Підтримка талантів і надання можливостей для здобуття якісної освіти - основа діяльності Фонду імені отця Івана Луцького

Вища освіта в сучасному світі є фундаментом творення подальшого професійного успіху, проте для багатьох молодих людей фінансові обмеження можуть стати вагомою перепоною на шляху до реалізації мрій.

Приватні університети у всьому світі пропонують різноманітні програми фінансової чи фондової підтримки, конкурси, гранти на безплатне навчання. Одним із таких закладів є й Університет Короля Данила, де студенти мають можливість здобути вищу освіту за грантовою системою. Зокрема, в УКД функціонує Фонд імені отця Івана Луцького, у межах діяльності якого щороку організовують чимало конкурсів змагань, зокрема: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила», «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка». Актуальними також є конкурси з української мови, географії, математики, права, історії тощо. 

Ще однією перевагою закладу є можливість безплатного навчання для вступників, які отримали високі бали, складаючи ЗНО/НМТ. Таким шансом скористалася студентка другого курсу УКД спеціальності Архітектура та містобудування Анастасія Михайлюк. У 2022 році абітурієнтка склала всі предмети НМТ на 200 балів, за що й отримала 100% грант на навчання в закладі.

Про Університет Короля Данила Настя дізналась, навчаюсь в школі, згодом, здобувши базову середню освіту, вирішила вступити у Фаховий коледж УКД.

«Про УКД я дізналася ще в 9 класі під час профорієнтаційного візиту до моєї школи. Пізніше, навчаючись у коледжі УКД за спеціальністю Архітектура та містобудування, готувалася до ЗНО/НМТ із досвідченими викладачами закладу.

У результаті склала всі три предмети НМТ на 200 балів», – ділиться Настя.

Склавши НМТ, продовжила здобувати вищу освіту в Університеті Короля Данила й зараз навчається на другому курсі.

«Я обрала саме УКД не через грант, а тому, що знаю, що всі наші викладачі є професіоналами й завжди готові допомогти студентам, а предмети, які вони викладають, розвивають як Soft, так і Hard Skills, що потрібні під час працевлаштування і на українському, і на іноземному ринку», – зауважує студентка про особливості навчання в УКД.

«УКД – це постійний розвиток, це простір, який дає можливість студентам навчатися цікаво: бути членом Студентської ради чи різноманітних наукових товариств, брати участь у конференціях чи творчих конкурсах.

Я систематично намагаюся бути учасницею студентських наукових конференцій. Як на мене, це і робота над власними комунікативними навичками, і фахове зростання», – коментує Анастасія.

Вибір власного фаху зумовлений її переконанням у тому, що мистецтво актуальне завше: «Обрала архітектуру, бо вважаю, що це вид діяльності людини, який ніколи не старітиме і продукуватиме культуру та автентичність нації. Надалі планую не просто проєктувати різні будівлі, а надавати їхньому вигляду більше українськості й самобутності».

Студентка є активною учасницею  і призеркою різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Зокрема, Анастасія володіє високим рівнем англійської й була кандидаткою на отримання стипендії від ІТ-компанії COAX Software Ukraine, а також виборола перемогу на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

«У 2022 році я здобула перемогу на всеукраїнському етапі МАН та Міжнародному конкурсі студентської молоді імені Ростислави Федак із роботою про використання діалектизмів у творчості Фіїнки. Таким чином, стала стипендіаткою Президента України та стипендіаткою Івано-Франківської обласної ради.

Вважаю, що дослідження діалектного мовлення як одного з виявів загальнонародної мови є дуже важливим для розвитку мови в цілому. До того ж, мова яскраво відбиває особливості мислення народу, а на основі влогів «Ліжник ТВ» можна дослідити мисленнєву картину окремого регіону – Гуцульщини», – розповідає про власні наукові дослідження Анастасія.

«Засновник університету, перший ректор УКД отець Іван Луцький дуже любив молодь. Він завжди говорив, що молодь – це та рушійна сила, яка буде змінювати, зміцнювати та будувати нову українську державу, й тому, на його думку, кожна амбітна, креативна та цілеспрямована молода людина повинна мати можливість навчатися та здобувати якісну освіту безкоштовно.

З цією метою в закладі функціонує Фонд отця Івана Луцького, й кожна обдарована дитина має можливість здобувати фахову вищу освіту безкоштовно. Для нас цінним є те, що розумні діти, які довели свої вміння та знання, обирають наш університет та стають частиною професійної команди УКД», – розповідає про Університет Короля Данила ректор Мирослав Луцький.


 


14.03.2024 457
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1255
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

918
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1285 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2653
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2010
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2237

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

327

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

452

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1386

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1362
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

210
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18131
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1092
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3442
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

797
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10563
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6297
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

945
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

232
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

459
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3049
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

775