Підсумки тижня. Пристрасті одного міста

 

В політиці все приховане, як правило, стає явним під час виборів, а різні багатоскладові плани будуються саме до виборчого періоду. Натомість фаза кулуарності питань залежить від інтересів гравців, яких  стосується проблематика та їх готовності до яскравої публічної гри.  В Івано-Франківську заговорили про підготовку місцевої «Свободи» до затяжної війни з «Самопоміччю». Мовляв, свої невдачі свободівське керівництво, яке в 2010 році здобуло перемогу на виборах до міської ради та отримало абсолютну більшість в самому органі самоврядування,  вирішило замаскувати за жорсткими заявами в бік представників «Самопомочі» пік яких припаде на період місцевих виборів. Подейкують, над тим як би ефективніше «засадити» Самопомочі працює Інститут розвитку міста, недавно створений одним з вірогідних претендентів на посаду міського голови з «свободівського» середовища. Вірогідно, ціллю виявилась партія Андрія Садового саме тому, що її активісти протягом останнього часу провели кілька успішних акцій в Івано-Франківську та й сам рейтинг «Самопомочі», якщо вірити останній соціології з Центру Разумкова, протягом останніх місяців дещо зріс. Натомість активності  інших парламентських партій у місті поки взагалі не спостерігається. Атакувати ціль, яка рухається, завдання не з простих, але від того має бути ще цікавіше спостерігати з боку незаангажованому глядачу.

   Останнім часом серед чиновників стало дуже модним грати на боці громади. Прагне не відставати в цьому плані директор Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак, який запропонував створити в Івано-Франківську інститут громадських інспекторів з тими ж повноваженнями, які мають існуючі органи – Інспекція з благоустрою, ДАІ, Укртрансіспекція тощо. Мовляв, в місті з’явилось чимало громадських активістів, які прагнуть боротись з незаконною зовнішньою рекламою, паркуванням автомобілів у заборонених місцях, незаконною торгівлею, але не мають на те відповідних повноважень. Однак начальник юридичного відділу міськвиконкому Надія Кедик майже одразу зазначила, що згідно з чинним законодавством таку ініціативу неможливо втілити в життя. Шкода, тому, що ідея справді цікава, якщо не розглядати її в контексті прояву первинного владного популізму.

 Тому ж Михайлу Смушаку за кількам днів випала вже не дуже приємна місія представляти на засіданні виконавчого комітету рішення про підняття тарифу на проїзд у міському громадському транспорті до 4 гривень. Це могло стати однією з топ-новин тижня. Згадане засідання виконкому на якому розглядалось питання підняття тарифів проїзду у міському громадському транспорті нагадало мені гру в поганого і хорошого поліцейського.

 Департамент комунального господарства транспорту та зв'язку підготував рішення на прохання перевізників. Вони просять підняти тарифи через зростання палива, мастильних матеріалів і пропонують після громадських слухань підвищити вартість проїзду з 2.75 грн. до 4 грн. Члени виконкому, звісно, апелюють до невиконання умов попередніх зобов'язань перевізників перед міською владою та громадою. Місто не володіє даними про реальний пасажиропотік та пробіг автобусів. Знову одним з ключових питань виявилось облаштування автобусів GPS-трекерами, підключеними до єдиної навігаційної системи. Член виконкому С.Федорців навіть пропонував перевізникам брати GPS-трекери в оренду, якщо немає змоги їх придбати. Але говорили вже традиційно й про обілечування, чистоту в автобусах, дотримання водіями ПДР. В кращих традиціях ролі негативного персонажа одна з представників перевізників сказала навіть про надання перевізникам муніципальної фінансової компенсації за те, щоб вони не сходили з маршрутів після 20 години вечора, а також, як кажуть, «спалила контору» визнавши, що якщо водій автобусу бачать, що рейс неприбутковий, то знімається з маршруту. А наприкінці все взагалі перетворилось у вільну розмову на тему «немає порядку  на франківських дорогах».

 Виконком не голосував, бо за словами міського голови не було узгодженої позиції. Втім така позиція має з'явитись після кулуарної чи то пак якоїсь напівзакритої зустрічі між Анушкевичусом, його заступником Фітелем і перевізниками, на яку вже більше нікого не запрошують. Це має відбутись в четвер. Натомість в п'ятницю підняття тарифів мають повторно винести на виконком. З громадських активістів, зокрема, представників групи Громадський контроль маршруток (Івано-Франківськ),які активно боролись за інтереси громади на громадських слуханнях і пробували контролювати перевізників, сьогодні не було майже нікого. А ті хто був мовчали. Цікаво, зрозуміли, що гра програна і піаритись вже немає на чому чи ПРОСТО не прийшли. Втім, це вже фактично немає значення. Здається, в п’ятницю ціна за проїзд в громадському транспорті зросте до 4 грн. Питання полягає в тому, чи громаду міста вчергове спробують повести за ніс, посадивши в брудні автобуси без GPS-навігації і обілечування. Нині це видається якимось сюром на фоні вчорашньої обіцянки президента Порошенка про відновлення економічного зростання в державі наступного року.

 

    Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47689


04.04.2015 Василь Кедик 2700 1
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2426
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24403
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739