічних реакцій;
 • плазмотерапія не потребує знеболення чи наркозу;
 • пацієнтка не потребує реабілітації чи стаціонарного лікування – одразу після процедур можна повертатися додому/на роботу/на пари.

Оксфорд Медікал – за вашу безпеку і комфорт. Ми пропонуємо тільки ті методики, які перевірені часом та відгуками пацієнтів. Нам можна довірити своє здоров’я!

Партнерський матеріал


31.10.2022 1358
Коментарі ()

05.12.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як  навчитися контролювати свій внутрішній стан, щоб захистити себе від травматичних переживань і страхів.

155
30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

550
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

1790 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1324
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1529
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1751

Постараємось зрозуміти чому, маючи традицію дарування подарунків в ніч на Св. Миколая, ми також приймаємо до себе в гості Діда Мороза та Санта Клауса.  

228

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист.

404

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1364

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2492
01.12.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

582
26.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

765
20.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

1019
05.12.2022

Православна церква України цьогоріч дозволила святкувати Православне Різдво за західним стилем або не за юліанським, а за григоріанським календарем, а саме 25 грудня.

203
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

519
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5979
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1350
05.12.2022

Прикарпатська співачка та акторка FIINKA заспіває на сцені Нацвідбору пісню «Довбуш».  

205
05.12.2022

Зеленський стверджує, що, попри публічні попередження західних чиновників і лідерів про загрозу повномасштабного вторгнення Росії, до 24 лютого офіційному Києву так ніхто і не надав жодних конкретних розвідувальних даних про підготовку до нападу.

142
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

531
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

933
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

1071