
План одіозного олігарха Ріната Ахметова із захисту своєї монополії на енергоринку країни передбачає залучення низки голів міст, у яких розташовані активи компанії ДТЕК.

Знайшлася у плані «Крєпость» роль і для мера Бурштина Петра Курляка. Про це йдеться у розділі документу «Підтримка місцевої влади»: забезпечити прийняття звернень від імені органів місцевого самоврядування – мерів Бурштина, Добротвора, Добропілля, рішення сесії міської ради Зеленодольська, пише Фіртка з посиланням на Курс.
Термін виконання не конкретизовано: вказано лише, що у березні цього року планувалися звернення керівник міст Щастя, Енергодару і рішення сесії Кураківської міської ради. Всього протягом березня планувалися рішення семи міськрад і одне звернення мера.
Як відомо, компанія ДТЕК, яка входить в групу компаній СКМ Рината Ахметова, в січні 2012 року придбала за 1,9321 млрд грн. придбав 45% акцій "Західенерго", збільшивши таким чином свою частку до 70%. Так Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, що входили до «Західенерго», стали власністю донецького олігарха. Всього ДТЕК в Україні належать 10 ТЕС і 2 ТЕЦ, 31 шахта, 13 вуглезбагачувальних фабрик, 5 підприємств з дистрибуції електроенергії, нафтогазовидобувні підприємства тощо.
Тепер Ахметов намагається зупинити реформування енергоринку і зберегти монопольне становище й активи.
Нагадаємо, план «Крєпость» оприлюднив колишній журналіст, народний депутат України Мустафа Наєм у своєму блозі на Українській правді.
За інформацією Наєма, цей документ був розроблений директорами компанії ДТЕК під керівництвом генерального директора Максима Тимченка. «Крепость» - внутрішня назва документа, який складається з чотирьої модулів і описує стратегію кампанії із захисту інтересів ДТЕК і тактичні кроки. Дедлайни деяких заходів заплановані на липень-серпень цього року. Мітинги шахтарів у столиці і їхні вимоги замінити міністра енергетики є частиною цього плану.
«Судячи із подій, які вже відбулися, реалізація цього плану відстає від намічених раніше строків приблизно на місяць", - зазначив депутат.
Наєм скерував до СБУ, Генпрокуратури і МВС запити з вимогою перевірити причетність менеджменту ДТЕК до організації і фінансування галузевих протестів та втручання в діяльність державних органів влади.
У самій компанії ДТЕК зазначили, що "їм не відоме джерело походження документа, опублікованого депутатом Мустафою Найємом".