Вища освіта в сучасному світі є фундаментом творення подальшого професійного успіху, проте для багатьох молодих людей фінансові обмеження можуть стати вагомою перепоною на шляху до реалізації мрій.
Приватні університети у всьому світі пропонують різноманітні програми фінансової чи фондової підтримки, конкурси, гранти на безплатне навчання. Одним із таких закладів є й Університет Короля Данила, де студенти мають можливість здобути вищу освіту за грантовою системою. Зокрема, в УКД функціонує Фонд імені отця Івана Луцького, у межах діяльності якого щороку організовують чимало конкурсів змагань, зокрема: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила», «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка». Актуальними також є конкурси з української мови, географії, математики, права, історії тощо.
Ще однією перевагою закладу є можливість безплатного навчання для вступників, які отримали високі бали, складаючи ЗНО/НМТ. Таким шансом скористалася студентка другого курсу УКД спеціальності Архітектура та містобудування Анастасія Михайлюк. У 2022 році абітурієнтка склала всі предмети НМТ на 200 балів, за що й отримала 100% грант на навчання в закладі.
Про Університет Короля Данила Настя дізналась, навчаюсь в школі, згодом, здобувши базову середню освіту, вирішила вступити у Фаховий коледж УКД.
«Про УКД я дізналася ще в 9 класі під час профорієнтаційного візиту до моєї школи. Пізніше, навчаючись у коледжі УКД за спеціальністю Архітектура та містобудування, готувалася до ЗНО/НМТ із досвідченими викладачами закладу.
У результаті склала всі три предмети НМТ на 200 балів», – ділиться Настя.
Склавши НМТ, продовжила здобувати вищу освіту в Університеті Короля Данила й зараз навчається на другому курсі.
«Я обрала саме УКД не через грант, а тому, що знаю, що всі наші викладачі є професіоналами й завжди готові допомогти студентам, а предмети, які вони викладають, розвивають як Soft, так і Hard Skills, що потрібні під час працевлаштування і на українському, і на іноземному ринку», – зауважує студентка про особливості навчання в УКД.
«УКД – це постійний розвиток, це простір, який дає можливість студентам навчатися цікаво: бути членом Студентської ради чи різноманітних наукових товариств, брати участь у конференціях чи творчих конкурсах.
Я систематично намагаюся бути учасницею студентських наукових конференцій. Як на мене, це і робота над власними комунікативними навичками, і фахове зростання», – коментує Анастасія.
Вибір власного фаху зумовлений її переконанням у тому, що мистецтво актуальне завше: «Обрала архітектуру, бо вважаю, що це вид діяльності людини, який ніколи не старітиме і продукуватиме культуру та автентичність нації. Надалі планую не просто проєктувати різні будівлі, а надавати їхньому вигляду більше українськості й самобутності».
Студентка є активною учасницею і призеркою різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Зокрема, Анастасія володіє високим рівнем англійської й була кандидаткою на отримання стипендії від ІТ-компанії COAX Software Ukraine, а також виборола перемогу на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
«У 2022 році я здобула перемогу на всеукраїнському етапі МАН та Міжнародному конкурсі студентської молоді імені Ростислави Федак із роботою про використання діалектизмів у творчості Фіїнки. Таким чином, стала стипендіаткою Президента України та стипендіаткою Івано-Франківської обласної ради.
Вважаю, що дослідження діалектного мовлення як одного з виявів загальнонародної мови є дуже важливим для розвитку мови в цілому. До того ж, мова яскраво відбиває особливості мислення народу, а на основі влогів «Ліжник ТВ» можна дослідити мисленнєву картину окремого регіону – Гуцульщини», – розповідає про власні наукові дослідження Анастасія.
«Засновник університету, перший ректор УКД отець Іван Луцький дуже любив молодь. Він завжди говорив, що молодь – це та рушійна сила, яка буде змінювати, зміцнювати та будувати нову українську державу, й тому, на його думку, кожна амбітна, креативна та цілеспрямована молода людина повинна мати можливість навчатися та здобувати якісну освіту безкоштовно.
З цією метою в закладі функціонує Фонд отця Івана Луцького, й кожна обдарована дитина має можливість здобувати фахову вищу освіту безкоштовно. Для нас цінним є те, що розумні діти, які довели свої вміння та знання, обирають наш університет та стають частиною професійної команди УКД», – розповідає про Університет Короля Данила ректор Мирослав Луцький.