"Під Високим Замком": Завтра у Франківську стартує восьмий польський кіномарафон

З 8 по 14 листопада в Івано-Франківську відбуватиметься Перегляд сучасного польського кіно Під Високим Замком”.

Вже увосьме мешканці столиці Прикарпаття матимуть змогу долучитися до найбільшої презентації сучасної польської кінематографії у Центральній та Східній Європі, пише Фіртка.

Головною метою Перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, поза сумнівом, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки шанувальників польського кіно.

Важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

"Програму зустрічей із сучасною польською кінематографією ми творимо з думкою про те, щоб полегшити прийняття рішення щодо походу в кінотеатр. Цікаві фільми та символічна ціна квитка – це добрі аргументи. А хто з нами від початку, той знає, що з широкого спектру фільмів кожен із наших гостей вибере те, що його найбільш цікавить. Завдяки перегляду „Під Високим Замком” дуже легко поміняти зручні власні чотири стіни на зручні крісла та неповторну атмосферу темного кінозалу”, - розповіли організатори.

Особливістю цьогорічного Перегляду є:

  • Фільм „Кур’єр” режисера Владислава Пасіковскєго. Це вже другий фільм цього режисера, який відкриває свято польського фільму у Івано-Франківську. У 2014 році івано-франківська публіка мала можливість подивитися фільм „Джек Стронґ” про драматичну долю полковника Ришарда Кукліньского, людину, яка можливо запобігла Третій світовій війні…
  • Фільм „Планета самотніх 2”, де Аня і Томек переживають серйозну кризу у своїх стосунках. Він – відомий шоумен, зовсім не планує ставати розсудливішим. Натомість вона хоче серйозних стосунків. На горизонті з’являється Александр – захоплений Анею мільйонер, який переконаний, що ніхто інший не підходить йому краще ніж романтична вчителька музики. Продовження любовних перепитій двох симпатичних героїв, яких також полюбила івано-франківська публіка…
  • Фільм „День шоколаду” – Моніка і Давід тужать за найближчими. Їхньою зброєю у тяжкій боротьбі з тугою за тими, кого немає, є уява. Завдяки таємничому Стрибуну Часу вони знайомляться з магічним світом, у якому живе Пожирач Понеділків та багато інших незвичайних постатей. Вони повинні дізнатися як повернути час і що зробити, щоб втекти від Відьми, яка викрадає спогади. Казка про любов, яка розповідає про світ дорослих очима дітей.
  • „Забава, забава” – зворушлива історія трьох жінок-алкоголічок, які можуть жити поруч з нами. Знаменита заввідділу хірургії, енергійна пані прокурор і приваблива та здібна студентка доброго вишу, яким власна слабкість здається лише безневинною забавою, змушені будуть зіткнутися із наслідками своєї залежності. Чи в момент життєвого падіння вони знайдуть у собі силу, щоб перемогти демона алкоголізму, що знищує їхнє життя?

Традиційно Перегляд супроводжуватиме ряд культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно. Окрім цього, заплановано проведення інших заходів, які  популяризуватимуть сучасну польську культуру.

Ключовим елементом проєкту є ціна квитка у кіно, яка становить 35 грн. Саме вона є одним з факторів, який значною мірою підвищує зацікавлення некомерційним проєктом. Культурні події високої якості та класу самі притягують увагу глядачів, що підтверджують не тільки приклади багатьох закордонних кінофестивалів, але і сім великих, успішно закінчених етапів Перегляду.

У цьому році буде представлено 22 фільми. Також франківців запрошують на:

Виставку „Ян Новак-Єзьораньскі. Місія: Польща” присвячену незвичайній біографії легендарного Кур’єра з Варшави. Під конспіративними прізвищами він п’ять разів подорожував по окупованій Європі як кур’єр Польської підпільної держави. Після війни Ян Новак-Єзьораньскі не перестав боротися за незалежність своєї країни. Майже чверть століття він керував польською радіостанцією Вільна Європа. Для багатьох поляків передачі РВЄ були основним джерелом інформації, адже вона була відсутня у засобах масової інформації ПНР, які були під цензурою.

Фортепіанний речиталь Павла Ковальського, польського піаніста з видатним мистецьким доробком. Піаніст виступав на відомих європейських та американських сценах, є лауреатом багатьох нагород і відзнак на міжнародних конкурсах піаністів. З нагоди приєднання Польщі до ЄС один з французьких журналів назвав його однією з чотирьох найцікавіших постатей Польщі. Для івано-франківської публіки він виконає спеціальний концерт з нагоди національного свята Незалежності Польщі. Ми почуємо твори Ігнаци Яна Падеревського, Фридерика Шопена та музику до польських фільмів.

Урок історії в кіно – це традиційний освітній блок скерований насамперед до молоді та студентів. Цього разу молодь з Івано-Франківська зможе переглянути короткі фільми з серії „Історія у живих картинах”. Це дуже цікава форма вивчення історії через контакт з витворами мистецтва, які стосуються конкретних подій та історичних постатей. Після чималої кількості історичних фактів на учасників Уроку історії чекатиме ще одна кінонесподіванка – солодкий, казковий десерт.

Білий Слон „Під Високим Замком” поєднаний з вернісажем фотовиставки „Білий Слон”. Карпатському Білому Слону 29 липня виповнився 81 рік. Він гордо стоїть на Чорногірському Піп Івані і з висоти 2022 метрів споглядає на мальовничі верхівки Східних Карпат, залишаючись символом і візитною карткою Чорногори. Вже декілька років Варшавський університет разом з Прикарпатським університетом в Івано-Франківську відновлюють об’єкт та пам’ять про цю колись найсучаснішу в Європі обсерваторію. Про історію та сьогоднішній стан Білого Слона розповідають два документальні фільми: „Обсерваторія” (вир. Польський Інститут в Києві та Студії Східної Європи Варшавського університету) та „Білий Слон” (Кіностудія „Львів”). Фільмам супроводжуватиме фотоподорож у Східні Карпати.

Найновішою ініціативою Кур’єра Ґаліцийського (польське інформаційне ЗМІ в Україні) є кіностудія „Львів”, яка спеціалізується у короткометражних документальних фільмах. Деякі з них вже отримали відзнаки та нагороди на кінофестивалях – зокрема, на фестивалі еміграційних фільмів ЕМІГРА. Під час цьогорічного Перегляду представлять кінотеку Кур’єра Ґаліцийського і покажуть два фільми: „Покутська Троя” та „Ніхто їм не наказував іти”.

Впродовж попередніх семи Переглядів шанувальники кіно в Івано-Франківську змогли переглянути близько 185 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, переважна більшість яких вийшла на екрани у 2010-2018 рр.

З програмою фестивалю можна ознайомитись ТУТ.


фото: Олекса Бутчак

Фотогалерея


07.11.2019 511
Коментарі ()

09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

96
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

851
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1108
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

978
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

5634
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1556

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1551

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4859

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8089

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6285 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7571
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

62177 3
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5578
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

804
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1240
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1669
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1584
07.07.2020

Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше.

335
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

315
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

425
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

609
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

971