Перспективні електрокари: у чому секрет популярності

Останніми роками електромобілі активно витісняють машини з двигунами внутрішнього згоряння. Причина тенденції, що стрімко набирає обертів, — численні переваги екологічного транспорту. Експерти прогнозують, що до 2040 року його кількість у світі перевищить 400 млн. Дедалі більше охочих купити електромобіль в Україні підтверджує і статистика, за даними якої у 2023 році різко зросли продажі саме таких машин. Водночас найпопулярнішими є транспортні засоби автоконцернів Volkswagen, Renault, Hyundai та Honda. Саме їхні електрокари найчастіше вибирають українці. Однак асортимент доступних моделей доволі широкий — можна купити авто й інших, не менш відомих компаній.

Електрокари: друге дихання

Перший бум электротранспорту трапився ще в 70-х роках XX століття. Однак він захлинувся, оскільки запропоновані передовими виробниками моделі були, м'яко кажучи, недосконалими. Занадто багато проблем з обслуговуванням і швидкий знос у сукупності з дорожнечею інноваційних машин призвели до охолодження автолюбителів. Тож мода на електромобілі стрімко сплинула.

Серед ключових проблем, з якими зіткнулися конструктори, що створюють екологічні машини:

  • низька потужність двигуна, а отже, і невелика швидкість авто;
  • дорожнеча комплектувальних;
  • швидкий знос акумуляторів.

За минулі десятиліття електрокари сильно змінилися. Людству критично важливо перейти на використання екологічних видів транспорту заради збереження довкілля. Із цієї причини в напрямі вдосконалення електрокарів були зосереджені значні зусилля. Вони зумовили результати, що вражають.

Головні особливості та переваги сучасних електромобілів

Стильні, потужні, безпечні. Саме такими є сучасні електрокари. Їх дедалі частіше вибирають прогресивні водії, які йдуть у ногу із часом та його тенденціями.

Переваги таких машин вражають:

  • Низькі витрати на обслуговування. ТО машин з електромоторами значно дешевше, ніж транспорту з ДВЗ. Багато маніпуляцій на кшталт заміни мастила, які потрібні в бензинових і дизельних авто, в електрокарах не виконують. До того ж проблему дорогих акумуляторів вдалося успішно розв’язати. Вартість таких елементів скорочується на 20–30% приблизно кожні 2 роки.
  • Відсутність шуму. Рух із мінімальним гулом мотора можливий завдяки конструкційним особливостям електрокарів. Важливо лише підібрати гуму, яка не буде скрипіти й не видаватиме інших добре чутних звуків.
  • Висока залишкова вартість. Визначається тим, що деталі електромобілів зношуються менше, у них не так багато комплектувальних, які потрібно регулярно міняти.
  • Комфорт і безпека. Електромобіль виробляє миттєву потужність. Це забезпечує плавність і стабільність руху. До того ж не потрібне перемикання передач, а отже, авто не витрачає зусилля на розгін і гальмування. Завдяки миттєвому крутному моменту параметри продуктивності електрокарів вражають. За десятиліття удосконалень вдалося домогтися чудових швидкісних показників. Сьогодні мчати на електрокарі трасою на 250 км/год — не проблема. Водночас більшість авто оснащують такими стандартними функціями як автоматичне екстрене гальмування, попередження про зміну смуги руху.

Однак ключовою перевагою будь-якого електрокара залишається екологічність. Машини не викидають в атмосферу небезпечні забруднювачі. Водночас заряджаються від електрики, яка може вироблятися екологічно чистими джерелами.

Реклама


01.03.2024 752
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

331
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13763 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1569
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

867
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6131
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

636

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1464

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

655
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13604
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

245
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

788 2