Підсумки тижня. Пристрасті одного міста

 

В політиці все приховане, як правило, стає явним під час виборів, а різні багатоскладові плани будуються саме до виборчого періоду. Натомість фаза кулуарності питань залежить від інтересів гравців, яких  стосується проблематика та їх готовності до яскравої публічної гри.  В Івано-Франківську заговорили про підготовку місцевої «Свободи» до затяжної війни з «Самопоміччю». Мовляв, свої невдачі свободівське керівництво, яке в 2010 році здобуло перемогу на виборах до міської ради та отримало абсолютну більшість в самому органі самоврядування,  вирішило замаскувати за жорсткими заявами в бік представників «Самопомочі» пік яких припаде на період місцевих виборів. Подейкують, над тим як би ефективніше «засадити» Самопомочі працює Інститут розвитку міста, недавно створений одним з вірогідних претендентів на посаду міського голови з «свободівського» середовища. Вірогідно, ціллю виявилась партія Андрія Садового саме тому, що її активісти протягом останнього часу провели кілька успішних акцій в Івано-Франківську та й сам рейтинг «Самопомочі», якщо вірити останній соціології з Центру Разумкова, протягом останніх місяців дещо зріс. Натомість активності  інших парламентських партій у місті поки взагалі не спостерігається. Атакувати ціль, яка рухається, завдання не з простих, але від того має бути ще цікавіше спостерігати з боку незаангажованому глядачу.

   Останнім часом серед чиновників стало дуже модним грати на боці громади. Прагне не відставати в цьому плані директор Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак, який запропонував створити в Івано-Франківську інститут громадських інспекторів з тими ж повноваженнями, які мають існуючі органи – Інспекція з благоустрою, ДАІ, Укртрансіспекція тощо. Мовляв, в місті з’явилось чимало громадських активістів, які прагнуть боротись з незаконною зовнішньою рекламою, паркуванням автомобілів у заборонених місцях, незаконною торгівлею, але не мають на те відповідних повноважень. Однак начальник юридичного відділу міськвиконкому Надія Кедик майже одразу зазначила, що згідно з чинним законодавством таку ініціативу неможливо втілити в життя. Шкода, тому, що ідея справді цікава, якщо не розглядати її в контексті прояву первинного владного популізму.

 Тому ж Михайлу Смушаку за кількам днів випала вже не дуже приємна місія представляти на засіданні виконавчого комітету рішення про підняття тарифу на проїзд у міському громадському транспорті до 4 гривень. Це могло стати однією з топ-новин тижня. Згадане засідання виконкому на якому розглядалось питання підняття тарифів проїзду у міському громадському транспорті нагадало мені гру в поганого і хорошого поліцейського.

 Департамент комунального господарства транспорту та зв'язку підготував рішення на прохання перевізників. Вони просять підняти тарифи через зростання палива, мастильних матеріалів і пропонують після громадських слухань підвищити вартість проїзду з 2.75 грн. до 4 грн. Члени виконкому, звісно, апелюють до невиконання умов попередніх зобов'язань перевізників перед міською владою та громадою. Місто не володіє даними про реальний пасажиропотік та пробіг автобусів. Знову одним з ключових питань виявилось облаштування автобусів GPS-трекерами, підключеними до єдиної навігаційної системи. Член виконкому С.Федорців навіть пропонував перевізникам брати GPS-трекери в оренду, якщо немає змоги їх придбати. Але говорили вже традиційно й про обілечування, чистоту в автобусах, дотримання водіями ПДР. В кращих традиціях ролі негативного персонажа одна з представників перевізників сказала навіть про надання перевізникам муніципальної фінансової компенсації за те, щоб вони не сходили з маршрутів після 20 години вечора, а також, як кажуть, «спалила контору» визнавши, що якщо водій автобусу бачать, що рейс неприбутковий, то знімається з маршруту. А наприкінці все взагалі перетворилось у вільну розмову на тему «немає порядку  на франківських дорогах».

 Виконком не голосував, бо за словами міського голови не було узгодженої позиції. Втім така позиція має з'явитись після кулуарної чи то пак якоїсь напівзакритої зустрічі між Анушкевичусом, його заступником Фітелем і перевізниками, на яку вже більше нікого не запрошують. Це має відбутись в четвер. Натомість в п'ятницю підняття тарифів мають повторно винести на виконком. З громадських активістів, зокрема, представників групи Громадський контроль маршруток (Івано-Франківськ),які активно боролись за інтереси громади на громадських слуханнях і пробували контролювати перевізників, сьогодні не було майже нікого. А ті хто був мовчали. Цікаво, зрозуміли, що гра програна і піаритись вже немає на чому чи ПРОСТО не прийшли. Втім, це вже фактично немає значення. Здається, в п’ятницю ціна за проїзд в громадському транспорті зросте до 4 грн. Питання полягає в тому, чи громаду міста вчергове спробують повести за ніс, посадивши в брудні автобуси без GPS-навігації і обілечування. Нині це видається якимось сюром на фоні вчорашньої обіцянки президента Порошенка про відновлення економічного зростання в державі наступного року.

 

    Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47689


04.04.2015 Василь Кедик 2099 1
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

816
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11136 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

140

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

660

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1975

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1050
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

176
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

308
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

406
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

715
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

395
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

691
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

886