Переваги дротових та бездротових камер відеоспостереження

Системи відеоспостереження допомагають захищати як житлову, так і комерційну власність. Початковий вибір, попри кількість камер, що підключаються, стоїть у визначенні потрібного типу відеомоніторингу — дротового або бездротового.

Відмінності дротових та бездротових камер відеоспостереження

Термін бездротовий означає не спосіб отримання живлення до відеокамери, а обміну відеоінформацією. Дротовим пристроям для передачі відзнятого матеріалу потрібен кабель: для аналогових або цифрових систем використовується коаксіальний або інтернет кабель відповідно.

Бездротові камери обмінюються відео по Wi-Fi, тому їх підключають тільки до електромережі. Якщо відеокамера працює від акумулятора, вона називається автономною бездротовою.

Переваги та недоліки

Дротові відеокамери

Найчастіше від використання дротових охоронних систем відштовхує необхідність проведення кабельного розведення. Це потребує більше часу і підключення кабелями всіх компонентів. Також це ускладнює модернізацію чи переміщення відеомоніторингу, тому частіше вибирають інвестувати у нову, ніж переносити наявну систему.

Проте саме кабельна інфраструктура забезпечує на весь період експлуатації відеомоніторингу найважливішу перевагу — надійність: аудіо- та відеосигнали з камери передаються без переривання та перешкод. Ще одним плюсом вважається низька вразливість для злому.

Аналогові відеокамери працюють тільки з відеореєстратором, локальне або хмарне зберігання архіву таких пристроїв не передбачено.

Бездротові відеокамери

Бездротові камери відрізняються великою мобільністю в установці. Їх розміщують у зручних місцях, які мають стабільне покриття Wi-Fi сигналу. Під час вибору місця слід враховувати, що камеру підключають до джерела живлення.

Бездротові пристрої найчастіше вибирають, коли бажають мати можливість швидко модернізувати систему. Також такі камери легко брати із собою у нову квартиру чи офіс. Важливий плюс бездротових відеокамер — легкість налаштування через мобільний додаток. Більшість високотехнологічних ATIS, EZVIZ, IMOU, Dahua камер підключаються до Розумного дому через брендову або універсальну програму, наприклад, Google Assistant або Amazon Alexa.

Якщо Wi-Fi занадто повільний або камера знаходиться далеко від маршрутизатора, можливі збої або затримки відео. Поганий сигнал через підключення інших пристроїв — телефонів, ноутбуків, може іноді навіть перешкоджати доступу до перегляду в реальному часі з відеокамери.

Wi-Fi-камери можна використовувати як самостійну систему без підключення до відеореєстратора. Зберігання відеопотоку в хмарі вважається з одного боку плюсом, оскільки забезпечує доступ до архіву з будь-якої точки світу, з іншого — мінусом через необхідність оплачувати послуги зберігання.

Отже, який тип відеомоніторингу вибрати?

Якщо завдання полягає у побудові надійного та довговічного відеоспостереження, найкращим варіантом буде використання дротової системи. Дротове відеоспостереження найчастіше вибирають для захисту великих комерційних об'єктів, яким потрібні підвищені параметри безпеки.

Для швидких та гнучких рішень з мінімальним налаштуванням та витратами на монтаж краще вибирати Wi-Fi-пристрої. Бездротовий відеомоніторинг закриває базові потреби у безпеці та підходить для квартири, невеликого за площею будинку чи офісу.

Партнерський матеріал


30.12.2021 1864
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1092
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6779
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14875 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1799
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1051
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6519

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

853

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1650

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1451

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

421
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

680
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

842
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

645
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1742
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

767
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1064
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34895 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

246
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

423
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

731
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

647