Підсумки першого року правління Януковича в Україні

14 лютого 2010 ЦВК Україні оголосив про офіційну перемогу у другому турі президентських виборів Віктора Януковича. У своїй передвиборній програмі «Україні для людей» він підкреслював: «Я і моя команда не витрачаємо час на порожні розмови і самовихваляння. Здавна звикли переконувати у своїй правоті не солодкими обіцянками, а реальними результатами». Наскільки відповідають ці слова реальним справам? Експерти ІА REX оцінили рік правління президента Віктора Януковича.


ІА REX : Які плюси і мінуси Януковича в управлінні державою можна відзначити за цей рік?


Журналіст Сергій Луньов (Київ, Україна):

Віктору Януковичу вдалося приборкати крикливу опозицію, припинити безлад у владі і стабілізувати економічну ситуацію.Модератор сайту «Манкурти» Олександр Хохулін (Львів):

Головним плюсом в управлінні державою мені здається наявність цього управління після декількох років практично повної відсутності. Стандартні гілки влади функціонують, а не перебувають у стані перманентної війни одна з одною. Для України - безперечне досягнення. Мінус - працюють мало і погано. Треба більше і краще.Публіцист Юрій Бліков (Одеса, Україна):

До безумовних плюсів я відношу відновлення вертикалі влади, припинення системного конфлікту всередині влади, між вищими чиновниками, ліквідацію жахливої політреформи, тенденцію до оздоровлення економіки, позаблоковий статус України. До мінусів я відношу слабку позицію держави у відстоюванні своїх інтересів на міжнародній арені, слабку і непослідовну політику з повернення коштів, вкрадених у роки помаранчевого беззаконня, орієнтацію виключно на МВФ, а не на пошук різних джерел кредитування держави, наприклад, в Китаї.Політолог Андрій Ваджра, Київ (Україна):

На мій погляд, величезним і, мабуть, єдиним плюсом першого року правління Віктора Януковича є те, що при ньому України почала «оголятися», демонструючи найпростішим, предметним, наочним чином свою дійсну сутність як власним громадянам (які не особливо замислюються де, як і для чого вони живуть), так і всьому світу. Перший рік правління Януковича - це перший рік позбавлення від ілюзій, це перший крок до правди про нашу країну і тому стані, в якому вона перебуває.

Заслуга Януковича і його оточення в тому, що вони почали демонстративну розбирання і утилізацію давно не працюючих елементів проекту «Ukraina». Вони не роблять вигляд (як їх попередники), що все добре, хоча і запевняють, що буде краще. Але тут суто анекдотична логіка - жити будемо не просто погано, а дуже погано, але не довго. У цьому «не довго» і полягає «добре».

Прийняття нового Податкового кодексу - це спроба запустити, довгі роки не працюючу на країну, економічну систему. Причому спроба, яка швидше зруйнує цю економічну систему. Але сумнівно, що це вже має якесь значення. Існуюча економічна система лише дозволяє зводити кінці з кінцями якоїсь частини нашого населення, але вона взагалі не розвивається, не має ніяких перспектив і не приносить користь країні. Її загибель - це питання часу.

Другий важливий крок на шляху до правди про Україну, - це пенсійна реформа, яка є одним з результатів послідовної і цілеспрямованої ліквідації урядом соціальних видатків бюджету.

Завдяки Януковичу і Азарову населення країни нарешті зрозуміє, що українська держава вже давно не в змозі підтримувати і захищати найбідніші, недієздатні і незахищені верстви населення. Все - про пільги, преференції, безкоштовні послуги, дотації і інші радощі соціальної держави ТРЕБА ЗАБУТИ. Україна - убога. Вона давно не здатна не тільки годувати пенсіонерів, інвалідів та інших недієздатних громадян, але навіть утримувати свої власні державні структури (армію, міліцію, держчиновників і т.д.).

Всі - фініш, це кінцева зупинка, на якій всі виходять. Далі кожен рухається по життю сам, на свій страх і ризик і нікому немає справи до його проблем.

Після податкової та пенсійної реформи підуть реформа ЖКГ і земельна реформа. Перша утилізує руїни житлового фонду та інфраструктури країни, викидаючи на вулицю нездатних оплатити своє житло, а друга забере у незаможних землю. У державі-банкруті жебраки не можуть користуватися повноцінним житлом і володіти землею (це вам не Німеччина чи Америка). Не варто плекати ілюзії. Нерухомість і земля - ресурс, який може належати лише заможним громадянам і/або сильній і багатій країні.

Все повертається на круги своя. Завершивши історичний цикл, Малоросія розвернулася і впевнено йде до звичного для себе стану, а мільйони її жителів до того способу життя, який був традиційно притаманний їхнім батькам протягом тисячоліть.

