Плазмотерапія в гінекології – інноваційна методика відновлення інтимних зон

Гоман Тетяна Іванівна – кандидат мед. наук, лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал Івано-Франківськ

Вікові зміни, післяпологові дефекти, вроджені проблеми – на жаль, ми не можемо зупинити час і не можемо вплинути на певні уражаючі чинники, які призводять до небажаних змін у плані інтимного здоров’я жінки. Вдаватися до оперативного лікування готова не кожна, і це логічно, адже хірургічні втручання можуть нести за собою ризики та тривалий період реабілітації.

Сучасна гінекологія передбачає малоінвазивні та нетравматичні методи лікування, перевірені роками та численними дослідженнями. Революційною методикою відновлення на сьогодні є ін’єкційна інтимна пластика, зокрема плазмотерапія інтимних зон.

Що це за процедура?

Суть методу плазмотерапії полягає у місцевому ін’єкційному введенні власної плазми пацієнтки, збагаченої тромбоцитами, факторами росту та мікроелементами, яку виділяють методом центрифугування. Численні дослідження показують, що завдяки плазмотерапії ми можемо досягти ефекту омолодження, відновлення клітин, покращення трофіки тканин та повноцінного зволоження.

Плазмотерапія широко застосовується у косметології, трихології, травматології, урології.

В численних дослідженнях встановлено, що використання даної методики в  гінекології разом з медикаментозним лікуванням в рази покращує лікувальний ефект та прискорює цей процес. Усуваючи місцеві запальні явища, покращуючи тонус піхви, а також сприяє відновленню еластичності тканин.

Плазмотерапія допомагає усунути проблему вагінальної сухості, яка турбує жінок під час менопаузи, у післяпологовому періоді та при гормональних порушеннях.

Коли рекомендована плазмотерапія інтимних зон?

Лікарі гінекологи застосовують метод плазмотерапії часто у комбінації з іншими техніками лікування (хірургічними, лазерними, медикаментозними) і як самостійний метод.  

Плазмотерапія показана при:

 • віковій атрофії статевих органів;
 • надмірній вагінальній сухості;
 • при рубцевих деформаціях та спайкових процесах статевих органів;
 • для швидкого і ефективного загоєння після радіохвильової коагуляції шийки матки;
 • при дистрофічних патологіях статевих органів;
 • при опущенні та/або пере розтягненні стінок піхви, що може призводити до пролапсу геніталій;
 • при нетриманні сечі;
 • реабілітації після травматичних пологів;
 • при схильності до неспецифічних запальних захворювань;
 • при дисбіозі піхви.

Варто зауважити, що, незважаючи на високу біодоступність, метод має певні протипоказання, а саме:

 

 • вагітність та лактація;
 • гепатити В і С;
 • гострий інфекційний процес сечостатевих органів;
 • патологія гемостазу;
 • анемія;
 • ниркова/печінкова недостатність;
 • онкологічна патологія.

Щоб встановити показання та протипоказання, підготувати пацієнтку до проведення процедури, розробити індивідуальний курс лікування, лікарю необхідно провести базові обстеження, а саме:

 • детальний збір анамнезу;
 • гінекологічний огляд пацієнтки;
 • відеокольпоскопію;
 • лабораторні дослідження: загальний аналіз крові (для виключення анемії), мікроскопія мазка (CVU) та цитологічне дослідження (виявлення атипових клітин).

Опираючись на дані анамнезу та огляду, лікар може призначити додаткові обстеження (за потреби).

Як відбувається процедура плазмотерапії.

1. Плазмотерапія виконується лікарем гінекологом після первинного огляду.

2. Перед процедурою лікар або медсестра проводить забір венозної крові (до 50мл).

3. Процедура виконується БЕЗ знеболення.

4. Лікар вводить плазму під слизову оболонку інсуліновим шприцом з тонесенькою голкою.

5. Курс терапії складається з 3-10 процедур, кількість визначає лікар в індивідуальному порядку.

6. Плазмотерапія інтимних зон – безболісна, безпечна і нетравматична.

Переваги методу плазмотерапії в гінекології.

Ознайомлюючись із методами лікування, пацієнтки в першу чергу зосереджують свою увагу саме на перевагах та недоліках. Метод плазмотерапії має один вагомий недолік: НЕ ВСІ ПАЦІЄНТКИ ЗНАЙОМІ ІЗ ЙОГО ПЕРЕВАГАМИ!

Переваги не можуть залишити вас байдужими бодай тому, що:

 • ефективність плазмотерапії вражаюча – за один курс процедур результати докорінно змінюють загальну картину як під час огляду так і за суб’єктивними відчуттями пацієнтки;
 • плазмотерапія не потребує введення чужорідних речовин – вводиться плазма, отримана шляхом центрифугування крові пацієнтки, взятої з вени;
 • метод не несе небезпек у вигляді алергічних реакцій;
 • плазмотерапія не потребує знеболення чи наркозу;
 • пацієнтка не потребує реабілітації чи стаціонарного лікування – одразу після процедур можна повертатися додому/на роботу/на пари.

Оксфорд Медікал – за вашу безпеку і комфорт. Ми пропонуємо тільки ті методики, які перевірені часом та відгуками пацієнтів. Нам можна довірити своє здоров’я!

Партнерський матеріал


31.10.2022 6618
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1645 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1093
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4846
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13867 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3257 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3088

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

741

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2203

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2233

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2782
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1193
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1004
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

795
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

381
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

722
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

681
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

1020
06.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21662
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

667 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

497
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

950
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

838