Перші побічні ефекти вакцинації від СOVID-19: чи є це допустимою нормою

В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації проти коронавірусу вакциною Covishield виробництва індійського підприємства Serum Institute. За дві доби щеплення зробили вже понад 1100 медпрацівників та військових. Також проявилися і перші побічні ефекти після вакцинації.

Суспільне зібрало дані про побічні реакції на щеплення та дізналося, якою є їх допустима норма за медичними протоколами, передає Фіртка.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, станом на 25 лютого медики зафіксували сім повідомлень про несприятливі події після імунізації. Він зазначив, що всі вони несерйозні.

"Одне зареєстроване в Чернігівській області та шість у Черкаській. Але не потрібно розганяти ніякої інформаційної паніки. Тому що це передбачено інструкцією виробника. Ми всі несприятливі випадки відстежуємо і звертаємо на це увагу", – заявив він.


Як почуваються лікарі

Кілька побічних ефектів відчула одна вакцинована медпрацівниця на Чернігівщині. У неї з'явилося почервоніння на місці уколу, а також підвищилася температура. За словами начальника Чернігівського обласного центру громадського здоров'я Володимира Тарасовського, наразі ніякого розвитку ускладнення не мають і це нормальне явище для будь-якої вакцини.

На Черкащині шість лікарів відчули слабкість і головний біль. Головна імунологиня Черкаського обласного управління здоров'я Наталія Гармаш повідомила, що таким чином відбувається формування імунної відповіді на щеплення. Вона додала, що симптоми зникли доволі швидко і наразі медики почуваються добре.


Які побічні ефекти

Професор та завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Крамарьов пояснив Суспільному, що поява певних побічних ефектів після вакцини є нормальним явищем, оскільки вони прописані в інструкції.

"Це прописано в інструкції вакцини, що побічні реакції можуть бути. Не часто, але можуть бути. Для кожної вакцини є свої побічні ефекти, це законно, і це може бути", - наголосив він.

За словами лікаря, реакції можуть проявляться по-різному. Він також додав, що цілком допустимо, якщо до 15% вакцинованих матимуть побічну реакцію на препарат.

"Наприклад, мільйон провакцинували, 15% мали температуру чи ще щось подібне. Це вважається допустимим. Але я ще раз наголошую, для кожної вакцини свої норми залежно від інструкції", - зазначив професор.

Виробники вакцин також стверджують, що побічна реакція на щеплення будь-якою вакциною є нормальним явищем. Так, після введення ін'єкції людина може спостерігати почервоніння на місці уколу, припухлість або відчувати біль. Також іноді може підвищуватися температура, боліти голова або суглоби.

За словами медиків, подібні реакції є легкими та минають вже за кілька днів, а така реакція організму засвідчує ефективність дії вакцини. Щодо вакцин AstraZeneca, то типовими побічними реакціями після вакцинації були біль на ділянці уколу, біль у м'язах, головний біль і втома, а також підвищення температури.

Варто додати, що на Прикарпатті зробили перше щеплення від COVID-19 лікарці з Надвірної Лесі Возняк.

На її переконання, вакцинація - єдине розв'язання проблеми з ковідом.

«Я довіряю цій вакцині на 99%, - підкреслила лікарка. - Відколи дізналася, що до нас прибуде вакцина, вирішила вакцинуватися. Старалася бути спокійною, не панікувати. Знаю, що можуть бути побічні ефекти, але готова до цього. Переконана, що вакцинація потрібна, бо це єдиний спосіб зупинити пандемію коронавірусу».

Варто додати, що у Чернігові медики масово відмовляються від вакцинації. Менше третини - погодилися. Крім того, в Україні вже понад тисяча людей вакцинувались від COVID-19, на Прикарпатті — два десятки.

На Прикарпатті за минулу добу 857 підтверджених випадків, — дванадцять летальні.

Івано-Франківщина потрапила до "червоної" зони. Відсьогодні в області діє жорсткий карантин. 


Читайте також:

ВООЗ платитиме за серйозні наслідки від побічних ефектів вакцин проти СOVID-19

Основною «мішенню» мутованого коронавірусу є серце - кардіолог

Covid-19: Китай обґрунтовує теорію походження вірусу з США

«Британський» штам коронавірусу виявили вже у 94 країнах – ВООЗ

На депресію скаржилась майже половина людей, які хворіли на COVID-19


27.02.2021 2129
Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

319
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2552 8
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3671
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4078
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5178
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4642

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

361

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

985

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1483

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2205
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

10429
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

325
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

689
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

597
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

607
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5214
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20078
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13092
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

208
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1053
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2648