Вивчайте те, як живе переважна частина населення чорної Африки, Південно-Східної Азії та Латинської Америки, Україна йде по їхньому шляху.Політолог, експерт з фінансового та економічного маркетингу Володимир Белямінов (Харків, Україна):

Головне, що продемонстрував Янукович на посаді президента - це здатність взяти під контроль вибудувану ним вертикаль влади з чіткою централізацією функцій управління. Безсумнівно, це є плюсом. Також в активи влади можна віднести і виразну програму державних реформ, яку почали втілювати в життя. Команда Януковича, перебуваючи в опозиції, займалася роботою і з приходом до влади зуміла переналаштувати роботу державного апарату з розмежуванням чітких функцій управління.

До плюсів також можна віднести прорив в адміністративній реформі, ротації менеджменту Нацбанку, відновлення зіпсованих зв'язків з Росією, взяття під контроль заходів з підготовки до проведення на Україні Євро-2012, які опинилися на межі зриву.

Було повернено довіру до України з боку МВФ, яке підірвали лайки між Ющенком і Тимошенко і остаточно дискредитували Україну в очах світової громадськості. Було сформовано чітку більшість у Верховній Раді Україні, яке працює не за принципом болота «любих друзів», а є очевидний ланцюг «Верховна Рада-Кабмін-президент».

До мінусів можна віднести відсутність чіткої позиції до статусу російської мови, до героїзованих Ющенком колабораціоністів ОУН-УПА. В економіці - це тривала фаза виходу з кризи, хоча і з явними проблисками. Підвищення тарифів на послуги ЖКГ, зростання суверенного боргу Україною, хоча об'єктивно - це ще інерційні процеси, пов'язані з попередніми запозиченнями попередньої влади.ІА REX: Чим президент Янукович Вас здивував або розчарував?


Сергій Луньов:

Я не очікував від нової влади більшого, тому не міг розчаруватися в них. Здивував Янукович своїм бажанням шукати компроміси з західноукраїнським електоратом. Як президент України він вчинив правильно.Олександр Хохулін:

Мене настільки приємно здивувала здатність президента Януковича консолідувати владу і навіть приступити до певних реформ, що про розчарування поки помовчу.Юрій Бліков:

Не можу сказати, що президент Янукович мене чимось здивував. На відміну від більшості людей, що купуються на «ляпи» у промовах Януковича, я очікував і очікую дуже багато чого від Януковича, як державного діяча. Я вважаю його сильним політиком, з високим потенціалом, який вміє не тільки керувати, але і продовжує вчитися.

Але й розчарувань багато. Безумовно, в першу чергу, це млява, дуже слабка позиція, у протидії українському націоналізму, що роз'їдає українську державність, як ракова пухлина, спроба догодити «і нашим, і вашим». Крім того, бачачи, як Янукович виріс за останні роки в особистому плані, я припускав, що, нарешті, відбулося усвідомлення важливості культури, як першорядної галузі людської діяльності. Однак цього не сталося, культура - все так само падчерка у великого бізнесу, так само вторинна.

Велике розчарування викликає поспішність і незграбність реформування економіки. За всієї очевидної необхідності реформ, дії прем'єра Януковича були більш ефективними і прийнятними для населення, ніж дії президента Януковича.Андрій Ваджра:

Президент Янукович занадто простий, нехитрий і передбачуваний. Для того щоб дивувати або розчаровувати, людина повинна бути неординарною і непередбачуваною. Янукович же - це рейка, яка уклала в загальний ряд такі ж стандартні залізничні рейки, що йдуть в тупік.Володимир Белямінов:


Здивував і порадував здатністю реально взяти всю ситуацію з владою під свій контроль і чітко централізувати функції державного менеджменту. За роки демократії країна стала розуміти її як вседозволеність і відсутність здатності відповідати за свої дії, бардак і повний хаос. Сьогодні цьому прийшов кінець. Розчарувань поки що у мене немає, що б не говорили з приводу нового Податкового кодексу та інших гострих моментів. Про результати можна буде судити після довшого часу, але не сьогодні негайно.
ІА REX: Що поганого або хорошого ви очікуєте від української влади надалі?


Сергій Луньов:

Не можна вимагати неможливого, звинувачувати владу у невиконанні того, що в принципі не можна виконати. Від української влади я чекаю проходження вибраним політичним й економічним курсом. Більше всього мені б хотілося побачити, як команда президента припинити дискутувати з маргіналізованою опозицією. З ними говорити нема про що і нема для чого.Олександр Хохулін:

Наша влада теоретично має ще рік-півтора на реформи, навіть непопулярні. До кінця цього терміну почнемо чекати позитивних результатів. Якщо їх не буде - почнемо чекати кінця влади.Юрій Бліков:

