Перспективні електрокари: у чому секрет популярності

Останніми роками електромобілі активно витісняють машини з двигунами внутрішнього згоряння. Причина тенденції, що стрімко набирає обертів, — численні переваги екологічного транспорту. Експерти прогнозують, що до 2040 року його кількість у світі перевищить 400 млн. Дедалі більше охочих купити електромобіль в Україні підтверджує і статистика, за даними якої у 2023 році різко зросли продажі саме таких машин. Водночас найпопулярнішими є транспортні засоби автоконцернів Volkswagen, Renault, Hyundai та Honda. Саме їхні електрокари найчастіше вибирають українці. Однак асортимент доступних моделей доволі широкий — можна купити авто й інших, не менш відомих компаній.

Електрокари: друге дихання

Перший бум электротранспорту трапився ще в 70-х роках XX століття. Однак він захлинувся, оскільки запропоновані передовими виробниками моделі були, м'яко кажучи, недосконалими. Занадто багато проблем з обслуговуванням і швидкий знос у сукупності з дорожнечею інноваційних машин призвели до охолодження автолюбителів. Тож мода на електромобілі стрімко сплинула.

Серед ключових проблем, з якими зіткнулися конструктори, що створюють екологічні машини:

  • низька потужність двигуна, а отже, і невелика швидкість авто;
  • дорожнеча комплектувальних;
  • швидкий знос акумуляторів.

За минулі десятиліття електрокари сильно змінилися. Людству критично важливо перейти на використання екологічних видів транспорту заради збереження довкілля. Із цієї причини в напрямі вдосконалення електрокарів були зосереджені значні зусилля. Вони зумовили результати, що вражають.

Головні особливості та переваги сучасних електромобілів

Стильні, потужні, безпечні. Саме такими є сучасні електрокари. Їх дедалі частіше вибирають прогресивні водії, які йдуть у ногу із часом та його тенденціями.

Переваги таких машин вражають:

  • Низькі витрати на обслуговування. ТО машин з електромоторами значно дешевше, ніж транспорту з ДВЗ. Багато маніпуляцій на кшталт заміни мастила, які потрібні в бензинових і дизельних авто, в електрокарах не виконують. До того ж проблему дорогих акумуляторів вдалося успішно розв’язати. Вартість таких елементів скорочується на 20–30% приблизно кожні 2 роки.
  • Відсутність шуму. Рух із мінімальним гулом мотора можливий завдяки конструкційним особливостям електрокарів. Важливо лише підібрати гуму, яка не буде скрипіти й не видаватиме інших добре чутних звуків.
  • Висока залишкова вартість. Визначається тим, що деталі електромобілів зношуються менше, у них не так багато комплектувальних, які потрібно регулярно міняти.
  • Комфорт і безпека. Електромобіль виробляє миттєву потужність. Це забезпечує плавність і стабільність руху. До того ж не потрібне перемикання передач, а отже, авто не витрачає зусилля на розгін і гальмування. Завдяки миттєвому крутному моменту параметри продуктивності електрокарів вражають. За десятиліття удосконалень вдалося домогтися чудових швидкісних показників. Сьогодні мчати на електрокарі трасою на 250 км/год — не проблема. Водночас більшість авто оснащують такими стандартними функціями як автоматичне екстрене гальмування, попередження про зміну смуги руху.

Однак ключовою перевагою будь-якого електрокара залишається екологічність. Машини не викидають в атмосферу небезпечні забруднювачі. Водночас заряджаються від електрики, яка може вироблятися екологічно чистими джерелами.

Реклама


01.03.2024 580
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

169
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1406
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

941
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1300 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2658
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2023

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

344

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

457

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1392

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1367
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

218
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18135
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1099
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3446
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

802
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10567
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6300
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

958
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

236
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

462
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3062
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

784