Підгузки Pampers і Huggies: історія маркетингового протистояння

На початку 70-х перші позиції на американському та європейському ринку одноразових підгузків займала транснаціональна компанія The Procter & Gamble, яка випускала цю продукцію під брендом Pampers.

Секрет успішності був пов'язаний з постійним удосконаленням виробів. Хоча пропонована продукція практично не мала конкурентів, компанія регулярно витрачала чимало коштів на усунення певних недоліків, на які їй вказували споживачі. У своїх відгуках батьки зазначали часте протікання в місцях слабкого прилягання виробу до тіла, особливо в області ніжок. 

Після виявлення цієї проблеми фахівці дослідницької лабораторії й технологи, які працювали на заводі компанії, почали спільно займатися вирішенням поставленого завдання. В результаті у 1973 році була запропонована оновлена модель у формі пісочного годинника та з еластичними оборками навколо ніжок. Через певний час керівництво компанії прийняло рішення випускати цю продукцію не від добре відомим брендом Pampers, котрий представлений у магазині МЕЙКАП за посиланням: makeup.com.ua/brand/1495419/, а під маркою Luvs. 

Новинку віднесли до пропозиції преміумкласу та встановили ціну на третину вище. Таке рішення здавалося цілком обґрунтованим. Памперси вже багато разів оновлювалися, а зміна форми й використання спеціальних оборок вимагали значних витрат, пов'язаних з введенням додаткових технологічних процесів, які були запатентовані. Спочатку все складалося досить непогано й маркетингові дослідження показували, що продукція обох марок добре продається та має високий попит, як у США, так і в Європі. 

Але у 1978 році американська фірма Kimberly-Clark розпочала випуск нової лінійки підгузків під брендом Huggies. Вони також мали форму пісочного годинника, були доповнені еластичними стрічками навколо ніжок, коштували трохи дорожче, але краще вбирали вологу, ніж Pampers. Серед інших переваг новинки – надійні липучки, які можна багаторазово застібати й розстібати, а також високий рівень повітрообміну. Пропозиції Huggies практично відразу стали лідерами на американському ринку й суттєво потіснили памперси. Не витримала конкуренції з новинкою відома фірма Johnson & Johnson. Через 3 роки після успішного старту Хаггіс вона визнала свою поразку й перейшла на виробництво підгузків на замовлення торговельних мереж.

Перемир'я досягнуто, але конкуренція триває

Різке падіння продажів змусило менеджмент The Procter & Gamble вживати термінових заходів, адже ситуація стала критичною. Лідер галузі зазнав значних збитків, але постраждав не через рівноцінного конкурента, а через продуману стратегію новачка у цій сфері. Щоб врятувати становище потрібно було терміново міняти виробничі лінії, що потребувало чималих фінансових вкладень. 

На початку 80-х застаріла прямокутна форма була замінена на практичнішу конфігурацію – пісочний годинник. Довелося витратити 500 млн доларів на переобладнання та 225 млн на рекламу, Весь персонал пройшов перепідготовку, змінилося оформлення пакування, була розроблена нова маркетингова стратегія. Kimberly-Clark також не відстає від свого конкурента та регулярно представляє оновлені, поліпшені моделі. Познайомитися з актуальним каталогом бренду Хаггіс можна на сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP.


01.07.2021 2048
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1146
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2836
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3146 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

922

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

792

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

169
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

463
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

391
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

387
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122