Перші гроші франківських політиків

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено.

Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні перші підробітки, поділились депутати міської ради.   


РУСЛАН МАРЦІНКІВ

“Перший заробіток був ще в той час, коли я навчався у Надвірнянському фізико-математичному ліцею. Тоді ми з товаришем торгували пивом. Купували пиво дешевше і продавали на ринку дорожче. То були цікаві часи. 1994-ий рік – розгул 90-х. За гроші, що вдалось заробити, я купив нові джинси та куртку. В ті часи це була надзвичайна подія, тому що фактично грошей не було. То були бідніші часи. А вже мій другий заробіток був завдяки тому, що я грав у футбол. Пригадую, отримував 10 купонів за одну гру.

Ще одним досвідом підробітку на першому курсі інституту була робота на львівську маркетингову компанію, яку очолював Андрій Садовий. Він давав замовлення і ми із старостою групи проводили різні маркетингові дослідження чи то магазинів, чи кіосків із сигаретами”.


ВОЛОДИМИР ОЛІЙНИК

“У 17 років я був промоутером на акціях компанії «Кока-Кола». Протягом двох тижнів отримував по 20 гривень щодня, загалом отримав за цей час – 140 гривень. Станом на 1998-ий рік це були гарні гроші. А найперші гроші були зароблені на колядках, ну як же без цього… З товаришем з акордеоном обходили 300 домів від вулиці Богдана Хмельницького до Галицької. А ще раніше у 1989 році, коли мені було 9 років, я допомагав мамі на складі парфумерії на Галантерейній базі формувати замовлення в магазини і мені дали 5 рублів”.


ВІТАЛІЙ МЕРІНОВ

                     

“Ну, напевно, перший «заробіток» у більшості християн був завдяки коляді. У мене також. Було приємно, коли отримував іменну стипендію в школі, потім в коледжі та університеті. За що? За відмінне навчання та досягнення в спорті. Більш значні кошти вдалось отримати завдяки перемогам на чемпіонатах світу, де отримував преміювання у розмірі 60 000 грн”.


АНДРІАН ВОЛГІН

“Пам’ятаю свій перший підробіток, то було в Ялті. На об’їзній дорозі Ялта – Севастополь відкрили заправку. Ми туди прийшли і попросились мити скло машинам клієнтів заправки. То не були такі сучасні заправки як сьогодні, вони значно відрізнялись. Ця послуга була безкоштовною, але ми розраховували на грошову винагороду. Пригадую, що засіб для миття скла коштував 7,50. Деякі водії відмовлялися, то ми мили скло їхньої машини безкоштовно. В день ми отримували близько 17-ти гривень, але варто врахувати, що це був 1996 рік! Протягом літа я заробив 700 гривень. За частину грошей купив собі фірмові кросівки New Balance, вартістю 320 гривень”.


МСТИСЛАВ ТАРАС

“Починаючи із семи років я присвятив своє життя футболу. Талант від Бога та постійні тренування. Коли мені виповнилося 15 років, пам’ятаю як сьогодні, я з батьками поїхав на море і в той час до батьків зателефонували з футбольної команди та запросили мене на перегляд у професійну команду «Енергетик». Звичайно для футболіста це щось! Це як для політика Верховна Рада. Я без вагань поїхав на перегляд. Через місяць мені запропонували підписати контракт. Так у 16 років я підписав свій перший контракт із професійною футбольною командою. Вже у 17 – виступав у професійній футбольній лізі.

Раніше, коли я ще грав за «Тепловик», отримував за гру близько 25-50 гривень. А в першій дорослій команді «Тепловика» у 2005 році отримував 1000 гривень.

Вже в новій команді у професійній футбольній лізі отримав першу зарплату, ще при курсі 5, – це було 2500 гривень. На той час це були колосальні гроші. Прийшовши додому, я навіть не знав, що з ними потрібно робити. На першу зарплатню я купив плазмовий телевізор, а вони тільки випускалися. Футболістам основного складу давали ще премії за ігри. Перша моя премія складала 500 доларів за одну гру”.


ВІКТОР СИНИШИН

“Перший заробіток – це сезонне збирання полуниці та її продаж. Важко пригадати скільки тоді вдалося заробити, оскільки я ще був школярем. Все це відбувалось вдома, у рідному місті Почаїв. Люди мали по декілька десятків соток полуниці та в сезонний період заробляли на її продажі”.

 

Сніжана САМАНЧУК, ВЕЖА


Коментарі (1)

Ivan 2018.02.22, 12:52

Примітно, що безпосередньо руками заробляло двоє (гендлі не рахуються)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727