На Прикарпатті зробили перше щеплення від COVID-19 (ФОТО/ВІДЕО)

Лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк першою в області отримала щеплення від COVID-19.

Про це сьогодні повідомили під час пресбрифінгу за участю заступниці голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук та головного санітарного лікаря області Руслана Савчука, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

«Минулої ночі наша область надійшла перша партія вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) у кількості 22 тисячі доз, - повідомила Світлана Онищук. - Це розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca вакцина, яка схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я та дозволена для екстреного використання в Європейському Союзі, Бразилії, Аргентині, Великій Британії, Мексиці та інших країнах. Завдяки Президенту України Володимиру Зеленському область отримала більшу кількість вакцини у розрахунку на одного жителя, ніж у середньому в державі».

На переконання Лесі Возняк, вакцинація - єдине розв'язання проблеми з ковідом.

«Я довіряю цій вакцині на 99%, - підкреслила лікарка. - Відколи дізналася, що до нас прибуде вакцина, вирішила вакцинуватися. Старалася бути спокійною, не панікувати. Знаю, що можуть бути побічні ефекти, але готова до цього. Переконана, що вакцинація потрібна, бо це єдиний спосіб зупинити пандемію коронавірусу».

За словами Руслана Савчука, вакцина є безпечною та ефективною. Її ефективність у захисті від COVID-19 для людей від 18 років – 70%. Вакцина може зберігається при температурі від +2 до 8 градусів до шести місяців.

За інформацією ВООЗ, до цього часу не зареєстровано жодного летального випадку, пов’язаного із ускладненням після проведення щеплення від COVID-19. Заразитися вакциною неможливо. Вона не містить живого збудника вірусу, який здатний передатися людині.

Слід зазначити, що для повної імунізації необхідно дві дози вакцини з інтервалом 28 днів.

Кампанія із вакцинації проходитиме добровільно. В області працюватиме каскадна модель вакцинації, яка передбачає роботу мобільних бригад у визначеному послідовному порядку. Її працівники першими вакцинуватимуться від коронавірусу.

Нагадаємо, на Прикарпатті за добу 711 підтверджених випадків COVID-19, — дванадцять летальні.

Варто додати, комісія ТЕБ і НС оприлюднила протокол, у якому пояснюють, які карантинні обмеження введуть на Прикарпатті.

Крім того, з 26-го лютого в області буде заборонена посадка та висадка пасажирів на рейси міжобласного сполучення залізничним, авіаційним та автомобільним транспортом. Однак у Франківську громадський транспорт працюватиме в режимі спецперевезень.


Читайте також:

Обмеження транспортного сполучення: що думають прикарпатці (ФОТО/ВІДЕО)

У Богородчанах розгортають мобільний госпіталь для хворих на Covid-19 (ФОТО)

На Прикарпатті запрацювали 16 блокпостів (ФОТО)

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)

На Прикарпатті захворюваність на COVID-19 зросла на 54%

Дві прикарпатські COVID-лікарні на 100% заповнені хворими

Санлікар області розповів, скільки прикарпатців планують вакцинувати у першій хвилі кампанії

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19

Фотогалерея


25.02.2021 4616
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

616
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3203
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21324
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2107
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1596 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2475

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

864

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2268
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

288
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

566
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1111
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

888
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

856
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8347
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

430
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1259 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

978