Перші гроші франківських політиків

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено.

Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні перші підробітки, поділились депутати міської ради.   


РУСЛАН МАРЦІНКІВ

“Перший заробіток був ще в той час, коли я навчався у Надвірнянському фізико-математичному ліцею. Тоді ми з товаришем торгували пивом. Купували пиво дешевше і продавали на ринку дорожче. То були цікаві часи. 1994-ий рік – розгул 90-х. За гроші, що вдалось заробити, я купив нові джинси та куртку. В ті часи це була надзвичайна подія, тому що фактично грошей не було. То були бідніші часи. А вже мій другий заробіток був завдяки тому, що я грав у футбол. Пригадую, отримував 10 купонів за одну гру.

Ще одним досвідом підробітку на першому курсі інституту була робота на львівську маркетингову компанію, яку очолював Андрій Садовий. Він давав замовлення і ми із старостою групи проводили різні маркетингові дослідження чи то магазинів, чи кіосків із сигаретами”.


ВОЛОДИМИР ОЛІЙНИК

“У 17 років я був промоутером на акціях компанії «Кока-Кола». Протягом двох тижнів отримував по 20 гривень щодня, загалом отримав за цей час – 140 гривень. Станом на 1998-ий рік це були гарні гроші. А найперші гроші були зароблені на колядках, ну як же без цього… З товаришем з акордеоном обходили 300 домів від вулиці Богдана Хмельницького до Галицької. А ще раніше у 1989 році, коли мені було 9 років, я допомагав мамі на складі парфумерії на Галантерейній базі формувати замовлення в магазини і мені дали 5 рублів”.


ВІТАЛІЙ МЕРІНОВ

                     

“Ну, напевно, перший «заробіток» у більшості християн був завдяки коляді. У мене також. Було приємно, коли отримував іменну стипендію в школі, потім в коледжі та університеті. За що? За відмінне навчання та досягнення в спорті. Більш значні кошти вдалось отримати завдяки перемогам на чемпіонатах світу, де отримував преміювання у розмірі 60 000 грн”.


АНДРІАН ВОЛГІН

“Пам’ятаю свій перший підробіток, то було в Ялті. На об’їзній дорозі Ялта – Севастополь відкрили заправку. Ми туди прийшли і попросились мити скло машинам клієнтів заправки. То не були такі сучасні заправки як сьогодні, вони значно відрізнялись. Ця послуга була безкоштовною, але ми розраховували на грошову винагороду. Пригадую, що засіб для миття скла коштував 7,50. Деякі водії відмовлялися, то ми мили скло їхньої машини безкоштовно. В день ми отримували близько 17-ти гривень, але варто врахувати, що це був 1996 рік! Протягом літа я заробив 700 гривень. За частину грошей купив собі фірмові кросівки New Balance, вартістю 320 гривень”.


МСТИСЛАВ ТАРАС

“Починаючи із семи років я присвятив своє життя футболу. Талант від Бога та постійні тренування. Коли мені виповнилося 15 років, пам’ятаю як сьогодні, я з батьками поїхав на море і в той час до батьків зателефонували з футбольної команди та запросили мене на перегляд у професійну команду «Енергетик». Звичайно для футболіста це щось! Це як для політика Верховна Рада. Я без вагань поїхав на перегляд. Через місяць мені запропонували підписати контракт. Так у 16 років я підписав свій перший контракт із професійною футбольною командою. Вже у 17 – виступав у професійній футбольній лізі.

Раніше, коли я ще грав за «Тепловик», отримував за гру близько 25-50 гривень. А в першій дорослій команді «Тепловика» у 2005 році отримував 1000 гривень.

Вже в новій команді у професійній футбольній лізі отримав першу зарплату, ще при курсі 5, – це було 2500 гривень. На той час це були колосальні гроші. Прийшовши додому, я навіть не знав, що з ними потрібно робити. На першу зарплатню я купив плазмовий телевізор, а вони тільки випускалися. Футболістам основного складу давали ще премії за ігри. Перша моя премія складала 500 доларів за одну гру”.


ВІКТОР СИНИШИН

“Перший заробіток – це сезонне збирання полуниці та її продаж. Важко пригадати скільки тоді вдалося заробити, оскільки я ще був школярем. Все це відбувалось вдома, у рідному місті Почаїв. Люди мали по декілька десятків соток полуниці та в сезонний період заробляли на її продажі”.

 

Сніжана САМАНЧУК, ВЕЖА


Коментарі (1)

Ivan 2018.02.22, 12:52

Примітно, що безпосередньо руками заробляло двоє (гендлі не рахуються)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2331
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1497 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3593
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5359
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1629
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

60

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

134

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

413
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

733
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2426 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

416
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

828
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4880
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

697
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

569
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

514
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

365
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

683
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

848 2