Перспективні електрокари: у чому секрет популярності

Останніми роками електромобілі активно витісняють машини з двигунами внутрішнього згоряння. Причина тенденції, що стрімко набирає обертів, — численні переваги екологічного транспорту. Експерти прогнозують, що до 2040 року його кількість у світі перевищить 400 млн. Дедалі більше охочих купити електромобіль в Україні підтверджує і статистика, за даними якої у 2023 році різко зросли продажі саме таких машин. Водночас найпопулярнішими є транспортні засоби автоконцернів Volkswagen, Renault, Hyundai та Honda. Саме їхні електрокари найчастіше вибирають українці. Однак асортимент доступних моделей доволі широкий — можна купити авто й інших, не менш відомих компаній.

Електрокари: друге дихання

Перший бум электротранспорту трапився ще в 70-х роках XX століття. Однак він захлинувся, оскільки запропоновані передовими виробниками моделі були, м'яко кажучи, недосконалими. Занадто багато проблем з обслуговуванням і швидкий знос у сукупності з дорожнечею інноваційних машин призвели до охолодження автолюбителів. Тож мода на електромобілі стрімко сплинула.

Серед ключових проблем, з якими зіткнулися конструктори, що створюють екологічні машини:

  • низька потужність двигуна, а отже, і невелика швидкість авто;
  • дорожнеча комплектувальних;
  • швидкий знос акумуляторів.

За минулі десятиліття електрокари сильно змінилися. Людству критично важливо перейти на використання екологічних видів транспорту заради збереження довкілля. Із цієї причини в напрямі вдосконалення електрокарів були зосереджені значні зусилля. Вони зумовили результати, що вражають.

Головні особливості та переваги сучасних електромобілів

Стильні, потужні, безпечні. Саме такими є сучасні електрокари. Їх дедалі частіше вибирають прогресивні водії, які йдуть у ногу із часом та його тенденціями.

Переваги таких машин вражають:

  • Низькі витрати на обслуговування. ТО машин з електромоторами значно дешевше, ніж транспорту з ДВЗ. Багато маніпуляцій на кшталт заміни мастила, які потрібні в бензинових і дизельних авто, в електрокарах не виконують. До того ж проблему дорогих акумуляторів вдалося успішно розв’язати. Вартість таких елементів скорочується на 20–30% приблизно кожні 2 роки.
  • Відсутність шуму. Рух із мінімальним гулом мотора можливий завдяки конструкційним особливостям електрокарів. Важливо лише підібрати гуму, яка не буде скрипіти й не видаватиме інших добре чутних звуків.
  • Висока залишкова вартість. Визначається тим, що деталі електромобілів зношуються менше, у них не так багато комплектувальних, які потрібно регулярно міняти.
  • Комфорт і безпека. Електромобіль виробляє миттєву потужність. Це забезпечує плавність і стабільність руху. До того ж не потрібне перемикання передач, а отже, авто не витрачає зусилля на розгін і гальмування. Завдяки миттєвому крутному моменту параметри продуктивності електрокарів вражають. За десятиліття удосконалень вдалося домогтися чудових швидкісних показників. Сьогодні мчати на електрокарі трасою на 250 км/год — не проблема. Водночас більшість авто оснащують такими стандартними функціями як автоматичне екстрене гальмування, попередження про зміну смуги руху.

Однак ключовою перевагою будь-якого електрокара залишається екологічність. Машини не викидають в атмосферу небезпечні забруднювачі. Водночас заряджаються від електрики, яка може вироблятися екологічно чистими джерелами.

Реклама


01.03.2024 792
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

6917
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1416
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1066
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2091
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3603
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1359

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1718

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

524

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1153

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1326
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

506
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24272
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

519
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

476
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

637
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6685
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

627
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1609 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

629
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

541