Я очікую зміцнення економіки, поступового поліпшення матеріального становища населення, після проходження точки нижнього екстремуму реформ. Якщо не буде взято під контроль потік деструктивної пропаганди і не буде поставлено заслін радикального націоналізму, а потурання буде продовжуватися, то, на мій погляд, на перших порах, при підході до мінімального піку, можливі заворушення, однак влада з ними впорається.Андрій Ваджра:

Особисто я взагалі нічого не чекаю від української влади. Це ж раджу і всім іншим громадянам України. Очікування - похідна від невідомості і невизначеності, але зміст діяльності Віктора Федоровича і К º - очевидний. Януковичу випала почесна місія урочисто закрити проект «Ukraina» у зв'язку з об'єктивною неможливістю його подальшого продовження. І те, що ми щодня спостерігаємо в країні - це підтверджує.Володимир Белямінов:

Поживемо-побачимо. Поганого - щоб не скотилася до тієї ж пересвареної маси феодалів у своїх вотчинах-областях. Хорошого - що вийде з України зробити країну з цивілізованим іміджем, яка зможе не втратити свій шанс стати геополітичною ланкою між Сходом і Заходом, залишаючись при цьому державою.На завершення дискусії про підсумки першого року правління президента Віктора Януковича, координатор міжнародної експертної групи ІА REX Сергій Сибіряков зазначив, що реформи, які почалися, поки виглядають не найкращим чином, тим не менш, це інституційні зміни, за якими лежать більш глибокі процеси: «Я маю на увазі стан ідентичності українського суспільства як процес, який протягом 2009 року отримав найпотужніший відкат (з 47,5% до 38% дорослого населення). І однією з основних причин цього відкату, на мій погляд, полягає у відсутності протягом 5 попередніх років інституційних реформ. Нинішні ж реформи при всій їх недосконалості все ж відкривають перспективу для процесів подальшої ідентифікації в українському суспільстві».Чи чекають Україну під керівництвом Януковича великі політичні та економічні потрясіння в найближчі роки? Успішна реалізація нового курсу вимагатиме чималих зусиль нової влади у налагодженні компліментарних відносин з українським суспільством. Чи є шанси у опозиції організувати ефективний внутрішній опір владі? На думку Сибірякова, на це знадобиться не менше трьох років, істотний вплив зовнішніх факторів і серія помилок нової влади в питаннях внутрішньої і зовнішньої політики. «Пригадаємо, що Майдан був фінальною стадією акції "України без Кучми", що почалася наприкінці 2000 року. До речі, необхідно відзначити, що саме тоді почався черговий цикл сонячної активності, максимум якого припав на 2000-2002 роки. У 2011-2013 роках також настане максимум чергового 11-річного циклу сонячної активності. І є підстави вважати, що саме в ці три роки в світі відбудуться важливі події. Вплив такого потужного природного чинника, як сонце, на людську діяльність і на динаміку суспільно-історичного процесу, довів своїми дослідженнями Олександр Чижевський. Так що попереду у президента Януковича три нелегких роки», - резюмував політолог.ІА REX


13.02.2011 2299 2
Коментарі (2)

янек 2011.02.18, 07:50
ГОД УДАЛСЯ.....РУЛЮ КУДА ХОЧУ,,!!!! Вы должны быть счастливы под моим чутким рукойводством! "ЖИТЬ СТАЛО ЛУЧШЕ,СТАЛО ВЕСЕЛЕЕ.. ХТО ПРОТИ?!ВСТАНЬТЕ І ЗАЙДІТЬ ДО МЕНЕ!!!
анді 2011.02.24, 17:04
це щлях до прірви... і зубожіння народу. Чесність, добробут, твій успіх цій владі не потрібні.
21.10.2021
Тіна Любчик

На Коломийщині проживає та займається улюбленою справою перша дівчина-вівчар в Україні – Уляна Сулятицька. 26-річна господиня розповіла Фіртці, чому обрала саме таку діяльність та як справляється з кількома сотнями овець та кіз у господарстві.

659
19.10.2021
Уляна Мокринчук

Літо закінчилося, а це означає, що деяких людей може турбувати осінній морок. Його часто називають осінньою «депресією», «хандрою», журналістка Фіртки поспілкувалась з людьми, які відчувають симптоми осінньої хандри та з психологинею, яка знає, як з нею боротись.

949
17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

1008
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

956
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

1393
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1753 2

З незапам’ятних часів у Галицькому закапелку великого Опілля пекли хліб на овочах. Точніше напікали. Бо саме такий хліб довше зберігався свіжим і його готували багато.

194

Звернувся до СБУ, щодо діяльності Служби Безпеки Хлібних Інвестицій та Цархлібу, а також кримінального авторитета Сайрана (громадянин РФ із Криму), який очолює ці незаконні збройні формування та веде терористичну діяльність, зокрема 20 жовтня організував напад на моє помешкання.

466

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

1590

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1831
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1667
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10838
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15789
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

556
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

1812 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

2393
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11567
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

1401
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

695
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1580
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

2422
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3772