ПІКЕТ ІВАНО-ФРАКІВСЬКОЇ ОДА: БОРОТЬБА ЗА МОВУ НЕ БЕЗ ПОЛІТИЧНИХ ГАСЕЛ (ФОТО)

 

Прикарпатці протестують проти законопроекту «Про засади державної мовної політики».

 

Заклики відстоювати рідну мову, трішки передвиборчої агітації й мова про революційні дії – саме так в обласному центрі Прикарпаття розпочався мітинг проти мовного законопроекту.

 

8 червня під стінами адмінбудівлі зібралися сотні прикарпатців – делегацій з усіх районів Прикарпаття для того, щоб підтримати позицію Івано-Франківської обласної ради по мовному питанні.

 

Мітингувальники, озброївшись транспарантами й під партійними прапорами вигукували гасла на захист української мови й проти злочинних дій чинної влади.

 

У цей же час обласна рада розпочала чергове сесійне засідання й через декілька хвилин депутатський корпус, очолюваний головою облради Олександром Сичем й головою ОДА Михайлом Вишиванюком вийшли до громадськості.

 

Представник від кожної фракції у раді мав змогу вислови свою позицію у даному питанні.

 

Також знову було зачитано резолюцію, прийняту 5 червня прикарпатськими депутатами під стінами українського Парламенту.

 

Голова облради Олександр Сич наголосив на тому, що попри звинувачення у сторону обласної ради в заполітизованості, вона стояла і буде стояти на позиціях відстоювання прав українства, а особливо у такому питанні, як українська мова.

 

"Нині в державі немає мовної проблеми, є проблема влади", - переконані місцеві обранці.

 

Свою підтримку позиції мітингувальників висловив й голова ОДА.

 

"Обласна адміністрація підтримує вашу позицію й рішення обласної ради. Я особисто як голова ОДА докладу усіх зусиль у доступних для мене межах, щоб даний закон був заветований і не прийнятий", - наголосив Вишиванюк.

 

Не обійшлось, звичайно, й без передвиборчих закликів голосувати за опозиційні сили й закликів до ігнорування тих депутатів з Прикарпаття, які підтримали законопроект у першому читанні.

 

 

 

Мітинг під стінами ОДА зібрав сотні прикарпатців


 

 

 

Захід пройшов не тільки під національною символікою, але й партійною атрибутикою

 

 

 

На знак протесту мітингувальники одягли ось такі пов'язки

 

 

 

 

 

Голова ОДА Михайло Вишиванюк й голова облради Олександр Сич виступають перед громадськістю

 

 

 

 

Депутати Івано-Франківської обласної ради розпочали сесійне засідання під стінами адмінбудівлі

 

 

Михайло Вишиванюк: "... я особисто, як голова ОДА, докладу усіх зусиль у доступних для мене межах, щоб даний закон був заветований і не прийнятий"

 

Ось таку валізу приніс "свободівець" Сергій Адамович

 

 

 

Читайте також:

Депутат-свободівець закликав обклеїти будинок регіонала Зварича надписами "зрадник"

Степан Пушик хоче знати, чому Ахметов забрав собі Бурштинську ТЕС

"Ніс по вітру"? Палійчук і Парфан перебігли з Нашої України в УДАР

"Свободівці" принесли під ОДА валізу для ворогів української мови (фото)


08.06.2012 1118 0
Коментарі (0)

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

545
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1191
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2696
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1089
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1331
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2717

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1047

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1614 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1856

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1938
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

128
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

466
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

671
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

206
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

760
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

654
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

857
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

469
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

144
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

340
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

454
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

567